Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.9 2003]Kierownica i jej "skrzypienie"

Wnętrze
wollys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 19 paź 2008, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

[A6 C5 1.9 2003]Kierownica i jej "skrzypienie"

Post autor: wollys » 22 paź 2008, 15:49

Witam
Zauważyłem ostatnio w swoim samochodzie ze cos delikatnie trzeszczy przy skręcaniu kierownicą w prawo badz w lewo.Przerabiał ktoś juz ten temat???
Pozdrawiam

wollys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 19 paź 2008, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: wollys » 01 lis 2008, 20:44

Hmm a rozbierał ktos kiedys kierownice - jesli tak to prosze o jakies wskazowki i porady by czegos nie schrzanic.
Dziekuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Virion
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2009, 10:14
Lokalizacja: Leszno/Wlkp

Post autor: Virion » 19 mar 2009, 11:45

Odswieżam temat. Może ktoś wie jak się dobrać do kierownicy? Wierzcie mi ze piszczenie gumy przy każdym zakręcie doprowadza do szalu :-/

filcuch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Zakrzewo

Post autor: filcuch » 19 mar 2009, 21:25

Z tyłu masz dwa torxy 30 lub 35 do odkręcenia poduszki ,a do odkręcenia kierownicy 12 kątny torx m10 lub m12 nie pamiętam dokładnie.
U mnie też skrzypi
plastikowe tuleje na kolumnie nasmarowane , na wachaczach i końcówkach zero luzu ,wszystko ok , już powoli przestaje mieć pomysły co to skrzypi . W sobotę jeszcze zwalę sprężyny i nasmaruję kielichy jak nie pomoże to zostaje tylko maglownica .Ostatnio zauważyłem ,że skrzypi jak wściekłe jak jest sucho jak popada deszcz to tylko czasem, albo wcale

Awatar użytkownika
Virion
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2009, 10:14
Lokalizacja: Leszno/Wlkp

Post autor: Virion » 20 mar 2009, 11:20

no to można powiedzieć, że mamy małego głoda w aucie.
Teraz tylko Chuck nam może pomóc... :mrgreen:
"O! Dwadzieścia żywych trupów ze mnie szydzi. Cóż za czasy nastały, żeby trupy, miast na cmentarzu leżeć, ludzi nachodziły."
Achaja, Tom I

Awatar użytkownika
Virion
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2009, 10:14
Lokalizacja: Leszno/Wlkp

Post autor: Virion » 20 mar 2009, 11:43

Zgodze się z Toba, jeszcze 2tyg temu jak mielismy mrozy to bylo jakby mokrymi podeszwami po pedalach jezdził - a teraz mniej, może latem wcale nie bedzie piszczeć?
"O! Dwadzieścia żywych trupów ze mnie szydzi. Cóż za czasy nastały, żeby trupy, miast na cmentarzu leżeć, ludzi nachodziły."
Achaja, Tom I

memek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2009, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: memek » 23 wrz 2009, 22:44

Witam,
właśnie przerabiałem problem skrzypienia gdzieś z okolic kierownicy.
Dźwięki te doprowadzały mnie do białej gorączki... jakby tarła guma o gumę....Jehhhh....
....
Po zdjęciu osłony pod kierownicą (kilka śrub do odkręcenia i zdjęcie osłonki przy zegarach) słuchałem skąd ten PASKUDNY dźwięk dochodzi.

Niestety musiałem dość poważnie 'zanurkować' pod kierownicą (...rozwalona głowa o mocowanie osłony którą wcześniej zdjąłem...).

Dźwięk zlokalizowałem w elemencie zwanym "KRZYÂŻAK". Jest to ostatni element układu kierowniczego znajdujący się po stronie kabiny kierowcy tuż przed grodzią.

ZRÓB TO SAM.... najlepiej nasmarować to czymś gęstym... ale też dobrze penetrującym.
W moim przypadku użyłem smaru z teflonem w sprey'u. Kilka dobrych wtrysków z każdej możliwej strony krzyżaka i 'gumowanie' USTAÂŁO !!! Mam nadzieję, że na dobre.

Jeśli ktoś nie wie jak to zrobić, to służę pomocą.

Pozdrawiam
Przemek

memek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2009, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: memek » 26 wrz 2009, 12:06

censored już się przywitałem w dziale powitań.
Pozdrawiam
memek

Awatar użytkownika
stasiuszef
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 595
Rejestracja: 25 wrz 2008, 17:47
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/ Schliesen/ Silesia
Kontakt:

Post autor: stasiuszef » 26 wrz 2009, 23:21

memek pisze:Dźwięk zlokalizowałem w elemencie zwanym "KRZYÂŻAK"
A to ciekawe, tego elementu bym nie podejrzewał. U mnie skrzypiała końcówka drążka, po wymianie ucichło.Co jakiś czas jednak ten świerszcz się odzywa.Skorzystam z doświadczenia kolegi i zobaczę, możę to ten " krzyżak" :-D
usunieto !!

zibu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2009, 21:55
Lokalizacja: londyn

Post autor: zibu » 27 gru 2009, 18:32

Ja mam ten sam problem, pod odslona kierownicy psikalem i nic nawet gorzej po swietach sprobuje. dzieki za porady

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

[A6 C5 2.5TDI] piszczenie, skrzypienie kierownicy

Post autor: SCORPI » 31 gru 2009, 16:55

Też mam problem z tym skrzypieniem kierownicy, ogólnie jak jest wilgotno są deszcze i mrozy to nie piszczy.

Poniżej link do filmiku wtedy było -1,5 ‘C


Może ktoś znalazł 100% rozwiązanie problemu ?
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika
KWACHU
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 83
Rejestracja: 16 mar 2009, 07:44
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: KWACHU » 31 gru 2009, 18:18

A u mnie pomogl wd 40 <ok> . tez piszczalo w scianie grodziowej, a dokladnie gumowy uszczelniacz lozyska na kolumnie kierowniczej. I co ciekawe, moj mechanik stwierdzil ze to taka wada fabryczna i piszczy w wiekszosci aut...czesto wlasnie o to klienci mu sie pytaja i zawsze doradza wd40.
----- 1.9 TDI ... 160 KM i 370 Nm------

Awatar użytkownika
Acid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 31 gru 2009, 15:45
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Post autor: Acid » 10 sty 2010, 21:49

To ja Wam powiem co piszczy :-D

maglownica sie konczy :-(

mialem piski jak Wy nikt mi nie mogl powiedziec co to jedni mówili ze te auta tak maja inni ze któraś częśc z zawieszenia , wymieniłem kompletne zawieche (przód) i dalej piszczało , aż tu któregoś dnia przy jeżdzie żona(głównie ona jezdzi autem mnie nie ma w domu :mrgreen: ) zauważyła wycie pompy wspomagania pojechała do mechanika na kanał i okazało sie że płynu zero dolała wiec znowu i to samo zdecydowałem sie na regeneracje maglownicy :-)

piski odeszły :-D

daje głowę ,że to i w Waszych szóstkach ten sam problem

<ok>
Jest > Allroad C5 2,5 TDI BAU 180KM
Było > A6 C5 2.5 TDI AFB 150KM

Awatar użytkownika
piotr_ryt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2010, 13:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piotr_ryt » 03 kwie 2010, 14:20

Może w twoim przypadku była to maglownica a ja też miałem takie trzeszczenie i wczoraj znalazłem chwile żeby zanurkować pod kierownicę.

Faktycznie skrzypienie (jak stare drzwi) dochodzi z miejsca gdzie znajduje się trójnik czyli przy samej ścianie oddzielającej kabinę od silnika.

Wypsikałem wszystko WD40 i nic to za bardzo nie dało, potem wziąłem podobny płyn do pryskania łożysk itp który jest gęstszy i nie wiele sie zmieniło, w końcu wziąłem strzykawkę z igłą, zassałem oliwę do smarowania łańcuchów itp i próbowałem wstrzyknąć w miejsce przechodzenia trzpienia przez ścianę grodziową.

Odpaliłem silnik pokręciłem kierownicą lewo prawo do końca i trzeszczenie ustało!
Także tak jak pisał kolega wcześniej - dobry płyn penetrujący i lać w tamto miejsce!

życzę wszystkim wesołych świąt

gwizdek50
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 13 wrz 2008, 14:02
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmia

Post autor: gwizdek50 » 30 wrz 2010, 20:54

Ja się już w tym temacie wypowiadałem kiedyś, ale... nawiąże jeszcze raz
Otóż objawy miałem takie jak poprzednicy - skrzypienie z kolumny kierownicy tuż za fajerą
ostatniej zimy zdjąłem kierę (wraz z kolegą mechanikiem) i... narobiłem biedy bo rozwinąłem taśmę i pojawiły się błędy - m. in. ten od "kąta skrętu" - problem tu opisywany na forum, który udało mi się usunąć tylko dzięki pomocy kolegi z klubu.
Ale do rzeczy - zdjęcie kiery i żadne smary do środka nie pomogły - przyszło lato i... samo się "wyciszyło". A teraz się ochłodziło i ZNOWU SKRZYPI
Dziś poszperałem przy kolumnie od spodu - tam gdzie jest dźwignia blokująca regulację kierownicy. Odblokowałem ją i od dołu napsikałem oleju silikonowego Castrola - póki co pomogło i nawet kiera jakoś lżej chodzi.
Tak, że może i Wy spróbujcie tego u siebie...
Pozdrawiam
gwizdek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga