Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C7] Niska temperatura płynu chłodniczego

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
hghormone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 14 gru 2014, 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hghormone » 11 sty 2017, 10:20

Niestety, myśle, że termostat można wykluczyć.
Byłem dzisiaj w ASO na wymiane termostatu, a problem jak byl tak jest dalej.
Wyjezdzając odrazu na autostrade auto osiąga temperature 90st. po przejechaniu 20km, ale wystarczy nagle sporo zwolnic i temp. spada o jedna kreske.
Jesli chodzi o zzagrzanie sie silnika w miescie to wgoole porażka.
Jesli chodzi o odpalanie auta, to pierwsza kreska zawsze sie pali na początku (te modele tak maja).

[ Dodano: 2017-01-11, 10:20 ]
Chcialem jeszcze dodac, ze dzisiaj rano przy temp -6 st, podczas jazdy po miescie przez 40 min, wskazowka nie podniosla sie nawet o 1 kreske.

q2t6k58wh0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:31
Lokalizacja: Bystra

Post autor: q2t6k58wh0 » 11 sty 2017, 20:11

Ten problem ma każda c7 z 2.0tdi. Nie wyeliminujesz tego, i raczej musisz się z tym pogodzić że w chłodne dni nie będzie dogrzewal a tymbardziej trzymał temp.

hghormone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 14 gru 2014, 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hghormone » 25 sty 2017, 15:54

Czyli kupilismy auta z poważną wadą, bo chyba jazda na niedogrzanym silniku przekłada się bezpośrednio na wzrost spalania i szybsze zużycie silnika.
A co dopiero mają powiedziec ludzie ktore jezdza tymi autami w skandyanawii.

[ Dodano: 2017-01-19, 01:31 ]
Jade na dniach do ASO w niemczech, zobaczymy co tam mowia na ten temat.

[ Dodano: 2017-01-19, 15:01 ]
A wiec bylem w serwisie w Niemczech i tam chociaz nie oldeslali mnie odrazu z kwitkiem. Gosciu odrazu stwierdzil, ze to nie jest normalne i tak nie powinno byc. Najpierw tez chcial wymieniac termostat, ale powiedzialem, ze juz wymienilem i jestem umowiony na przyszly tydzien, ze zostawie auto na 2 dni i beda szukac usterki i oby ja znalezli. Bede informowal tutaj co z tego wyszlo.

[ Dodano: 2017-01-25, 15:54 ]
Wczoraj auto oddalem do serwisu ASO w Niemczech na poszukiwanie usterki.
Dzisiaj dostałem informacje, że koszt naprawy bedzie 350euro i jutro auto ma być zrobione.
Niestety gdy odebrałem telefon było tak głosno, ze nie uslyszalem dokladnie co bedzie wymienione, ale napewno jest to jakas czesc w skrzyni biegow. Jutro sie okaze czy ta naprawa wyeliminuje problem.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 25 sty 2017, 16:49

Niektóre automaty mają dodatkowy termostat na wężu z płynem, który chłodzi olej w skrzyni.

hghormone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 14 gru 2014, 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hghormone » 25 sty 2017, 17:48

No wlasnie, cos kojarze, ze chyba jakis kolega na forum wymienil tez termostat w skrzyni i nie pomoglo.
No, ale nie pozostaje mi nic innego jak zaczekac do jutra i sprawdzic jaki bedzie efekt, no i czy to bedzie wymieniany termostat w skrzyni czy cos innego.

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 25 sty 2017, 18:48

hghormone pisze:czy to bedzie wymieniany termostat w skrzyni czy cos innego.
Przy ręcznej skrzyni biegów pozostaje do wymiany chyba gałka <lol>
Było przez 8 lat A6 C6 teraz A6 C7

hghormone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 14 gru 2014, 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hghormone » 27 sty 2017, 10:46

A więc...
Informacje jakie otrzymalem z serwisu Audi w Niemczech sa nastepujace:
Wymiana podstawowego termostatu oraz termostatu w skrzyni nic nie pomogla.
Ogólnie mechanicy w serwisie sa zdziwieni, bo jestem pierwsza osoba u nich z takich przypadkiem. Roznica miedzy serwisem polskim, a niemieckim jest taka, ze w polskim stwierdzono, ze wszystko jest ok i tak ma byc i dziekuje, dowidzenia, a w niemieckim Pan dał mi delikatnie do zrozumienia, ze Audi zrobilo nas w konia. Napewno nie jest to normalana rzecz, ze tak sie dzieje z naszymi autami z tym defektem, poniewaz oni przyjmuja wachania +/- 10 stopni za normalne, a wszystko co jest powyzej lub ponizej to juz nie jest normalne. Nie powiedzial mi tego otwarcie, bo mu tak nie wypada, ale dal wystarczajaco do zrozumienia.
Auto musialem zostawic do jutra, poniewaz oni wyslali jeszcze zapytanie do centrali Audi w Niemczech, co oni na to. Oczywiscie odpowiedz bedzie najprawdopodobniej taka ,ze wszystko gra i tak ma byc i nie ma co sie martwic hehe, ale to wszystko okaze sie jutro. Normalnie NIE WIERZE, ze takie rzeczy moga sie dziac w tej firmie.

[ Dodano: 2017-01-27, 10:46 ]
Zauwazylem tez, ze problem dotyczy chyba glownie Audi A6 C7 z 2012r.
Czy jest moze ktos z nowszym modelem co tez ma ten problem ?

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 27 sty 2017, 15:18

hghormone pisze:Zauwazylem tez, ze problem dotyczy chyba glownie Audi A6 C7 z 2012r.
Czy jest moze ktos z nowszym modelem co tez ma ten problem ?
Z 2013r to samo :[
Było przez 8 lat A6 C6 teraz A6 C7

hghormone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 14 gru 2014, 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hghormone » 28 sty 2017, 14:11

No i teraz zastanawia mnie czy przykladowo te auta z motorem 2.0 i z lat 2012/2013 maja wszystkie ten sam problem, no bo dziwne by bylo, zeby to byly pojedyncze sztuki. I moze poprostu jest tak, ze spora czesc ludzi zauwazyla to, ale oczywiscie w ASO powiedzieli im, ze to jest normalne i zapomnieli o tym. Na niemieckich forach ludzie tez pisza o tym problemie.

[ Dodano: 2017-01-28, 14:11 ]
Dzisiaj byłem, znowu w w Niemczech w serwisie bo chcialem odebrac auto i okazazalo sie ze wymiana drugiego termostatu (tego w okolicy skrzyni) nic nie pomogla , ale pojawil sie cień szansy, bo dostali wlasnie odpowiedz z centrali, ze trzeba wymienic jeszcze jeden element, jakis wentyl/zawór ktory znajduje sie z tylu auta chyba na rurze od wydechu czy cos takiego. Podobno oni w miejscu tego wentyla/zaworu jakos zamykali ten obieg recznie i nagle auto zaczelo lapac szybciej i trzymac temperature, ale to beda robic dopiero za tydzien, a wiec za tydzien bede inforomowal dalej.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2017, 21:02 przez hghormone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 28 sty 2017, 15:12

a wiec za tydzien bede inforomowal dalej.
Super <okok>

Przy wydechu mogli grzebać tylko w filtrze DPF - czujnik ciśnienia, czujniki temperatury, dalej jest sama rura. Wypytaj dokładnie o co chodzi
Było przez 8 lat A6 C6 teraz A6 C7

hghormone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 14 gru 2014, 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hghormone » 28 sty 2017, 20:08

Wiem, ze w rurze nie ma za wiele rzeczy.
Ale teraz dopiero bede w serwisie za tydzien, takze sie okaze.
On mi pokazywał na rysunku, ale juz nie pamietam co to dokladnie bylo.,.Napewno chodzi o wydech, przy jego koncu. Napewno to znajduje sie z tylu auta w jakiejs rurze. Ogolnie jak pytalem czy nie mozna tego jakos sprawdzic czy dziala, to mowil ze nie bo to jest w środku i tlumaczyl to jako jakis wentyl/zawór.

tuumk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:56
Lokalizacja: w-wa

Post autor: tuumk » 29 sty 2017, 21:00

witam,
przerabiam teraz dokladnie to samo.
Auto w serwisie, wymiana pierwszego termostatu bez efektu teraz ma być wymieniony ten przy skrzyni.
ciekawe czy pomoże?

q2t6k58wh0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:31
Lokalizacja: Bystra

Post autor: q2t6k58wh0 » 30 sty 2017, 17:27

Wedlug mnie szkoda zachodu i pieniedzy, taka uroda tego modelu. Duzo pomoga wlaczenie opcji nagrzewnicy paliw w MMI

hghormone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 14 gru 2014, 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hghormone » 30 sty 2017, 18:42

q2t6k58wh0 pisze:Wedlug mnie szkoda zachodu i pieniedzy, taka uroda tego modelu. Duzo pomoga wlaczenie opcji nagrzewnicy paliw w MMI
To, ze sie dlugo nagrzewa to moze i taka uroda tego auta, ale to , ze nie trzyma temperatury po osiagnieciu temperatury roboczej to jest usterka. Tak jak wczesniej pisalem wczesniej w niemieckim serwisie uznają, ze jest ok tylko jesli temp spada lub wzrasta o 10st od temp roboczej , wyzsze wachania temp kwalifikuja auto do naprawy. Poczekajmy jak wymienia mi ten element o ktorym pisalem wczesniej i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ale sam jestem ciekawy co bedzie dalej jak wymiana tego elementu nie pomoze, bo auta nie zabiore dopoki usterka nie zostanie usunieta. Tym bardziej ze mechanicy w serwisie sami przyznaja, ze tak napewno nie powinno byc. Jedynie w polskim stwierdzili, ze tak ma byc. Mialem 3 audi w dieslelu i nigdy takie cos sie nie dzialo.
tuumk pisze:witam,
przerabiam teraz dokladnie to samo.
Auto w serwisie, wymiana pierwszego termostatu bez efektu teraz ma być wymieniony ten przy skrzyni.
ciekawe czy pomoże?
Niestety wymiana termostatów w silniku i skrzyni u mine nie pomogla.

tuumk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:56
Lokalizacja: w-wa

Post autor: tuumk » 31 sty 2017, 20:13

dzis auto odebralem z serwisu z zapewnieniem ze bylo testowane i po wymianie drugiego termostatu jest ok, ale......
nie jest ok temp wzrasta do 90 tylko na autostradzie po zjezdzie z niej i przjechaniu okolo 7 km temp wynosi 70 stopni...
auto ma przedluzona gwarancje wiec koszty nie sa moje...
czeka mnie kolejna wizyta w serwisie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga