Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Bixenon skretny (AFS) error

Elektryka
ODPOWIEDZ
kayciorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:31
Lokalizacja: valencia-espana

Bixenon skretny (AFS) error

Post autor: kayciorek » 30 paź 2016, 10:27

Witam
Pojawil mi sie blad na fis error skretu lewej lampy.Nie mozna go wykasoac-staly.
Lampy sie poziomuja prawidlowo przy wlaczeniu swiatel.Czy mozna sprawdzic czy winny temu jest modul skretu czy silniczek z mechanizmem lampy.Gdzie szukac modulu skretu?
Szukajc po forach wiem ze nie da sie wymontowac calego zestawu z soczewka od tylu.Tylko od przodu z rozklejeniem lampy.Ale moze juz ktos wymienial silniczek lub jakos regenerowal mechanizm skretu od tylu lampy bez rozklejania.A moze lepiej jest zakupic sprawna uzywana lampe i tylko zamienic.
te gusta conducir

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 31 paź 2016, 07:31

kayciorek pisze:Pojawil mi sie blad na fis error skretu lewej lampy.Nie mozna go wykasoac-staly.
Nie.

kayciorek pisze:Lampy sie poziomuja prawidlowo przy wlaczeniu swiatel
Bo to nie problem z silnikiem poziomu... tylko skrętu...

kayciorek pisze:Czy mozna sprawdzic czy winny temu jest modul skretu czy silniczek z mechanizmem lampy
A jaki dokładnie jest błąd po odczytaniu VCDSem?

kayciorek pisze:Gdzie szukac modulu skretu?
Z tyłu lampy, po boku jest dokręcony...

kayciorek pisze:Szukajc po forach wiem ze nie da sie wymontowac calego zestawu z soczewka od tylu.Tylko od przodu z rozklejeniem lampy.Ale moze juz ktos wymienial silniczek lub jakos regenerowal mechanizm skretu od tylu lampy bez rozklejania.A moze lepiej jest zakupic sprawna uzywana lampe i tylko zamienic.
Od tyłu całej soczewki nie wymontujesz, ale nie ma takiej potrzeby. Można wymienić sam silnik (o ile to on jest winny), ale trzeba dorobić narzędzia, bo tak jest lampa skonstruowana, że bez rozklejania, nie dostaniesz się do śrubek silniczka... Można poszukać samych silniczków, mnie się kiedyś udało bez problemu znaleźć... u reklamowanego nie raz i nie dwa, Dominika od lamp...

kayciorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:31
Lokalizacja: valencia-espana

Post autor: kayciorek » 31 paź 2016, 16:02

Pokazuje blad
02627 -lampka charakterystyki dynamicznej silnika ,lewa
zwarcie z biegunem dodatnim lub obwod przerwany
staly.
szukac przyczyny w silniczku skretu czy w module skretu ?
te gusta conducir

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 01 lis 2016, 07:41

No to skoro jest napisane o silniczku, to raczej bym w nim upatrywał przyczyny... szczególnie, że on kosztuje śmieszne grosze w porównaniu z modułem skrętu...

kayciorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:31
Lokalizacja: valencia-espana

Post autor: kayciorek » 01 lis 2016, 12:01

0x4B25A pisze:No to skoro jest napisane o silniczku, to raczej bym w nim upatrywał przyczyny... szczególnie, że on kosztuje śmieszne grosze w porównaniu z modułem skrętu...
Tak tez myslalem ale dzieki za potwierdzenie.
te gusta conducir

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 02 lis 2016, 07:55

<okok>

kayciorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:31
Lokalizacja: valencia-espana

Post autor: kayciorek » 06 lis 2016, 12:15

Moze ktos wie na jakiej zasadzie funkcionuje skret ukladu soczewki.Wiem ze silniczek dostaje sygnal z polozenia kierownicy i kreci slimakiem w jedna lub druga strone powodujac lekki skret ukladu soczewki.
W moim przypadku error nastapil w chwili skretu wiec soczewka jest w polozeniu skretu i tak zostala.Zdejmujac klape od tylu lampy i odpinajac modul od zarnika jest dostep do slimaka.Mozna go poruszac w jedna i druga strone ale u mnie cos sie zablokowalo i krecac bez problemu slimakiem polozenie soczewki nie reaguje i pozostaje w tym samym polozeniu skretu .Co porusza od slimaka zespol soczewki??.Wkleje link kolegi Mischa z fotostronami rozbiurki lampy skretnej i czy na ktoryms ze zdjec moglibyscie mi wyjasnic co od slimaka powoduje ruch soczewki.??
Czytalem ze krecac slimakiem mozna poruszac i ustawic zespol soczeki ale umnie to nie wychodzi.
a6-c6-fotostory-regeneracja-reflektorow ... htm#834321
te gusta conducir

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 07 lis 2016, 21:25

No bo można... dziwne, że u Ciebie tak nie działa... <mysli>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga