Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Opony Taurus/Riken

Wszystko co dotyczy ogólnie felg, opon, kół nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Opony Taurus/Riken

Post autor: krzysiek-lex » 31 lip 2016, 19:38

Witam.
Co sądzicie o oponach firmy Riken/Taurus? Ponoć podpisuje się pod nią Michelin..... model który mnie zainteresował to maystorm 2 b2, 245 40 18 xl rant. Piszą że to produkt europejski, na licencji Michelina.
I jak ta opona z rantem będzie wyglądała na feldze...

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 31 lip 2016, 20:08

Kiedyś jednego z userów pytałam o budżetowe opony i powiedział mi tak:
chcesz tanio i w miarę dobrze to jedynie nexen n8000 lub kumho czy hankook
ew kormoran /riken/taurus/ to to samo po inną nazwą handlową ale to produkt oszczędnościowy ale tez i bezpieczny
motostacja - części samochodowe.

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 01 sie 2016, 08:07

Acha, czyli mogą być. Tym bardziej że moje auto jeździ teraz głównie w mieście i małe trasy do 30 km w jedną stronę, czasami coś więcej i raz w roku ze 2 tyś. Szkoda tylko że są ponoć dość głośne ale chyba lepsze takie nowe niż używki

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 01 sie 2016, 08:20

No ja to praktycznie jak latam audicą to tylko po trasach, a wolę kupić nowe niż używki, mimo wszystko. Do tej pory latałam cały czas na chinkach i zimowych innych nie chcę, a tutaj chodziło mi o coś na lato.

Zwróć tylko uwagę jak będziesz kupował opony na ich nośność, bo nawet taki sam model można kupić sporo taniej, a okazuje się, że to taniej jest dlatego, że opony są do lżejszych aut.
motostacja - części samochodowe.

Awatar użytkownika
Quash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 295
Rejestracja: 14 kwie 2015, 21:52
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdynia/Tczew

Post autor: Quash » 01 sie 2016, 09:18

Ja generalnie mam awersje do takich produktów, po prostu w przypadku opony która jest jednym z głównych wyznaczników bezpieczeństwa samochodu czy to z jazdą do przodu w zakrętach czy hamowaniu po prostu boję się powierzyć swojego zdrowia produktowi który jakoś daje rade, tym bardziej jak później widzę w testach jaka jest różnica między taką oponą a nawet markowym średniakiem. Zamiast takien nówki wybrałbym jakąś markową używkę, jak boisz się "wtopy" przez allegro to większość dobrych zakładów wulkanizacyjnych ma tez w ofercie używane opony.

A co do rantu to bardzo fajny patent który czasami ( nie zawsze ) potrafi ci uratować felge przed zarysowaniem a wygląda to tak że jak o tym nie wiesz to nawet nie zauważysz :D .
460KM/550NM Compsport Stage 2

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 01 sie 2016, 10:36

97 Y takie parametry,
Co do rantu to wiem o co kaman ale na zdjęciu wydawało mi się że ma jakiś nieproporcjonalnie duży, pewnie takie złudzenie.
Bezpieczeństwo - podstawa ale ta opona nie jest produkowana w Chinach więc jakość powinna być przyzwoita, opinie ma raczej dobre, wychodzi na to że to jest to samo co kormoran... na licencji Michelina.
Patrzyłem jeszcze na apollo aspire. Używek juz nie chcę, raz że za takie z bieżnikiem około 6mm trzeba dać przynajmniej tyle co za te w/w albo i więcej, dwa te opony najczęściej mają już swoje lata. Jak kupie z mniejszym bieżnikiem to ile polata? Sezon? Dwa max. Na nowych przy dobrych układach 3-4 sezony więc trochę grosza w kieszeni.
I wolę poznać opinie innych, w ten sposób wiem co mam napewno omijać

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 01 sie 2016, 10:42

Quash, Wszystko fajnie, pięknie, ale te markowe opony też mają swoje wady. Mam w Alfie Mito Bridgestone Potenza, kupione nowe i jak choćby odrobinę popada to jest dramat, bo nie da się autem jechać o hamowaniu nie wspominając. W ojca założone nowe Continental Conti Sport Contact 5, które też tanie nie były, a po kilku tkm pofałdowały się po bokach i kierownica bije, więc ja z dystansem podchodzę do tych markowych opon, bo chyba tylko za nazwę się za nie płaci. Teraz do S4 B5 kupiłam nowe Nexen N8000 i odpukać na ten moment wszystko ok, jedynie bardzo szybko się wycierają.
motostacja - części samochodowe.

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 02 sie 2016, 08:01

Co byscie wybrali z tych opon, najtansze sa Rikeny, pozostale drozsze okolo 400 zl. Po parametrach najlepsze zetexy ale nic o nich nie wiem.
Barum Bravuris 3HM etykieta opory E, woda C, 72 db
Nexen n800 mają odowiednio C, C, 74 db
Zetex HP1000 C, B, 69 db
Riken E, C, 72 db
Opinie wszystkie mają dość podobne. Ciekawe jak dane z etykiety mają się do realnej jazdy, czy aby to nie było niektórych przypadkach chwyt marketingowy? Myślę sobie że gdybym miał wybierać tyko pomiędzy zeetexem a rikenem, to wybrałbym te ostatnie, produkt europejski to może i bardziej bezpieczny. ...?

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 02 sie 2016, 09:40

Tak jak pisałam wyżej, ja kupiłam Nexen N8000. Zarówno na suchym i mokrym wszystko ok, kleją ładnie (auto jeździ w 90% po drogach szybkiego ruchu, więc wolno nie jest). Jedyny minus to widać, że już ciut wytarte. Na oko to wytrzymają max 3 sezony (tyle, że wywalam opony jak zostaje 4mm bieżnika, bo później to już nie opona, szczególnie na mokrym).
motostacja - części samochodowe.

Gość.

Post autor: Gość. » 03 sie 2016, 16:44

ja od lat tylko markowe uzywki i zero problemów i taniej jak nowe chinki wytrzymałośc przebiegowa taka sama :D

no ale powoli się trza za nowymi markowymi rozejrzeć na cały rok i miec spokój.

Potenzy czesto maja problemy jakas ich wada choc ja zjechałem dwa komplety uzywek bez kłopotu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga