Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z pneumatyką - kompresor

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
gtr88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 08 lis 2012, 11:54
Lokalizacja: Nowogard

Problem z pneumatyką - kompresor

Post autor: gtr88 » 30 sty 2016, 11:21

Witam.
Chciałbym się podzielić swoim problemem. Z miesiąc temu zaczął się u mnie problem z zawieszeniem. Raz (podczas mrozów) chciałem zaparkować na chodniku więc przełączyłem zawias na lift. Auto podnosiło się, zapalił się błąd (pomarańczowa ikonka) i auto nie osiągnęło wymaganego poziomu. Po ponownym uruchomieniu silnika błędu już nie było, aczkolwiek pojawiał się kiedy chciałem podnieść auto na maxa. Zawieszenie pracowało poprawnie na komfort / auto / dynamic. Opuszczało i podnosiło. Z czasem błędy zaczęły się pojawiać częściej, chwilę po odpaleniu, podczas jazdy itp. Po diagnozie vcds-em wyskoczył błąd - wykryta nieszczelność. Teraz przód auta opadł praktycznie na maxa (chociaż dalej mogę jeździć i skręcać kołami, nie wadzą o nadkola), tył też delikatnie siedzi, kompresor załącza się, lecz nie podnosi auta, próbuje pompować, słychać upuszczenie powietrza, przestaje pracować i zapala się pomaraczowa ikonka. Obecnie pali się ciągle zielona, oraz pomarańczowa (czasami mrygają).
U mechanika znaleźliśmy przetarty czarny przewód zasilający kompresor (przetarły go przewody wychodzące z bloku/rozdzielacza). Po podpięciu do zasilania zewnętrznego kompresora warsztatowego, auto podnosiło się delikatnie (prowizoryczne połączenie). Mechanik stwierdził, że kompresor ma już koniec, ze względu na zasysanie wilgoci i syfu z otoczenia, dlatego też nie daje wystarczającego ciśnienia.
Teraz moje pytania. Czy ktoś z Was koledzy miał podobny problem i czy wymiana kompresora załatwi sprawę. Drugie pytanie to czy mogę jeździć autem z takim zawieszeniem jak teraz (nie wiem czy nie pogorszę stanu), gdyż dopiero po niedzieli będę miał nowy kompresor na wymianę.
Pozdrawiam

żybis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 160
Rejestracja: 01 sty 2011, 14:05
Imię: Przemo
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Krak

Post autor: żybis » 30 sty 2016, 19:26

Kompresor do wymiany i to powinno załatwić sprawę.
Czy można jeździć z takim zawieszeniem - teoretycznie tak, ale może się zdarzyć że auto zjedzie na dół i nie da się fizycznie jechać.

Pozdro
Przemo

Awatar użytkownika
kronvwservice
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 05 lut 2016, 07:52
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: kronvwservice » 08 lut 2016, 07:50

Racja ,kompresor do wymiany pilnie bo uszkodzisz miechy

gtr88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 08 lis 2012, 11:54
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: gtr88 » 13 lut 2016, 20:01

Po wymianie kompresora wszsytko działa jak należy.
Można od czasu do czasu obejrzec kompresor i przewody czy są całe. U mnie niestety przetarty przewód i zasysanie syfu doprowadziło do wymiany;)
Poniżej zdjęcie przewodu.
Obrazek

sampek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 20 wrz 2010, 16:40
Lokalizacja: Mazury

Post autor: sampek » 18 maja 2016, 16:00

gtr88 pisze:Po wymianie kompresora wszsytko działa jak należy.
Można od czasu do czasu obejrzec kompresor i przewody czy są całe. U mnie niestety przetarty przewód i zasysanie syfu doprowadziło do wymiany;)
Poniżej zdjęcie przewodu.
Obrazek

w którym miejscu jest zamontowany ten kompresor?
pozdrawiam
Michał
A6 4F5 3.0TDI @ 285,5KM/569,3Nm

Awatar użytkownika
hawajos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 13 cze 2015, 00:23
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: hawajos » 20 maja 2016, 14:29

sampek pisze:w którym miejscu jest zamontowany ten kompresor?
Kolego za nadkolem z przodu od strony pasażera , jak ściągniesz nadkole to zobaczysz :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga