Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] Nadeszła pora remontu tipa :)

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
jamal_2005
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 25 mar 2014, 19:36
Lokalizacja: Lubin

Post autor: jamal_2005 » 06 mar 2016, 00:20

Witam. Moja skrzynia juz tez domaga sie tego by do niej zajrzeć. Przebieg oryginalny 240tys, objawy to przeciągnie biegów od 3 w gore i dość twarde zmiany zarówno w gore i dół, do tego z 3 na 4 przechodzi jakby w dwóch stopniach tzn tka jakby wrzucał bieg dwa razy. Do tego wibracje i falowanie obrotów na zimnym. Dlatego tez z racji tego ze mieszkam za granica chce dobrze wybrać jeśli chodzi o serwis ASB a jak wiadomo niestety każdy z nich ma pochlebne jak i negatywne opinie. Czy ktoś miał do czynienia z VAG-EXPERT ze Skoczowa ?? Oni oferuja skrzynie z wymiana, nowymi olejami filtrami i adaptacje za 3800zl. Ktoś o nich slyszal ??

Awatar użytkownika
DonVip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 20 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DonVip » 30 cze 2016, 15:03

Samko,
jest jakiś lepszy warsztat ??
Najlepiej w północnej polsce
Bo tylko o tym semko czytam <mysli>
Audi Back On Track :)

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 04 lip 2016, 22:53

Moja skrzynia byla wyciagana z auta juz ze 4 razy. Najgorsze, ze poszczegolne czesci nie psuja sie wszystkie na raz. Jednego miesiaca padnie konwerter......za 8 miesiecy kosz forwardu.......a za rok kosz rewersu........na szczescie tiptronic w Audi jest banalna konstrukcja i radzi sobie z tym wiekszosc warsztatów w Polsce........raz ze duzo egzemplarzy jezdzi po naszych drogach......dwa ze czesci do skrzyni sa praktycznie od reki.......trzy ze te skrzynie naprawde w rozbieraniu i skladaniu sa jak klocki do układania......niczego nie da sie zamontowac inaczej niz powinno byc. Jedynym problemem jest tu jedynie uczciwosc warsztatu i rzetelnosc w podejsciu do tematu.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 04 lip 2016, 23:13

Dlatego moim zdaniem lepiej zrobić wszystko za jednym razem i mieć święty spokój. Mi się na wiosnę posypał kosz forwardu (urwało kawałek wieńca i wypadło zabezpieczenie) i żeby zaraz znowu nie trzeba było zrzucać wszystkiego poszedł nowy kosz, konwerter, pompa oleju, piston rewersu, tarczki, przekładki i sterownik. Jednorazowo szarpnie po kieszeni, ale nie trzeba się martwić czy za miesiąc znowu coś nie klęknie.
motostacja - części samochodowe.

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 06 lip 2016, 07:45

Mazdomania pisze:Dlatego moim zdaniem lepiej zrobić wszystko za jednym razem i mieć święty spokój. Mi się na wiosnę posypał kosz forwardu (urwało kawałek wieńca i wypadło zabezpieczenie) i żeby zaraz znowu nie trzeba było zrzucać wszystkiego poszedł nowy kosz, konwerter, pompa oleju, piston rewersu, tarczki, przekładki i sterownik. Jednorazowo szarpnie po kieszeni, ale nie trzeba się martwić czy za miesiąc znowu coś nie klęknie.
No niby tak :) ....ale.......perspektywa wydania jednorazowo 4000-5000 zł na kompletny remont.....w porównaniu z perspektywą wydania 1700 zł na wymianę kosza rewersu ;p........niski koszt zawsze kusi najbardziej :D ....wiem że to i tak się później odbije po kieszeni......no ale......:P

Gość.

Post autor: Gość. » 06 lip 2016, 11:35

Jak padła jeden kosz to koniec drugiego bliski dlatego lepiej w tydzień wydać 5tyś niz w rok 15 na to samo...

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 06 lip 2016, 13:11

Mazdomania pisze:Dlatego moim zdaniem lepiej zrobić wszystko za jednym razem i mieć święty spokój. Mi się na wiosnę posypał kosz forwardu (urwało kawałek wieńca i wypadło zabezpieczenie) i żeby zaraz znowu nie trzeba było zrzucać wszystkiego poszedł nowy kosz, konwerter, pompa oleju, piston rewersu, tarczki, przekładki i sterownik. Jednorazowo szarpnie po kieszeni, ale nie trzeba się martwić czy za miesiąc znowu coś nie klęknie.
Gosia, tak z ciekawości gdzie to wszystko robiłaś? Masz jakiś sprawdzony warsztat?

Awatar użytkownika
dziii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 25 kwie 2013, 12:54
Lokalizacja: wlkp

Post autor: dziii » 06 lip 2016, 17:30

Panowie który sprawdzony Serwis ASB w województwie wielkopolskim i dolnośląskim polecicie z swoich doświadczeń ?
project by dziii

Gość.

Post autor: Gość. » 06 lip 2016, 19:22

Łoboda,Długołeka i konkurencje TeoMotors(nie pamietam nazwy ale ex pracownicy teodora otworzyli wlasny interes,kumplowi 5hp zrobili malinowo

Awatar użytkownika
dziii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 25 kwie 2013, 12:54
Lokalizacja: wlkp

Post autor: dziii » 06 lip 2016, 20:55

http://www.pawlaczyk-skrzynie.pl/
ul. Budowlanych 9
62-081, Baranowo k.Poznania

a ktoś z tą firmą miał do czynienia?

Teomotors - słyszałem dobre opinie ale także że słono kasują :/
project by dziii

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 11 lip 2016, 15:04

Piotrek_85 pisze:
Mazdomania pisze:Dlatego moim zdaniem lepiej zrobić wszystko za jednym razem i mieć święty spokój. Mi się na wiosnę posypał kosz forwardu (urwało kawałek wieńca i wypadło zabezpieczenie) i żeby zaraz znowu nie trzeba było zrzucać wszystkiego poszedł nowy kosz, konwerter, pompa oleju, piston rewersu, tarczki, przekładki i sterownik. Jednorazowo szarpnie po kieszeni, ale nie trzeba się martwić czy za miesiąc znowu coś nie klęknie.
No niby tak :) ....ale.......perspektywa wydania jednorazowo 4000-5000 zł na kompletny remont.....w porównaniu z perspektywą wydania 1700 zł na wymianę kosza rewersu ;p........niski koszt zawsze kusi najbardziej :D ....wiem że to i tak się później odbije po kieszeni......no ale......:P
Jak ktoś lubi płacić kilka razy za to samo (demontaż, montaż, naprawa, uszczelki, olej), to można i tak podchodzić do tego. Poza tym robiąc jedną rzecz, a nie ruszając reszty to wymieniona rzecz dostaje po "torbach".
elwarka1 pisze:Gosia, tak z ciekawości gdzie to wszystko robiłaś? Masz jakiś sprawdzony warsztat?
Swoją robiłam niedaleko siebie. Zrobiłam tylko kilka tkm, bo nie jeżdżę autem, ale do póki jeździłam chodziła jak trzeba. Jedyny minus to zarysowali mi błotnik i zderzak, ale póki co zamalowałam lakierem do paznokci ;d
dziii pisze:Teomotors - słyszałem dobre opinie ale także że słono kasują :/
Sprawdź ile kosztują części to zobaczysz dlaczego tyle kasują. Koło moich rodziców jest serwis ASB, który bierze max 3500 za remont 5hp, ale od "dobrych ludzi" słyszałam, że ładują używane części.
Jak masz dobre dojście to kup sam części, a zleć tylko robociznę. Jak nie masz dojścia to oddaj do sprawdzonego warsztatu.
motostacja - części samochodowe.

Awatar użytkownika
dziii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 25 kwie 2013, 12:54
Lokalizacja: wlkp

Post autor: dziii » 11 lip 2016, 16:07

Narazie mam tylko w sumie przeciąganie biegów delikatne i wibracje tylko wibracje tzn drgania są nie synchroniczne efekt jest taki jakby się jechało po nie równej drodze na której miejscami jest rozsypany żwir i powoduje to takie myszkowanie i efekt mrowienia. Do tego czasu nie ustaliłem co może być przyczyną przeglądając forum wnioskuje, ze prawdopodobnie powodem tego jest skrzynia a co dokładnie to nie wiem . No nic trzeba dać do remontu i regeneracji, choć po głowie chodzi mi założenie skrzyni z innego auta jeśli wyrwię za dobra cene i sprawdzoną ale to już liczę na uczciwość mojego kolegi co bawi się w takie rzeczy. A tak wgl jeśli miałbym pewną skrzynie to warto przełożyć czy mimo wszystko bardziej sprawdza się regeneracja aktualnej skrzyni?
project by dziii

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 11 lip 2016, 16:42

Ja miałam opcję kupienia skrzyni używki za połowę ceny remontu. Wybrałam remont, bo nigdy nie wiadomo w jakim dokładnie jest stanie używka, tym bardziej że też ma co swoje przejechane.
motostacja - części samochodowe.

Awatar użytkownika
dziii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 25 kwie 2013, 12:54
Lokalizacja: wlkp

Post autor: dziii » 12 lip 2016, 22:18

także wychodzi jedynie remont :D choć używkę miałbym juz nawet za 1200 zł ale głowy obciąć sobie za jej stan nie dam :)
project by dziii

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 12 lip 2016, 22:55

No to skrzynia, olej, filtr, uszczelka, montaż, demontaż itd. wyjdzie wszystko razem ok. 3k i nie wiadomo ile to pojeździ. Sporo jak na niewiadomą.
motostacja - części samochodowe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga