Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Usługa] IWT / moto-zakup.pl / KWIPAS P.P.H.U

ODPOWIEDZ
enron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2015, 12:55
Imię: Sławomir
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

[Usługa] IWT / moto-zakup.pl / KWIPAS P.P.H.U

Post autor: enron » 24 gru 2016, 12:23

W sierpniu 2015 przyszło mi zakupić jakieś autko, a z racji ograniczonego budżetu nie kupowałem w salonie. Jako, że moja wiedza na temat motoryzacji ogranicza się do dolewanie ON i płynu do spryskiwaczy w odpowiednią dziurkę postanowiłem zatrudnić kogoś kto będzie w stanie mi pomóc.
Padło na firmę moto-zakup. Cała operacja wyglądała profesjonalnie. Ekspert pomierzył lakier, popstrykał 200 fotek pozaglądał w każdą dziurkę, przejechał się autem, oglądną je na kanale itd.
Opinia (na dole) była w miarę pozytywna i dlatego zdecydowałem się na zakup.
Jakiś czas temu padła mi palnik w ksenonie, więc postanowiłem przy okazji wymiany zregenerować sobie odbłyśniki.
Jak Panowie zaczęli dobierać się do reflektorów to złapali się za głowę. Dlaczego?
1. W tym aucie powinny być reflektory zwykłe nie ksenonowe. Auto nie posiada spryskiwaczy, a jedynie ich zaślepki, a co najlepsze w aucie jest pokrętło regulacji pochylenia, którego nie ma prawa być przy ksenonach (wspominałem, że mało znam się na autach? :))
2. Reflektory zostały przecięte wzdłuż w celu dołożenia ledów i sklejone przez co były nieszczelne i parowały. Brakowało też jednego z silniczków do ustalania poziomu.
3. Pomimo, że teoretycznie są to skrętne bi-ksenony to nic w nich z dodatkowych funkcji nie działa.

Pewnie nie zdecydował bym się poruszać tego tematu na forum, ale Pan Dominik pokazał jak nie należy traktować klienta.

1. Najpierw dziwi się iż kupiłem auto, pomimo ich negatywnej opinii (cytat poniżej).
Auto ogólnie w dobrym stanie jednak posiada kilka mankamentów.
Tylny zderzak niedokładnie spasowany jak również maska przednia z błotnikami.
Zapocony przegub przy skrzyni z prawej strony, w niedalekiej przyszłości wymienić uszczelnienie.
Należy kontrolnie wykonać zbieżność kół ponieważ ster stoi lekko w lewo oraz widać mocniejsze zużycie na oponach od
wewnątrz, które są założone na tyle a wcześniej jeździły prawdopodobnie na przedzie. Jedna opona lekko przyszczypana.
Porysowany środkowy tunel oraz deska przy schowku.
Dekory boczków w drzwiach porysowane.
Na tylnej kanapie zadrapania.
Na jeździe po dziurach słyszalne dziwne odgłosy z bagażnika, należałby się temu przyjrzeć.
W trybie natychmiastowym trzeba zakupić podnośnik oraz klucz do kół.
Auto przeszło diagnostykę komputerową, która wyszła pozytywnie bez błędów zapisanych w pamięci.

2. Zapytany gdzie te negatywna opinia stwierdza, że na podstawie informacji o malowanych elementach auta powinienem się domyśleć, że auto było rozwalone i naprawiane (nie ma żadnej takiej opinii w raporcie). Przykładowy cytat.
Nieprawidłowe oświetlenie auta jest następstwem napraw lakierniczych i jak najbardziej jest to zależne i można się takich rzeczy spodziewać przy naprawie maski przedniej oraz dwóch błotników przednich.
3. Twierdzi, że inspektor nie miał prawa wykryć modyfikacji na światłach i wymienia całą listę pseudo-argumentów.
4. Grozi mi konsekwencjami prawnymi za ujawnienie naszej korespondencji mailowej (oczywiście nie ma racji i każdemu chętnemu ją udostępnię - pisać na prv), lub ichniejszego raportu (tu ma rację, więc całego raportu nie mogę pokazać, ale cytaty z niego jak najbardziej).
5. Grozi mi, że korzystając ze swoich znajomości/kontaktów w branży na stałe zepsuje wizerunek tego konkretnego auta umieszczając negatywne opinie na rożnych forach internetowych.
6. I wisienka na torcie. Sugestia, że podrobiłem raport na który się powołuje, bo plik ma inną nazwę.

My nasze raporty zawsze oznaczamy numerem oraz marka lub modelem pojazdu. Pan przesyla jakis plik o nazwie raport.


Dwa małe plusiki z rozmowy:
- zaproponował pomoc w roszczeniach w SPAM do sprzedawcy (bez szczegółów)
- przeprosił, że inspektor nie zauważył ręcznego poziomowania świateł w kokpicie


Ps: Namiar.
http://moto-zakup.pl/

IWT
http://www.krs-online.com.pl/iwt-sp-z-o ... 12212.html

Ps2: Auto zakupione od firmy:
KWIPAS P.P.H.U
http://www.krs-online.com.pl/kwipas-pph ... 18568.html

Ps3. Żeby nie było, że jestem jakimś anonimowym trollem.
NIP mojej "firmy" : 819-154-33-93
Ostatnio zmieniony 25 gru 2016, 14:25 przez enron, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Draxan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 01 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Bridgend

Post autor: Draxan » 25 gru 2016, 00:01

"Tylny zderzak niedokładnie spasowany jak również maska przednia z błotnikami." - juz samo to mowi ze auto pewnie było walniete z przodu i trzeba sie zastanowic nad zakupem albo blizej sie mu przyjrzec.
Nie rozumiem szczerze Twoich pretensji do nich.
Auto projekt bez dna - Nissan 300ZX Twin Turbo
Pincet tysięcy zdjeć znajdziecie tu : https://get.google.com/albumarchive/109 ... wa2fG5J8vt

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 25 gru 2016, 09:54

Enron, A jaki pakiet był kupiony? Wiadomo że pierwszy post na forum, trzeba gdzieś wylać żale ale skoro firma zaoferowała jakąś pomoc w roszczeniach ze sprzedającym to można spróbować się dogadać. Niech handlarz odda na ten bi-xenon skrętny.
@up, patrząc z perspektywy kogoś kto mniej więcej orientuje się w samochodach to może masz i rację ale autor wynajął do tego przyglądania firmę, i firma napisała tylko o złym spasowaniu które może być wynikiem złego założenia po jakiejś naprawie. Pominęła sprawę lamp, pewnie czujnikiem lakieru też słabo się fachowiec umie posługiwać, nie sprawdzić kodów wyposażenia? Jak się tak sprawdza to może czas zwijać biznes? Wiadomo że decyzja należała do kupującego ale raport został widać zrobiony nierzetelnie i można faktycznie mieć pretensje.

enron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2015, 12:55
Imię: Sławomir
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Post autor: enron » 25 gru 2016, 10:17

Draxan pisze:"Tylny zderzak niedokładnie spasowany jak również maska przednia z błotnikami." - juz samo to mowi ze auto pewnie było walniete z przodu i trzeba sie zastanowic nad zakupem albo blizej sie mu przyjrzec.
Nie rozumiem szczerze Twoich pretensji do nich.
Sam piszesz, że "należało się bliżej przyjrzeć", więc dlaczego nie zrobił tego expert skoro jest to "oczywiste" ? Dla mnie nie było dlatego wynająłem firmę.

@ziomek Pakiet był gold. Zwróć uwagę, że gdyby firma nie zachowała się jak "typowy Janusz" tematu nie było by wcale.

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 28 gru 2016, 07:58

enron pisze:
Draxan pisze:"Tylny zderzak niedokładnie spasowany jak również maska przednia z błotnikami." - juz samo to mowi ze auto pewnie było walniete z przodu i trzeba sie zastanowic nad zakupem albo blizej sie mu przyjrzec.
Nie rozumiem szczerze Twoich pretensji do nich.
Sam piszesz, że "należało się bliżej przyjrzeć", więc dlaczego nie zrobił tego expert skoro jest to "oczywiste" ? Dla mnie nie było dlatego wynająłem firmę.

@ziomek Pakiet był gold. Zwróć uwagę, że gdyby firma nie zachowała się jak "typowy Janusz" tematu nie było by wcale.
Pozwólcie, że wtrącę swoje trzy grosze. Uważam, że Enron ma tym przypadku uzasadnione pretensje. Nie musi znać się na autach i jak sam przyznaje - nie zna się. Winna znać się firma, która sprawdziła auto. Poza tym czytając cytaty opinii uważam, że mało fachowo podchodzą do sprawy. Co się przyjrzeć bliżej?? jak?? Spece nie piszą takich rzeczy tylko diagnozują problem, który znaleźli. Lipa.

Jorgos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 13 cze 2016, 13:13
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Jorgos » 28 gru 2016, 09:07

To jest jakaś kpina. Jesli ktoś wynajmuje firmę, to nie po to zeby samemu się przyglądać. Jeśli się decyduję na firmę to dlatego że po pierwsze chodzi o duże pieniądze, do tego emocje (w moim przypadku jak zobaczyłem "swoje" auto, to można powiedizeć ze straciłem wzrok i nawet mimo raportu z wymienionymi rysami i uwagami, nie byłem w stanie żadnej zauwazyć :) ).

Ja też wynająłem pół roku firmę do sprawdzenia samochodu, ale rzeczoznawca okazał się (póki co..) fachowy, mój pakiet kosztował ponad 500 zł, ale w SPAM do ceny samochodu to były grosze i nawet diagnoza usterki elektroniki okazala sie trafna (wymiana jednego czujnika - 400 zł z robotą w ASO) i jak na razie mam spokój. Mój mechanik (po pierwsze znajomy, po drugie mechanik ;) ) miał już w nim zdjęty zderzak i nie miał żadnych zastrzeżeń.

Awatar użytkownika
Draxan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 01 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Bridgend

Post autor: Draxan » 30 gru 2016, 23:19

Chyba faktycznie macie racje, nie kazdy ma jakie kolwiek pojecie o samochodach, wiec jednak mogli sie bardziej postarac z ta opinia i napisać cos wiecej słowami zrozumialymi nawet dla osoby co wie tyle co i nic w zwiazku z motoryzacją.
No nic, pozostaje życzyć szczescia w dochodzeniu swoich racji.
Auto projekt bez dna - Nissan 300ZX Twin Turbo
Pincet tysięcy zdjeć znajdziecie tu : https://get.google.com/albumarchive/109 ... wa2fG5J8vt

gocci
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 19 maja 2011, 00:29
Lokalizacja: Katowice

Post autor: gocci » 08 sty 2017, 00:17

W sumie to wygląda na to że częściowo nie otrzymałeś usługi za jaką zapłaciłeś gdyż na ich www jest informacja że w pakiecie Gold otrzymujesz:
3 Rozkodowanie VIN
Rozkodowujemy numer VIN pojazdu, sprawdzamy jego podstawowe parametry oraz wyposażenie. Istotnym elementem jest rok modelowy auta oraz rok produkcji samochodu. Sprawdzamy historię internetową auta, nie sprawdzamy historii serwisowej ASO.

Skoro sprawdzali VIN i wg niego wyposażenie to powinni zauważyć rozbieżność przynajmniej o ile dobrze kojarzę 4 kodów: bixenon, skrętny, poziomowanie, spryskiwacze

oraz

9 Wyposażenie
Weryfikujemy: sprawność wszystkich elementów wyposażenia auta w tym nawigacji, klimatyzacji, wyposażenia elektrycznego oraz mechanicznego auta.


jeśli nie zaważyli rozbieżności względem pkt 3 to powinni podczas weryfikacji wyposażenia zauważyć, że nie działa poziomowanie reflektorów ani spryskiwacze

Co ciekawe ta firma ma w swojej ofercie dochodzenie roszczeń, kolega o tym wspomniał, że mogą pomóc ale to wygląda jako standardowa część ich oferty(pewnie Cię skasują 150zł :)):
http://moto-zakup.pl/menu/pomoc-prawna- ... awce-auta/
Jak o piszą: Kupiłeś auto z wadami od nieuczciwego sprzedawcy - masz swoje prawa.
W tym wszystkim to byłoby całkiem zabawne jakby dostali taką sprawę a np w sądzie wyszłoby, że raport przez nich samych był nierzetelny i oprócz samego sprzedawcy oni sami dostali by po uszach :)

Sam chyba bym nie odpuścił a na pewno pojechałbym na płytę pomiarową i porządną diagnostykę zanim wsadziłbym do auta kogoś na kim mi zależy. Nie chcę straszyć ale nie masz pewności co tam dobrze działa a co nie. To że błędów nie ma nie oznacza czy poduchy, pasy, isofixy są OK.
Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż potrafi latać...

IgorEuro2012
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2022, 20:27
Imię: Igor
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Re: [Usługa] IWT / moto-zakup.pl / KWIPAS P.P.H.U

Post autor: IgorEuro2012 » 27 wrz 2022, 20:33

Nie ukrywam że do rejestracji na forum zachęciło mnie to co tutaj przeczytałem.
Długo szukałem firmy która sprawdzi mi auto - natrafiłem właśnie na moto-zakup, widziałem tą opinię przed tym jak zamówiłem sprawdzenie. Opinia trochę mnie zniechęciła ale zadzwoniłem porozmawiałem z właścicielem i postanowiłem zamówić sprawdzenie. To był strzał w dziesiątkę - sprawdziłem dzięki firmie Pana Dominika 3 auta - dwa pierwsze okazały się minął totalną.
Ostatnie jakie sprawdziłem okazało się w miarę ok - bo przecież nie ma aut używanych bez wad - jak sam Pan Dominik powiedział - i przyznam miał rację.
Ja jestem bardzo zadowolony z obsługi i raportów które otrzymałem. Dla mnie te pretensje to zbiór bzdur !!! Jak rozmawialiśmy konkurencja i handlarze zawsze robią pod górkę a firma działa od 2014 roku.
Wiem że Pan Dominik tutaj też się pojawia dlatego wysyłam pozdrowienia :) i jeszcze raz dziękuje za pomoc !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odradzam (spoza Forum)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga