Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C6 Avant] Bi-xenon i zwykły xenon

Nadwozie
zwola79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2012, 13:22
Lokalizacja: londyn

Post autor: zwola79 » 25 paź 2012, 14:05

help help sos!

udało się zakuoić lampy xsenony z wbudowanymi światłami do jazdy dziennej , wymieniłem moduł , xenony świecą jak ta lala postojóweczki też i to koniec przyjemności. drl nie działa długie nie działają a jak mrygne długimi na włączonych postojówkach tylko to wtedy również zapalają się xsenony. od czego zacząć? instalacja? vag? vas?

pomocy!

seku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2013, 15:32
Lokalizacja: londyn

Post autor: seku » 18 sty 2014, 18:59

witam mam do wymiany zarnik bi xenon i mam pytanie, czy zarowka firmy OSRAM 66340 bi xenon koszt ok 100zl- jest godna polecenia do mojego auta?

rocznik 2007 skretne dzieki
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez seku, łącznie zmieniany 1 raz.
TBG!!!

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 08 gru 2015, 22:02

Odgrzeję trochę kotleta. Mam wersję poliftową i według wcześniejszych wpisów żarówka H7 (bliżej grilla) powinna się palić jako długa razem z bixenonem, ale tak nie jest. Nie wiem dlaczego. Tak ma być? Czy mam coś źle zakodowane?

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 09 gru 2015, 17:52

mat1324, Może poprzedni właściciel wyłączył ta funkcję. Ja też bym to zrobił, bo połaczenie xenonu ze zwykłą żarówka wygląda tragicznie... :)

Gość.

Post autor: Gość. » 09 gru 2015, 17:55

ja tam wstawiłem LEDa i świeca się razem ale LEDem realizuje mrugnięcie gdy światła sa wyłaczone w dzień.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 09 gru 2015, 23:32

A jak można to włączyć z powrotem? O wiele jaśniej jest, gdy palą się te H7. Nieważne jak wygląda, ważne że jest jaśniej i więcej widać :).

Gość.

Post autor: Gość. » 10 gru 2015, 13:53

Pewnie masz odłaczone w samej lampie. Jak może być jaśniej skoro u mnie biały xenon całkowicie oslepi te żółte plamy z halogenowej żarówki :)

Awatar użytkownika
NORD84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:28
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: NORD84 » 10 gru 2015, 18:23

Apophis pisze:Jak może być jaśniej skoro u mnie biały xenon całkowicie oslepi te żółte plamy z halogenowej żarówki
Zastanów się co piszesz! Normalnie chyba jest jaśniej jak dodatkowo ci świecą dwie żarówki H7 pomyśl logicznie!

U mnie H7 zapalają się razem z bi-xenonem, z tego co wiem to można to włączyć/wyłączyć poprzez kodowanie. I jak masz możliwość to zrobić to zrób bo H7 + bi-xenon w nocy daje znakomity wynik świecenia.
____________
wirus aktywny.......

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 10 gru 2015, 18:26

NORD84 pisze:Zastanów się co piszesz! Normalnie chyba jest jaśniej jak dodatkowo ci świecą dwie żarówki H7 pomyśl logicznie!
nowy nie rzucaj się tak bo Ci żyłka pęknie.


Jak się ma w 100% dobre soczewki i świeże żarniki to po załączeniu się bixa te Twoje halogenki h7 to mogą Ci pomóc jedynie grill oświetlić...

Gość.

Post autor: Gość. » 10 gru 2015, 18:38

KL4K50N pisze:Jak się ma w 100% dobre soczewki i świeże żarniki to po załączeniu się bixa te Twoje halogenki h7 to mogą Ci pomóc jedynie grill oświetlić...
No dokładnie. Mam nowe soczewki(tzn maja rok od modyfikacji lamp)Nie świecone za dnia,lapmy czyszczone. Jak wracałem noca od kolegi gdzie robiliśmy ampy to byłem w szoku jaka różnica jest względem starych soczewek. Nowe bixy świeciły dużo jaśniej i szerzej a gdy włączyłem długie to w białym świetle xenonu widziałem lekko żółtą plame halogenu który wcześniej pełnił role świateł drogowych. Po odłączeniu tych halogenów żadnego braku w oświetleniu więc po kiego mi 130W poboru mocy skoro pieknie świeci xenon? Wsadziłem tylko LEDa w miejsce by za dnia miec czym mrugać.

Jedyna korzyść z posiadania tego halogenowego oświetlacza to gdy nam padnie xenon to w nocy możesz miec nieco jaśniej ale ja wolę miec zapas żarnika i przetworniczke na pokładzie i wymiana to 15minut :)

Awatar użytkownika
NORD84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:28
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: NORD84 » 10 gru 2015, 18:39

Ty wielce doświadczony VIP przeczytaj najpierw ze zrozumieniem tekst który napisałem a później wstawiaj te swoje mądrości! Jeżeli twierdzisz że sam xenon lepiej świeci niż xenon plus h7 na światłach drogowych to twój tok rozumowania jest mocno ograniczony najwyraźniej... Ale to juz twój problem <mysli>

Gość.

Post autor: Gość. » 10 gru 2015, 18:41

Wybacz NORD84, Ale co ma oswietlac ci te H7 jak xenon wali na drogowych na wprost pełna para?? No co?? Bo qrde ni uja nie moge skleić czy te H7 masz ustawione do tyłu czy na wiewiórki?? Mój xenon oswietla mi wszystko przed autem nawet wiewiórki.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 10 gru 2015, 18:50

NORD84, Wiesz po co są te Twoje h7? Po to, że za dnia jak chcesz komuś mrugnąć to przetwornica i żarnik nie dostają po du##e od ciągłego mrugania. Wiesz jakie napięcie idzie na żarnik z takiej przetwornicy?... Po to są właśnie te Twoje H7. Ale jak Ty uważasz, że Twoje H7 oświetlają dodatkowo drogę jak halogeny z tira lub samochodu rajdowego to sobie dalej na nich jeździj - powodzenia. Bez odbioru.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 10 gru 2015, 23:04

To napisze mi ktoś jak można je włączyć z powrotem? Jakieś kodowanie?

Nikt mi nie powie, że H7 + bixenon świeci tak samo jak sam bixenon, przecież to jest nielogiczne. Bixenon polega tylko na podniesieniu przesłony, czyli de facto po włączeniu długich masz nadal tyle samo światła przed sobą w obszarze, gdzie świecą krótkie. Powiększa się tylko obszar oświetlony nad granicą krótkich, ale i tak światło jest ograniczone do obszaru łuku widocznego na koronach drzew (tworzy się swego rodzaju tunel). I właśnie te żarówki H7 oświetlają dodatkowo oba obszary (zasięg krótkich i obszar oświetlony po podniesieniu przesłony) oraz dodatkowo świecą na boki oraz powyżej tego tunelu. I według Was nie widać różnicy? Każde dodatkowe światło jest pomocne, gdy jeździ się w nocy. Takie moje zdanie.

Gość.

Post autor: Gość. » 11 gru 2015, 07:06

Widocznie macie jakies ograniczone soczewki bo ja mam u siebie na soczewkach 3" oświetlony cały przód. Na mijania dolna cześć na drogowych wszystko przed autem. A 65Watowe stare halogenowe długie gdzieś pośrodku dawały swoje żóltawe plamy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga