Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Tempomat w 2.4 silnik AGA

Elektryka
ODPOWIEDZ
Jacek_max
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 17 cze 2011, 13:42
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

[ A6 C5] Tempomat w 2.4 silnik AGA

Post autor: Jacek_max » 28 wrz 2011, 14:07

W moim samochodzie jak kupiłem - był tempomat... nie mam pojęcia czy był oryginalnie czy dokładany w każdym razie i tak nie działa <wnerw>
Na początku myślałem że coś z bezpiecznikiem albo kodowanie... niestety bezpiecznika pod którym powinien być tempomat - jest pusto ! - pozatym w VAG nie pokazuje żadnych wartości w bloku gdzie wg opisu na forum powinno coś być - a zaadoptowanie nie daje rezultatów.

Z całej biblioteki forumowej to wiem że AGA to ciężki temat z tempomatem i trochę roboty.
Czy jest możliwe żeby był on (tempomat) oryginalnie z fabryki w moim samochodzie (AGA) albo czy zakładać że komuś chciało się bawić i wstawić poprostu samą manetkę a jak zobaczył że to mission impossible to dał sobie spokój ?? hmmmm

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 28 wrz 2011, 17:28

mam ten sam problem z tym że mój silnik to ALF, z tego co wyszukałem na forum to tych silnikach a przynajmniej w moim nie ma możliwości zdiagnozowania tempomatu na vagu. u mnie po zakupie działał bez problemu a teraz działa kiedy chce i nawet potrafi się rozłączyć podczas jazdy, kiedy już się załączy. przyzwyczaiłem się już do jazdy bez tego wynalazku, choć w trasie trochę go brak, ale nie mam już cierpliwości i czasu na szukanie przyczyny

Jacek_max
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 17 cze 2011, 13:42
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jacek_max » 28 wrz 2011, 18:49

właśnie rozebrałem pół kokpitu hehhe... przy okazji wsadziłem porządnie antene NAVI za licznikiem <okok>
po rozebraniu i dostaniu się do manetki tempomatu stwierdzam że tempomat musi być oryginalnie założony !!!!!!
widać że w to miejsce po tylu latach zaglądałem jako pierwszy... kabelki widać że oryginalnie w wiązce i idą dalej tylko nie wiem gdzie bo znikają w grubej wiązce hmmmmmm <mysli>
w tej sytuacji to już nie wiem...

wie ktoś który bezpiecznik jest od tempomatu ?? bo na forum jest rozpiska ale nie widać tam tempomatu ...

[ Dodano: 2011-09-28, 19:09 ]
pogrzebałem trochę na forum i znalazłem bardzo ciekawy temat a nawet "kopalnie wiedzy" o naszych benzynowych tempomatach :-)

a6-c5-all-dzialanie-i-naprawa-tempomatu ... htm#137265

ponieważ mam rozebrany kokpit to idę rozbierać schowek i polutuje to co trzeba - a nóż zadziała :-)

[ Dodano: 2011-09-28, 23:55 ]
No i rozebrałem - polutowałem jak w opisie... i DZIAÂŁA !!!!!! hehheheh

kolejny raz forum okazało się kopalnią wiedzy i trafnych podpowiedzi :-)

Ponieważ w tym temacie co podałem wyczytałem że tempomat czasem działał komuś a czasem nie jak u ciebie to proponuję ci również zerknąć do tych lutów i podgrzać lutownicą... coś czuje że masz ten sam problem... bo u mnie był padnięty na maksa...

co ciekawe to chociaż działa tempomat i wszystko jest ok... na zegarach nie świeci mi się nic... hmmmmm... i teraz pytanie czy powinno ?? mógłby się wypowiedzieć ktoś kto ma tempomat w benzynie w tym roczniku z zegarami bez fis ?

Awatar użytkownika
slavoooo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: slavoooo » 13 lis 2016, 21:49

Odświerze temat troche. Też mam AGA w tiptroniku nawet i jak mam auto już trzy lata tp tempomat działał mi może ze trzy razy. Ale jak załapał to działał idealnie do momentu zgaszenia auta. Potem po pdpaleniu ponownym zamarł. Gdzie znajduje sie moduł i te przeklęte luty do odświerzenia?
Było Coupe 2.3 NG
Było A6 C4 2,6 ABC
Jest A6 C5 2.4 AGA + B4 AVANT ABK

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 13 lis 2016, 23:26

za schowkiem pasażera

Kozi33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2016, 23:52
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kozi33 » 30 kwie 2017, 15:26

Jacek_max, Hej! Jestes w stanie zamontowac tempomat w audi a6 c5

[ Dodano: 2017-04-30, 15:26 ]
Proszę o pomoc w montazu tempomatu w mojej audi a6.
Mam caly komplet do montazu.
Pozdrawiam
Jsjdjsj

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga