Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] gumowe dolne listwy boczne

Nadwozie
ODPOWIEDZ
saleem73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:13
Lokalizacja: wawa

[A6 C4] gumowe dolne listwy boczne

Post autor: saleem73 » 27 mar 2013, 08:05

Witam,

To mój pierwszy temat a w zasadzie pytanie na forum, szukałem lecz nie znalazłem takiego tematu.
Posiadam od 4 miesięcy A6 C4 Avant 2.5tdi Ael, od 3 miesiące powoli dłubie w nim doprowadzając go do porządku, coraz większa frajda z jazdy :-)
Doszedłem do etapu gdzie chciałbym zlikwidować rdze, pojawiła się nad/wzdłuż czarnego paska gumowego który znajduje się na wszystkich drzwiach w dolnej części.
1-nie wiem jak je zdjąć nie uszkadzając i nie zniekształcając je.
2- szukam dobrych poduszek skrzyni biegów oraz poduszki aktywne silnika.

Prośba o pomoc.

pozdrawiam
Saleem

ps to mój pierwszy samochód gdzie samodzielnie coś robię w nim, więc z góry przepraszam jeżeli jakąś część Âźle nazwę

[ Dodano: 2013-03-28, 06:54 ]
Witam,
czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć?

pzdr

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 09 kwie 2013, 10:44

Spróbuj delikatnie wyciągać je w kierunku tyłu auta. Ale będzie ciężko ich nie uszkodzić bo wiadomo że w listwach stoi woda i bardzo szybko korodują. Ja kiedyś wyciągałem i sypała się rdza że szok. PóÂźniej listwy przykleiłem z powrotem na silikonie :>
Lektor.

Awatar użytkownika
kamil138
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 17 lis 2008, 00:09
Lokalizacja: suwałki

Post autor: kamil138 » 09 kwie 2013, 18:51

Tak jak szalony, napisał listwy te odciągasz do tyłu tylko naprawdę delikatnie. Te krótkie na przednich błotnikach trzyma nakrętka, żeby się do niej dostać musisz wyjąć nadkole i pozaglądać. Pooglądaj je dobrze czy poprzedni właściciel nie zastosował jakichś śrubek albo coś w tym stylu. Powodzenia.
Było: A6 C4 2.5tdi, 115KM, 1994r,
Było: S6 C4 4.2, 290KM 1995r,
Jest: MOJA ŻABA <cwaniak>

saleem73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:13
Lokalizacja: wawa

Post autor: saleem73 » 09 kwie 2013, 22:55

Dzieki, czyli rozumiem że mam odrazu przygotowac do zdjecia rdzy i zabezpieczenia powierzchni.
Na wszelki wypadek zaopatrze sie w nowe listwy.....te z Suwałk lub moze ktos zakupił cos lepszego godne polecenia????
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
adi71090
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:57
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

listwy

Post autor: adi71090 » 07 wrz 2013, 21:36

Ja brałem z Suwałk i dwa lata jest ok. Tyle że nie zakładaj siekierek za tylnymi bo mierne są i krótkich listew na przednie błotniki to trochę słabo wyglądają (oczywiście to moje zdanie) :) Pozdrawiam

cl3hna
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2010, 17:39
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Post autor: cl3hna » 14 kwie 2014, 13:08

To i ja podłącze się do tematu. Audi w rodzinie od początku swojego żywota. Przyszedł czas na zmianę listew bocznych w drzwiach gdyż delikatnie odchodzą, jedna z przodu, druga z tyłu po drugiej stronie. Na allegro mamy zamienniki, czytałem w różnych miejscach, że pojawiła się potrzeba przycinania, bądź brakuje np. w ładnym spasowaniu np. 2cm. Więc pytanko do bardziej doświadczonych użytkowników, mógłby ktoś podrzucić aukcję na allegro z której warto skorzystać, żeby pozbyć się tych problemów?:)

Od razu podsyłam link, żeby były zawężone kryteria -> http://archiwum.allegro.pl/oferta/audi- ... 41917.html

I jeszcze jedna kwestia, mógłbym od Was prosić zdjęcie listwy i jej spasowania przy pomiędzy przednimi drzwiami a błotnikiem? Chciałbym zobaczyć wygląd. A jeszcze jedna kwestia, lista jest odchylona o jakieś centrymetr, górna dwa...w tym wypadku lepiej zrobić wymianę czy spróbować to dokleić (czy takie rozwiązanie jest pozbawione większego sensu) ?

Z góry dzięki za pomoc:)

kriss880
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2008, 18:33
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: kriss880 » 17 kwie 2014, 21:34

Kolego te listwy to porażka. Kupiłem je i myślę nad wywaleniem do kosza. Kasa w błoto.

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 06 cze 2015, 21:52

temat dawno zapomniany ale i ja bym coś zmienił i zaryzykuje tymi z Lublina :)

kupiłem i powiem tak :)
-jest to listwa z metra cięta wiec nie oczekujmy ideału (trzeba przyjąć to jako półfabrykat do dalszej obróbki na warsztacie)
-jest ok pół cm węższa od ori i mniej zachodzi na próg <uoee>
-jest też cieńsza jeżeli chodzi o samą grubość gumy <uoee>
-na tylne drzwi okey,na przód po pół cm za długie (dobrze że za długie bo skrócić zawsze można <lol> )
-wg mojej oceny zmęczone w transporcie? w wielu miejscach przyciśnięty dolny profil wiec przy próbie zakładania tak jak przyszło wysoce prawdopodobne uszkodzenie spinek <uoee> ,tu musiałem najpierw doprowadzić materiał do stanu umożliwiającego montaż :]

potem umycie dolnej krawędzi drzwi,tak spinki jak i listy wewnątrz profili posmarowane mydłem w płynie i jakoś to poszło :]

cóż szału może nie ma ale nic nie odstaje i jest poprawa na + w wyglądzie auta

naświetlam sytuacje a każdy wybierze sam czy nabyć kpl ori za parę set zł czy alegrowy za 90 :]
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

D4A0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2015, 18:47
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: D4A0 » 25 lip 2016, 19:41

Polecam zadać sobie trud i poszukać oryginałów z demontażu. Nie jest to łatwe, ale nie jest to niemożliwe, spokój na lata. Trzy lata temu wymieniłem na zadbane używane i do dziś wygladają bardzo dobrze. Dla pękatych kieszeni polecam oryginalne w ASO. Gdzies nawet zostały mi oryginalne tylne ze starego złomka.

Zamienniki wygladają nieco karykaturalnie, ale lepsze one niż gołe drzwi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga