Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 3.0 TDI] działający kompresor w czasie jazdy.

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
maciek.bielsko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 157
Rejestracja: 05 sty 2013, 21:56
Imię: Maciej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[A6 C6 3.0 TDI] działający kompresor w czasie jazdy.

Post autor: maciek.bielsko » 28 paź 2016, 04:12

Panowie borykam się z problemem kompresora, a dokladnie z tym, że mój kompresor załącza się w czasie jazdy, przy hamowaniu czy nawet na prostej drodze. Nie pompuje caly czas, włączy się dobije i wyłącza się.
Miechy szczelne, samochód nic nie siada nawet po kilku dniach stania, brak błędów.

Zdarza się też, że na jakiejś nierówności dobije lekko o nadkola, ale zaznaczam ze mam felgi 20cali

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Post autor: FOSS » 02 lis 2016, 08:38

Włączanie się kompresora podczas jazdy to normalne. Zawieszenie jest adaptacyjne i do swojej pełnej funkcjonalności potrzebuje określonego ciśnienia w zasobniku powietrza.
Jeżeli nie ma żadnych innych niepokojących objawów i błędów w sterowniku to nie widzę w tym żadnej usterki :)

Vobisek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2016, 14:11
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Vobisek » 02 lis 2016, 19:55

Ja mam ten sam problem, jeżdżę z nim już chwile. Tylko u Mnie jest tak że załącza sie zawsze po odpaleniu i pracuje bardzo głośno. Czytałem już o tym i powiem Ci że większość pisze o kończącej sie żywotności kompresora. Jest kilka sposobów:
1. Kupujesz zestaw naprawczy do kompresora i próbujesz naprawić sam. Ponoć że do roku czasu wytrzymuje. Koszt chyba jest jakies 200-300zł.
2. Są firmy które zajamują sie regeneracją tych kompresorów, dają gwarancje na 1rok. Cena od 500-1200zł (w zależności od stanu kompresora.)
3.Zakup nowego kompresora. Ceny jeszcze nie znam ( Pewnie w okolicy 2tyś zł ).

[ Dodano: 2016-11-02, 19:55 ]
Nowy oryginalny kompresor to cena 6tys zł brutto

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Post autor: FOSS » 03 lis 2016, 09:53

Jeżeli pracuje głośno to może to być symptomem że się "kończy" ale nie zawsze.
Znamiennym jest, że przy kończącym się kompresorze, w ostatnim stadium, w sterowniku zawieszenia zaczyna pojawiać się błąd "wyłączenie z powodu przegrzania".

Jeżeli włącza się zawsze zaraz po wejściu i odpaleniu auta to sugeruje to głównie nieszczelność w układzie.
Jeżeli zaraz po wejściu i odpaleniu auta włącza się tylko czasami to nie musi to oznaczać usterki bo jego włączanie zależy od kilku warunków zewnętrznych.

Nowy kompresor oryginalny może i kosztuje w ASO jakieś 6000pln ale nie trzeba go kupować w ASO bo są firmy które sprzedają nowe za jakieś 1500-2000pln.

Regeneracja poprzez wymianę pierścienia rzadko kiedy zdaje egzamin na dłużej - to piszę opierając się na lekturze forum A8team bo osobiście nigdy takiej regeneracji nie wykonywałem uznając to za stratę czasu i pieniędzy.

maciek.bielsko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 157
Rejestracja: 05 sty 2013, 21:56
Imię: Maciej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: maciek.bielsko » 07 lis 2016, 16:58

FOSS, u mnie istnieje taki problem, że po odpaleniu zawsze kompresor się załącza, z tym że samochód nie opada... no chyba że cała buda równomiernie. Aha do wjazdu do garażu zawsze dźwigak na maksa do góry, po wyjechaniu opuszczam do komfortu i po przejechaniu kilkunastu metrów kompresor bije powietrze. Nie wiem co jest grane.
Błędów brak.

Jak wrazie W szukać nieszczelności?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga