Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

jaki wydech do 2.8 q

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

jaki wydech do 2.8 q

Post autor: kiler22 » 08 lis 2016, 18:49

Doprowadzania do porządku ciąg dalszy :)
Pacjent to 2.8 q jeśli to ważne to wersja USA sedan. 1998 rok + LPG
Mój wydech jest w kondycji "średniej" :|
tzn wszystko trzyma się jeszcze jako tako ale ..... tu gdzieś przepuszcza , gdzieś tam jest uszczelniany jakimiś masami dziwnymi , rzeźbiony i spawany z ....... no właśnie nie wiadomo z czego
Chciałbym to wszystko doprowadzić do stanu dobrego , jak najbardziej zbliżonego do fabryki
priorytetem jest cisza , i oryginalność (w sumie to chodzi o trwałość która CHYBA w ori jest dobra )
oczywiście nie ma się co oszukiwać koszty też są ważne min dlatego kupno nówki w ASO nie wchodzi w grę
i tu mam kilka pytań
- na forum jest kilka różnych opinii na temat środkowego tłumika od 2.5 TDI jedni piszą że jest taki sam inni ze ma mniejszą średnice rur itd . czy ktoś kiedyś zmieniał i może się wypowiedzieć ????
- ew od jakich innych modeli szukać ?? 2.4 ??? 3.0 ?? obojętnie które V6 ??
- czy dobrze rozumiem że środkowy jest ten sam w wersji quattro a różnica jest tylko w końcowych ??
- Domyślam się (ale tego nie sprawdziłem ) że katy już nie żyją i jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą co będzie lepsze dla silnika i głośności - w ich miejsce wstawić tłumiki udające katy czy poszukać (nie wiem czy do znalezienia) używanych dobrych katów ??
- Może ew ktoś z forumowiczów ma dobry sprawdzony wydech na sprzedaż to chętnie się dogadam <rotfl>

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 09 lis 2016, 01:00

Powiedz kolego jakim budżetem dysponujesz.

Nie kupuj od 2.5 TDI bo to inny wydech, zrobisz sobie tylko krzywdę.

2.4, 2.8 na pewno są te same. Sprawdź sobie na Intercars albo najlepiej w ogóle w ETKA on-line. Będziesz miał jasność.

Ludzie wstawiają strumienice zamiast katów, jednak zaraz wyniki badania spalin będą obowiązkowo wpisywane w badanie techniczne i będzie problem. Lepiej dobrać uniwersalne katy. Takie jest moje zdanie. Najpierw jednak sprawdź swoje. Po czym wnosisz, że z twoimi może być problem?

Masz szczęście, że masz Q, bo prawdziwe koszta są niestety przy V6 z FWD :) Mnie oba tłumiki kosztowały 1300 zł...

itomi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 25 lis 2015, 17:34
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: itomi » 09 lis 2016, 12:05

Środkowy tłumik masz taki sam jak w 2.5 tdi q na 100% wiem bo sam zmieniałem,co do końcowych to nie jestem pewien ale wyglądają tak samo,najprościej odczytaj numery ze swoich i dopytaj sprzedających.
Na allegro można zakupić za małą kasę kompletne tłumiki od 2.5 tdi a do benzyn są dużo droższe a to jest to samo ustrojstwo.

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 09 lis 2016, 17:18

mrporpoise pisze: Nie kupuj od 2.5 TDI bo to inny wydech, zrobisz sobie tylko krzywdę.
he he he i nawet jak widać w tym temacie zdania są podzielone <rotfl>
mrporpoise pisze: Ludzie wstawiają strumienice zamiast katów, jednak zaraz wyniki badania spalin będą obowiązkowo wpisywane w badanie techniczne i będzie problem. Lepiej dobrać uniwersalne katy. Takie jest moje zdanie. Najpierw jednak sprawdź swoje. Po czym wnosisz, że z twoimi może być problem?
osobiście strumienicy nigdy nie brałem pod uwagę ponieważ jak pisałem zależy mi na ciszy a ew dodanie 3 czy 4 KM za pomocą strumienicy wcale mnie nie interesuje a i doskonale zdaje sobie sprawę że wiele wynalazków made in china może wręcz zaszkodzić
po czym wnosze ??? po przebiegu (licznikowo 320 tys ) rocznikowo i po ich ogólnym wyglądzie

[ Dodano: 2016-11-09, 17:18 ]
itomi pisze: odczytaj numery ze swoich i dopytaj sprzedających.
Na allegro można zakupić za małą kasę kompletne tłumiki od 2.5 tdi a do benzyn są dużo droższe a to jest to samo ustrojstwo.
po numerach spróbuje dojść ale już nie pamiętam czy u mnie są ori czy już jakieś zamienniki
chociaż to nie zawsze musi zadziałać . czasami mogą się różnić jakimś naprawdę drobiazgiem który da się w kilka minut zmienić a numery mogą mieć różne .
ale spróbuje pójść tym tropem

wysota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 06 sty 2013, 02:46
Lokalizacja: konin

Post autor: wysota » 09 lis 2016, 20:10

Wejdź w etkę i porównaj tu masz link: all-etka-online-vt52093.htm później klikasz CarProg2 ;)

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 09 lis 2016, 20:16

No ja mam też 320. Są z zewnątrz nadgryzione ale działają nadal pięknie :)

Dobrze, sprawdziłem w Etce ... Środkowe dla 2,5 TDI: 4B0253409G
Środkowe dla 2.8 : 4B0253409AL Takie same jak do 2.4.

Końcowe dla 2.5TDI: 4B0253609N Prawy, 4B0253609G Lewy

Końcowe dla 2.8: 4B0253609AP Prawy, 4B0253609AN Lewy

Oznaczenia jak widać są inne. Ja byłbym daleki od tego, by dobierać wydech po "wygląda na taki sam" ...

Z powyższymi informacjami zrobisz co chcesz, jednak numery części są inne nie bez powodu.

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 09 lis 2016, 22:28

kurcze na całym allegro jest strasznie mało godnych uwagi wydechów od V6 benz i jeszcze Q :|

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 10 lis 2016, 00:02

Czego oczekujesz? Że kupisz używany wydech w dobrym stanie do auta które ma 18 lat? ;) OEM części są dostępne, po kodach znajdziesz... ale do tanich nie należą.

Niestety, jest to A6, mimo że stare, to jednak koszta są. Moja rada - pojedź do warsztatu specjalizującego się w dorabianiu układów wydechowych i zobacz co ci powiedzą, bo może być taniej dorobić, niż kupić gotowca.

EDIT: Aha i uwierz, że do FWD to jeszcze trudniej niż do Q kupić ;)

wysota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 06 sty 2013, 02:46
Lokalizacja: konin

Post autor: wysota » 10 lis 2016, 19:23

Dokładnie tak jak pisze mrporpoise, nie patrz po wyglądzie ;) w przedlifcie jest euro3 z tego co pamiętam więc bez problemu możesz wsadzić uniwersalne które są dużo tańsze niż OEM czy zamienniki. jeżeli chodzi o używany układ wydechowy też bym był daleki nigdy nie wiesz ile to pochodzi i może się okazać że zaraz znów będzie do wymiany

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 14 lut 2017, 18:17

ponieważ ciągle szukam a typowo do 2.4 / 2.8 nic ciekawego nie ma zastanawiam się nad nowym firmy "PEŚLA"
http://allegro.pl/tlumik-srodkowy-audi- ... 39488.html
(w sumie to jedyny producent którego znalazłem na allegro z nowymi zamiennikami <lol> )
jakoś bardzo mi się "nie pali' jakoś to się trzyma u mnie ale wiem że pomału muszę myśleć o wymianie
jak myślicie co lepsze - nowy taki zamiennik czy oczekiwanie i studiowanie ogłoszeń w poszukiwaniu ori używki w dobrym stanie ???

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga