Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6c5] pytanie o nivo

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
korzeniowski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2015, 22:30
Lokalizacja: Rzeszów

[a6c5] pytanie o nivo

Post autor: korzeniowski » 12 lis 2015, 16:14

Witam mam pytanie odnośnie zawieszenia nivo ... Mianowicie chodzi o to czy normalnym zjawiskiem jest że po ok. 2 godz. postoju słychać syk ( jakby zaworki puszczały) i auto zaczyna opadać do zera równo na dwie strony? Po otwarciu drzwi w ciągu ok 10 sekund już jest w górze. W czasie nawet 10 godzinnej podróży trzyma ładnie i prawie nie dopompowuje. Ewentualnie może ktoś ma wiedzę co steruje tymi zaworkami że "karze " im spuszczać powietrze... Ogólnie nie jest to regułą , czasami stoi u góry nawet po nocy, ale ostatnimi czasy jest właśnie tak że 2 godziny wystarczy ( może jest to spowodowane jazdą na krótkich odcinkach 2-3 kilometrowych?). ... Tak to zaobserwowałem w garażu że po zgaszeniu auta wszystko ok stoi ładnie i w jednej chwili (tak po ok 2-3 godz.) syk z obu stron i do zera. Nie jest to chyba nieszczelność bo idzie równo na dwie strony i tak jak mowie w czasie jazdy trzyma ładnie. W instrukcji A6 jest napisane że opadanie to zjawisko normalne ale dopiero po dłuższym postoju... Jakby ktoś mógłby mnie oświecić co steruje tymi zaworkami i czy jest możliwość ich adaptacji ewentualnie czy można je wymienić to będę wdzięczny...

Cin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 348
Rejestracja: 01 sie 2009, 19:19
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: LLB, SK, WA

Post autor: Cin » 14 lis 2015, 08:35

Sprawdz błedy, moze byc ze któryś z czujników padniety i głupieje.
Powino stać nawet tydzień, jedynie delikatnie odpuszcza przy otwarciu drzwi.
Posiadam blokady do: 4.2 MPI łancuch : BAT, BAS, BBK jak by ktoś potrzebował.

Awatar użytkownika
woj_b
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 07 maja 2011, 11:29
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: woj_b » 16 lis 2015, 19:03

Mam u siebie Nivo i ja bym proponował sprawdzić szczelność miechów (woda z płynem - najprostszy sposób) producent podaje wytrzymałość miechów na 200 tyś km i mogą być do wymiany. Ewentualnie przewody i zaworki przy amortyzatorze. Są one z gumową uszczelkom, która może być sparciała ale mało prawdopodobne.
Co do opadania auta to miałem podobne objawy tyle, że u mnie opadała jedna strona, a jakieś 5 tyś km później druga. Wymieniłem miechy i jest OK (blisko Wrocka w Brzegu Dolnym :] ). Auto stoi jak trzeba i nie zauważyłem niczego niepokojącego.
Sprawdź czujniki poziomowania tak jak Cin pisze oraz czy przeguby czujników lekko się poruszają. Ja miałem niestety zasyfione i jeden poszedł do wymiany.

korzeniowski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2015, 22:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: korzeniowski » 16 lis 2015, 21:12

Dzieki za wskazowki... przebieg 132500 wiec nie jest to dystans ktory moglby zajechac miechy.... zreszta tak jak pisalem wczesniej.... gdyby poduchy nie trzymaly to syczaloby caly czas i nawet w czasie jazdy by pompowal... a sytuacja wyglada tak ze w czasie nawet 10 godzinnej podrozy trzyma ladnie i nie musi dopompowywac... dopiero na postoju dupa stoi u gory kilka godzin i nagle zaczyna spuszczac z obydwu stron... sprawdze te zaworki i ewentualnie czujniki poziomu... powiedzcie mi czy jest mozliwosc sprawdzenia poprawnej pracy tych czujnikiem vagiem ?

Awatar użytkownika
woj_b
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 07 maja 2011, 11:29
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: woj_b » 17 lis 2015, 13:43

Możesz mieć równie dobrze uszkodzenie mechaniczne miechów - sprawdź nic Cię to nie kosztuje a nasze drogi są jakie są :| . Podczas jazdy nawet nie będziesz słyszał czy sprężarka chodzi, nawet jeśli to dopompowuje niewiele i na fisie Ci nie pokaże. Weź pod uwagę, że w wyższych temperaturach rozprężona guma może nie puszczać powietrza a gdy temp. spadnie (te parę godzin) auto zaczyna opadać.

korzeniowski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2015, 22:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: korzeniowski » 17 lis 2015, 21:17

Bralem to pod uwage.... miechy sprawdzone -szczelne, same z siebie nie puszczaja... posiedzialem dluzej w garazu zeby zobaczyc o co chodzi... powietrze zawory puszczaja nie od razu po paru godzinach.... obydwa na raz, syk z obu stron i schodzi do gleby...

Patryk667
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2016, 07:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patryk667 » 22 maja 2017, 15:39

Odświeżę temat.

Gdzieś kiedyś wyczytałem ze Nivio było w standardzie z dodatkową kanapą dla dzieci w bagażniku.

Czy to prawda? Mam wersje USA i mam w wyposażeniu miejsce na taką kanapę, nie wiem tylko czy Nivio miałem i zostało zdemontowane, czy żle wyczytałem

Obrazek

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7167
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 22 maja 2017, 22:12

a co za problem sprawdzić kody z wlepki z bagażnika

Patryk667
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2016, 07:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patryk667 » 23 maja 2017, 10:44

W bagażniku mam kanapę dla dzieci, a w kodach nic takiego, możliwe ze o Nivio też nic nie wspomnieli w kodach.

[ Dodano: 2017-05-23, 10:44 ]
Jednynie:

0YW = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 20
0JM = Klasa masy pojazdu os przednia >> zakres mas: 12
1BH = Pakiet zawiesz. komfortowe

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7167
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 23 maja 2017, 10:57

nie to nie miałeś fabrycznie

TomekB12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2017, 12:33
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: TomekB12 » 28 lip 2017, 12:55

Witam wszystkich.
Tak czytam tematy o nivo ale żaden nie pasuje do mojego problemu, mianowicie auto stoi kilka dni i lewa strona opada, otwarcie drzwi i ładnie sie wyrównuje i jest ok i w zasadzie podejrzany jest miech ale kiedy napompuje zaweszenie i odepne kompresor to zaweszenie trzyma jak trzeba nawet tydzień.
I zanim wsadze tam łapy wole dopytać czy w kompresorze sa jakies zaworki zwrotne czy coś ewentualnie gdzieś po drodze miedzy poduchami a kopresorkiem?
Przyznam że w sieci jest niewiele o nivio w Audi nawet w sklepie na schematach są tylko miechy z amorami a reszty insatalicji juz niema, więc wole zaptać bardziej doświadczonych w tej materi uzytkowników.
Podrawiam Tomek.

Edit:
Wyjaśniło się puszcza miech w górnrj cześci po spryskaniu płynem do garów widać bąbelki.

Teraz pytanie odnosnie zabezpieczenia instalacji pneumatycznej, mianowicie wymienie na zwykłe zawieszenie (McPersony koplet) a reszta zostanie więc jak to zabezpieczyć żeby tego diabli nie wzieli kiedy nie bedzie pracowało, wlać w instalacje oleju do kompresorów czy moze alkoholu zeby związał wode i w zimie i nic nie rozsadziło? Moze ktoś sie wypowiedziec w tej kwestii? A nie chcę całosci wyciągać bo chcę zregenerowac miechy i załozyc z powrotem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga