Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana foteli A6C6 AVANT

Wnętrze
Awatar użytkownika
stefank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 04 gru 2015, 07:26
Imię: Stefan
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: stefank » 15 paź 2016, 22:44

Już, już - chciałem to jakoś ogarnąć :-)
Możesz zrobić jeszcze zdjęcie czerwonej wtyczki w fotelu pasażera - wg mnie powinny być 2 góra 3 przewody...

Złącza klimatronika:
Obrazek

Zasilanie zawsze lepiej podpiąć po osobny bezpiecznik
Obrazek

Masę do karoserii - można jak w oryginale czyli:
Obrazek

Tak - złącze can po stronie kierowcy nad bezpiecznikami. Can nie podłączasz do fotela pasażera (chyba, że masz też z pamięcią...). Podświetlenie podłogi po stronie pasażera faktycznie podłącza się w inne miejsce w komforcie:
pin 2 / kierowca -> komfort / wtyczka T32d pin 23)
pin 2 / pasażer -> komfort / wtyczka T32d pin 14)
Obrazek

No i tył... - opisałem tylko piny przy pokrętłach i fotelach bo to jest najistotniejsze (po drodze są jeszcze inne złącza). Bezpiecznik 5A - zasilanie po stacyjce, bezpiecznik 30A - zasilanie stałe.
Obrazek

Pozostaje jeszcze kwestia panelika pamięci fotela kierowcy - też parę przewodów do sterownika drzwi...
Ostatnio zmieniony 23 paź 2016, 23:54 przez stefank, łącznie zmieniany 1 raz.

k4zy5i3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2012, 19:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żagań

Post autor: k4zy5i3k » 16 paź 2016, 09:03

kurcze to mam błąd w instalacji, wtyczka czerwona siedzenia pasażera z przodu ma 4 przewody, niestety zdjęcia już nie mam bo wtyczka jest już zamontowana ...
jednak że Masa jaki kabel plusowy bez zmian , pozostałe dwa podpoiłem do "wtyczki" nad bezpiecznikami z prawej strony pojazdu - tak jak po stronie kierowcy w miejsca 15L i 15 H i tu jest chyba problem iż te kable idą do komfortu .... hehe

Co do pamięci fotela kierowcy , z wtyczki czerwonej idzie zielony kabel jaki trzeba połączyć ze sterownikiem drzwi kierowcy przez wtyczkę w drzwiach - dodam że całą instalacje po stronie drzwi juz mam, dodatkowo boczek jaki tak że mam na wymianę posiada pełną elektrykę - kwestia podpięcia tego jednego.. zielonego przewodu we wtyczkę od strony pojazdu, a tu zaczynają się schody iż owa wtyczka jest w trudno dostępnym miejscu .... wpioł bym się w kabel.. ale wtyczka nie ma odpowiedniego kabla - trzeba wsadzić pin

zaraz zabieram się za poprawki no i za tył .....

A powiedz mi jeszcze, wiesz jak wymontować podłokietnik w a6 c6 avant ??? bo kurczę zmarnowałem już na to 3 h ....

Awatar użytkownika
stefank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 04 gru 2015, 07:26
Imię: Stefan
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: stefank » 16 paź 2016, 10:16

Aby wymontować podłokietnik trzeba wyjąć kratki nawiewu - ciągniesz, są na zatrzasku i pod nimi zobaczysz dwie śruby od podłokietnika.
Dokładny opis demontażu całego kokpitu, tunelu itd. wrzuciłem w tym temacie:
opis-demontazu-kokpitu-audi-a6-c6-2005r-vt80137.htm

I jeszcze fotel pasażera po kolei:

4 - zasilanie (stałe, bezp. 30A)
5 - masa (elektryka fotela)
2 - podświetlenie podlogi (komfort, wtyczka T32d pin 14)
3 - masa (podśw. podłogi)

Rozbierałem złączkę pomiędzy drzwiami a autem przy okazji montażu keyless i powiem, że nie ma tragedii. Musisz zdjąć wajchę od otwierania maski i tą osłonę pod nią. Musisz też zdjąć tą gumową harmonijkę (osłonę przewodów) - tylko razem z plastikiem, na którym siedzi. Ściskasz harmonijkę razem z plastikiem (czuć go pod gumą) przy samym słupku i odchylasz jedną stronę - powinno wyjść. Po zdjęciu tej gumy wypinasz wtyczkę. Ta część, która została w słupku ma takie różowe (fioletowe?) przesuwane zabezpieczenie.

Jak masz swoją starą instalację z drzwi to bez problemu powinieneś znaleźć kawałek przewodu z odpowiednim konektorem.

k4zy5i3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2012, 19:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żagań

Post autor: k4zy5i3k » 23 paź 2016, 23:02

z podłokietnikiem sobie poradziłem :) bardzo prosta sprawa :) niestety z tą wtyczka w drzwiach kierowcy jest tragedia ... nie wiem jak się do tego zabrać :D

[ Dodano: 2016-10-23, 21:57 ]
stefank pisze:Aby wymontować podłokietnik trzeba wyjąć kratki nawiewu - ciągniesz, są na zatrzasku i pod nimi zobaczysz dwie śruby od podłokietnika.
Dokładny opis demontażu całego kokpitu, tunelu itd. wrzuciłem w tym temacie:
opis-demontazu-kokpitu-audi-a6-c6-2005r-vt80137.htm

I jeszcze fotel pasażera po kolei:

4 - zasilanie (stałe, bezp. 30A)
5 - masa (elektryka fotela)
2 - podświetlenie podlogi (komfort, wtyczka T32d pin 14)
3 - masa (podśw. podłogi)

Rozbierałem złączkę pomiędzy drzwiami a autem przy okazji montażu keyless i powiem, że nie ma tragedii. Musisz zdjąć wajchę od otwierania maski i tą osłonę pod nią. Musisz też zdjąć tą gumową harmonijkę (osłonę przewodów) - tylko razem z plastikiem, na którym siedzi. Ściskasz harmonijkę razem z plastikiem (czuć go pod gumą) przy samym słupku i odchylasz jedną stronę - powinno wyjść. Po zdjęciu tej gumy wypinasz wtyczkę. Ta część, która została w słupku ma takie różowe (fioletowe?) przesuwane zabezpieczenie.

Jak masz swoją starą instalację z drzwi to bez problemu powinieneś znaleźć kawałek przewodu z odpowiednim konektorem.
Powiem tak, podczas ciągnięcia wiązek kabli wykorzystałem oryginalne korytka z kablami pod wykładziną podłogową, a to znaczy że ściągnąłem wszystkie plastiki - jakie zresztą wymieniałem na kolor foteli - miałem je w gratisie :D . Wg Twojej instrukcji pozbyłem się rączki... plastiku ... i tego styropianu .. niestety ta dziura jaka prowadzi do słupka jest za mała na moją rękę .. a co tu mówić o manewrowości .... widzę w moim przypadku te fioletowe zabezpieczenie kostki .. ale nawet do niego nie sięgam:( a właśnie w te kostkę muszę wpiąć zielony kabel od pamięci fotela kierowcy, bo w kostce w drzwiach owy kabel już istnieje i idzie do sterownika - taką mam sytuacje :D
W aucie w jakim demontowałem te fotele... kable... plastiki .... chciałem się dostać do tej wtyczki w drzwiach ale podchodząc do niej od strony drzwi-gumy - po prostu wtyczka - ten plastik... pęk .... więc to chyba złe podejście i zostaje mi znaleźć jakieś małe nieletnie rączki jakimi będę mógł po manipulować i rozłączyć te wtyczkę od strony wnętrza pojazdu hehe

[ Dodano: 2016-10-23, 23:02 ]
Kolego stefank możesz mi jeszcze napisać jak zwie się ta wtyczka E w klimatroniku ? bo niestety gdzieś ta wtyczka mi wypadła i nie mam jej.... a na necie mam kłopot by ja znaleźć

Awatar użytkownika
stefank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 04 gru 2015, 07:26
Imię: Stefan
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: stefank » 23 paź 2016, 23:23

Rozumiem, że nie da się tam wsadzić ręki ale... wcale nie trzeba :>

Jak już zdjąłeś osłonę od wewnątrz to wyjmujesz ten korek styropianowy i tyle od wewnątrz.

Potem zdejmujesz gumową harmonijkę (ale tak jak pisałem - z plastikiem) i wypinasz wtyczkę (żółta 1).
Zostaje ta część w słupku. I teraz przesuwasz ten fioletowy plastik (żółta 2 lub czerwona 1) i jak już masz ją odbezpieczoną to odchylasz do tyłu jednocześnie lekko unosząc (czerwona 2) i wtyczka uwolniona - teraz ciągniesz od wewnątrz za wiązkę i już.
Zrobiłem taki rysunek na zdjęciu z montażu keyless - naprawdę się da. Też mam duże łapska a robiłem to we wszystkich słupkach <rotfl>
Obrazek

Wtyczka E w klimatroniku na schematach nazywa się T3 - a numer tej wtyczki widać na zdjęciu:
Obrazek

A i mala uwaga - żeby wpiąć konektor we wtyczkę trzeba wcisnąć lub wysunąć (nie pamiętam) zabezpieczenie, czyli żółta 3 na zdjęciu.

predki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1082
Rejestracja: 17 maja 2011, 21:25
Imię: predki
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LEGNICA

Post autor: predki » 24 paź 2016, 20:37

Witam i co potrzebujesz jeszcze schematu jak poddłączyć grzanie tył i przod ?
Było Audi80 b2 2.0 litra PB
Było Audi80 b3 1,8 litra PB
Było Audi80 b3 1,9 litra PB
Było Audi a4 b5 1,9 litra ON
Było Audi a4 b6 1,8T litra PB
było Audi a6 c6 2,4 pb

k4zy5i3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2012, 19:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żagań

Post autor: k4zy5i3k » 25 paź 2016, 18:28

W zasadzie już nie;-) ale jak masz ciekawy opis podłączenia prawego i lewego siedzenia przód oraz tył, , to wrzucaj - może komuś się przyda ;-)

predki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1082
Rejestracja: 17 maja 2011, 21:25
Imię: predki
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LEGNICA

Post autor: predki » 25 paź 2016, 19:13

Oki to więc podzielę się tym co robiłem :
TYŁ
Obrazek

Podgrzewane siedzisko i oparcie kanapy są wyposażone w dodatkowe kostki i gniazda:
- dwie 6-pinowe do połączenia mat grzewczy oparć z siedziskiem
- jedna 12-pinowa do połączenia kanapy z panelem sterującym (potencjometrami)
potrzebne rzeczy :

Panel tylni
8E0 963 563 - regulator (potencjometr) 2 sztuki
8L0 971 971 - kostka potencjometru 2 sztuki
000 979 135 E - piny do kostki potencjometru 7 sztuk
6Q0 972 726 - wtyczka do gniazda w kanapie 1 sztuka
000 979 131 - piny do wtyczki kanapy 5 sztuk


Pin 1 - zasilanie stałe z bezpiecznika 44 (30A). Od regulatorów przeciągamy kabel o przekroju 2.5mm. Przewody prowadzimy w profilu przewodów znajdującym się na lewej ściance tunelu
Pin 6 - zasilanie po stacyjce z bezpiecznika nr 5 (10A). Z każdego potencjometru wychodzimy przewodem o przekroju 1.0mm (można je od razu połączyć). Następnie dalej tunelem do skrzynki bezpieczników - interesuje nas 10A nr 5 (wyciągamy bezpiecznik i lutujemy się w kabelek czarno/czerwony)
Pin 5 - to zasilanie podświetlenia potencjometru - tutaj podłączcie się do podświetlania podłokietnika (szaro/niebieski)

Pin 7 - to masa podświetlania potencjometru - tutaj też podświetlenie podłokietnika (brązowy).

Kostka lewego potencjometru:
- Pin 2 (kostka 12-pin w kanapie, pin 7 // obwód grzejący lewej maty)
- Pin 3 (kostka 12-pin w kanapie, pin 10 // czujnik temperatury lewego siedzenia)
- Pin 4 (kostka 12-pin w kanapie, pin 9 // czujnik zajęcia lewego siedzenia)

Kostka prawego potencjometru:
- Pin 2 (kostka 12-pin w kanapie, pin 1 // obwód grzejący prawej maty)
- Pin 3 (kostka 12-pin w kanapie, pin 4 // czujnik temperatury prawego siedzenia)
- Pin 4 (kostka 12-pin w kanapie, pin 3 // czujnik zajęcia prawego siedzenia)
-Piny 2, 5, 8 i 11 kostki 12 stykowej to masa
Obrazek
Obrazek

Rozpiska 12 pinowej kostki od strony kanapy

1 -maty grzejne &#189; prawe siedzenie
2 -brąz masa
3 -mata zajętości
4 -czujnik temperatury
5 -brąz masa
6 -wolne
7 -maty grzejne &#189; lewe siedzenie
8 -brąz masa
9 -mata zajętości
10 -czujnik temperatury
11 -brąz masa
12 -wolne
Ostatnio zmieniony 25 paź 2016, 19:55 przez predki, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
stefank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 04 gru 2015, 07:26
Imię: Stefan
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: stefank » 25 paź 2016, 19:22

Hmm, ta kostka 12 pinowa to dodatkowo?

Dobra ok, to jedna z tych które pominąłem... Rozrysowałem to co jest w kanapie a pominąłem tą najważniejszą....
Ostatnio zmieniony 25 paź 2016, 19:30 przez stefank, łącznie zmieniany 1 raz.

predki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1082
Rejestracja: 17 maja 2011, 21:25
Imię: predki
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LEGNICA

Post autor: predki » 25 paź 2016, 19:30

U mnie była taka i mała do oparcia ale był komplet instalacji siedzenia
dzis jeszcze wrzuce opis przodu elektryki i grzania z podpięciem do klimatronika
Było Audi80 b2 2.0 litra PB
Było Audi80 b3 1,8 litra PB
Było Audi80 b3 1,9 litra PB
Było Audi a4 b5 1,9 litra ON
Było Audi a4 b6 1,8T litra PB
było Audi a6 c6 2,4 pb

Awatar użytkownika
stefank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 04 gru 2015, 07:26
Imię: Stefan
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: stefank » 25 paź 2016, 19:33

Działam tylko na schematach i nie widziałem na żywo :)
Faktycznie ta kostka jest wyprowadzona z kanapy (najważniejsza z punktu widzenia podłączenia) a ja skupiłem się tylko na końcach instalacji (włączniki-maty) a pominąłem to co pomiędzy...

k4zy5i3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2012, 19:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żagań

Post autor: k4zy5i3k » 05 sty 2017, 18:47

Kolego Stefank mam kilka pytan / problemów : 1) znalazłem czas i kasę i gościa w okolicy ( z Żar ) na zdjęcie CP w moim nowym climatronicu - wszystko po to by grzanie tyłka z przodu było w końcu skończone. Gość zdjął CP , pogrzebał swoje , niby uruchomił grzanie, twierdzi ze na mmi wskaźnik ruszał się z zera do góry po stosownym ruszeniu gałki. Niestety kiedy doszło do włączenia grzania przeze mnie , znów zero reakcji - MMI pokazuje zero
.. Zawołałem gościa z powrotem - zaczął coś grzebać kompem, po odnalezieniu odpowiedniego bloku i włączenia grzania poprzez VCDS'a auto tak jakby na 0.1sekundy przygasa jakby na bardzo duży pobór prądu - po czym VCDS nie wywala błędu a grzania nie włącza - umiał byś to jakoś wytłumaczyć ?
2) chodzi o ambilight w boczkach . Mam oryginalne boczki z tym systemem, z jakich idzie jedna wiązka do sterownika w drzwiach - oryginalnie - tu nic nie przerabiałem bo to chyba kwestia programowania - gość niby dodał w komfort że takie coś istnieje - niestety nawet nie mrugło - przyczyna w słabej wiedzy posiadacza kabla czy w czymś innym ?
3) chcę dołożyć tuner TV do swojego mmi2g , znalazłem aukcje (http://allegro.pl/tuner-dvb-t-media-pla ... 31251.html ), czy wpinając go w pętle miedzy pewnym modułem a zmieniarką, za pośrednictwem światłowodu będzie wszystko grać ?

Awatar użytkownika
Punisher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 14 lip 2015, 21:09
Imię: Przemysław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Punisher » 05 sty 2017, 20:29

1. Wygląda jakby CP nie do końca był ściągnięty, mogłeś to zrobić w ASO...

2. Listwy koduje się w modułach drzwi, nie w komforcie
ambiente-oswietlenie-vt76497.htm

3. Może coś pomoże
a6-c6-montaz-ori-kamery-cofania-tv-vt29794.htm

k4zy5i3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2012, 19:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żagań

Post autor: k4zy5i3k » 05 sty 2017, 20:50

[quote="Punisher"]1. Wygląda jakby CP nie do końca był ściągnięty, mogłeś to zrobić w ASO...

hmm mimo że gość być może korzystał z chińskich serwerów .. nie pobrał żadnej opłaty ... ale do ASO dalej mogę jechać ? czy już wywęszą coś ?

Awatar użytkownika
Punisher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 14 lip 2015, 21:09
Imię: Przemysław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Punisher » 05 sty 2017, 21:10

To tylko moje domysły. Najlepiej gdyby wypowiedział się ktos kto w tym siedzi. O ile dobrze kojarzę sa tu spece od CP:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga