Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AQJ][ANK] S6 kupione... i co dalej?

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Christian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 24 sty 2015, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

[AQJ][ANK] S6 kupione... i co dalej?

Post autor: Christian » 26 wrz 2016, 22:37

Siema,

Mam nadzieję że to dobry dział.

Kupiłem Audi S6, sporo czytam forum, sporo jest tu opisanych różnych usterek, bolączek itp.

Zastanawiam się co warto zrobić w aucie po zakupie.

1.Podpiąć pod komputer? VAG, VAS ? Podpiąć i co dalej? Jakie logi pobrać? Dynamiczne, statyczne, które? Osoba podpinająca nie zawsze będzie wiedziała konkretnie o S6 tyle co chcemy, więc może warto nakierować?

2. Zmienić rozrząd - to wiadomo, ale co przy okazji? Pompa wody, wiadomo, termostat (czytałem że z ASO), co jeszcze? Jakieś podkładki pod wałkami (coś tak mi wpadło w oko na forum), uszczelki dekli zaworowych bo lubią puszczać. Jakaś wadliwa rurka podobno jest, kosztująca grosze w ASO ale trudno dostępna?

3. Świece i cewki - u mnie wszystkie Hitachi, nie wyglądają na ruszane... więc wymieniam komplet cewek i świec.

4. Odma? Czyszczenie rur olejowych? Których, jak? Czy w tych silnikach jest ezektor? Wymienić/czyścić?

5. Katalizatory, jak sprawdzić? Sondy? U mnie tylko dwie :)

6. Olej i płukanie po Castrolu? Na jaki wymienić? Jakaś konkretna płukanka do silnika?

7. Tiptronic - olej, jakiś test VAG, sprawdzenie, które kodowanie?

To raczej (tak mi się wydaje) takie specyficzne rzeczy dla S6 a może dla Audi? To moje pierwsze Audi i mimo że miałem wiele aut to widzę że to nie jest takie oczywiste w serwisie a chciałbym zrobić większą inwestycję na dzień dobry, żeby potem się cieszyć autem i mniej grzebać, chociaż auto ma 16 lat to wiadomo że będzie wymagało troski :)

8.Może jakieś inne jeszcze testy/sprawdzenia warto zrobić?

Temat niby rzeka, ale jest tu wielu użytkowników S6, więc sądzę że jest o czym rozmawiać :)

Ja jak pisałem, zacząłem od cewek, świec, niedługo rozrząd ale chcę się przygotować odpowiednio, uszczelki dekli zamówiłem ale co dalej? <cwaniak>

Pozdro

pavel44
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 308
Rejestracja: 25 paź 2014, 15:56
Lokalizacja: Toruń

Post autor: pavel44 » 27 wrz 2016, 03:25

Podstawowe pytanie to ile PLNów chcesz przeznaczyć na pozakupowy pakiet? Druga kwestia to odpowiedni mechanik bo jak będziesz naprawiam u wiesków za rogiem to załamiesz się psychicznie. Szpecem od audi a8 a więc od silników 4.2 w Wawie jest gość pod nickiem foss 05-830 Wolica, ul. Ogrodnicza 24 <okok>

Christian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 24 sty 2015, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Christian » 27 wrz 2016, 06:59

Planuję zaplanować ile planować przeznaczyć <mysli>

Dobry mechanik to sprawa kluczowa, ale to jedna z zalet forum, że są ludzie z wiedzą i się tą wiedzą chętnie dzielą i można tu na początku uzyskać dużo informacji, rad i wskazówek aby potem jak wiedzę się zdobędzie móc się nią potem podzielić z następnymi użytkownikami. Poza tym niezręcznie mi jechać do mechanika z kartką i długopisem i truć mu tyłek przez godzinę co warto wymienić albo zrobić.

pavel44, widzę że jesteś posiadaczem S6, sądzę że możesz kilku porad udzielić. Szczególnie że masz AQJ jak ja.

pavel44
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 308
Rejestracja: 25 paź 2014, 15:56
Lokalizacja: Toruń

Post autor: pavel44 » 27 wrz 2016, 09:51

Jest tu sporo posiadaczy s6, mnóstwo rzeczy zostało już napisanych. Kod silnika nie ma nic do rzeczy. Ogólnie po zakupie zawsze powinno się zmienić rozrząd, olej wszystkie filtry. Odmy jak nie zawalone olejem to zostaw. Przyjrzyj się wszystkim podcisnieniom bo 4.2 jest strasznie wrażliwe na lewe powietrze. Sondy, cewki jak nigdy nie zmieniane to warto również zmienić. Co do logów to kup sobie kabelek za 30zł z allegro i ściągnij sobie program vag na kompa, jak zainstalować jest opisane na forum. Posprawdzasz sobie takie podstawowe rzeczy jak przepływa, korekty, rozrząd. Tak bardzo w skrócie. Ogólnie masz jakąś historię serwisową swojego audi?

Christian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 24 sty 2015, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Christian » 28 wrz 2016, 11:50

Dzięki za info. Przebieg 162tys km. Serwis ASO pełny do 151tys km i czerwca 2015r. Muszę go szczegółowo przejrzeć.

[ Dodano: 2016-09-28, 11:50 ]
Zastanawiam się jaki olej wlewacie do swoich s6? Myslę o jakiejś plukance po castrolu 5w30 i moze valvoline vr 5w50? Olej zmieniam co 10tys km.

marcin85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:57
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marcin85 » 28 wrz 2016, 12:27

1.dynamiczne jak najbardziej

2. Wszystko co napisales termostat tylko aso a rurka chlodnicy tez koniecznie to jest typowa bolaczka v8

3. Ewentualnie beru swiece ori nie pamietam oznaczenia

4. Odme mozna sprawdzic wygogluj zdjecia to bedziesz wiedzial gdzie dokladnie

5. Sondy vagiem katy teoretycznie tylko na stol i ogladac prwnie jest jakis sposob ale ja nie znam

6. Olej motul 5w40 300v jest kosior jeszcze polecany to amsoil tez 5w40 i dobry filtr ja polecam knechta plukanke archoil2800

7. Tu nie pomoge ale z tego co czytalem to ori i bedzie z glowy z vagiem to nie wiem

8.podcisnienia jak juz pisali gruszki z przodu i wszelkie wycieki i luzy w napedach i wiadomo dobry hebel bo ori eskowe to spowalniacze no i dobrze przy okazji zregenerowac altek i rozrusznik jak brdzie dostep przy okazji zrzuconego przodu

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga