Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

szyberdach

Elektryka
ODPOWIEDZ
agressive
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 18 sie 2015, 01:38
Lokalizacja: legnica

szyberdach

Post autor: agressive » 19 sie 2015, 01:41

Witam mam pytanue odnosnie szyberdachu w audi a6 c5 mianowicie nie dzial on po przekreceniu na panelu sterowania jest tylko pykniecie w silniczku czy mógłby mi ktoś pomóc

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 19 sie 2015, 12:42

W panelu obsługi szyberdachu schowana jest korbka, spróbuj ruszyć dach tą korbką.

Runi1994
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 15 cze 2014, 14:10
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Runi1994 » 19 sie 2015, 12:52

Kolego sprawdź czarne listwy po których porusza się szyberdach . Miałem ten sam problem . Wystarczyło , że docisnąłem te czarne listewki i od razu szyberdach ożył . Przy okazji daj też WD :) Tak było u mnie <okok>

agressive
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 18 sie 2015, 01:38
Lokalizacja: legnica

Post autor: agressive » 20 sie 2015, 00:55

panowie dzieki działa to temat uważam za zamknięty

emde
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:50
Lokalizacja: Nysa

Post autor: emde » 02 lis 2015, 09:01

Witam.

Mam podobny problem- po włożeniu bezpiecznika od szyberdachu, pojechał on do góry i nie da się go zamknąć ani silniczkiem ani korbką.
Silniczek sam w sobie działa.
Proszę o podpowiedź, ewentualnie rysunek techniczny/ zdjęcie/ szerszy opis, tych czarnych listewek, o których mówił Runi1994.
Ewentualnie o opis sposobu, w jaki mogę zamknąć ten szyberdach do równego. Naprawą zajmę się na wiosnę.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 03 lis 2015, 10:08

emde pisze:Witam.

Mam podobny problem- po włożeniu bezpiecznika od szyberdachu, pojechał on do góry i nie da się go zamknąć ani silniczkiem ani korbką.
Silniczek sam w sobie działa.
Proszę o podpowiedź, ewentualnie rysunek techniczny/ zdjęcie/ szerszy opis, tych czarnych listewek, o których mówił Runi1994.
Ewentualnie o opis sposobu, w jaki mogę zamknąć ten szyberdach do równego. Naprawą zajmę się na wiosnę.
Spróbuj zerknąć na tę stronę:
http://workshop-manuals.com/audi/a4_mk1 ... oof_avant/

Zasada działania szyberdachu jest ta sama, więc może w jakiś sposób te instrukcje Ci pomogą.

emde
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:50
Lokalizacja: Nysa

Post autor: emde » 03 lis 2015, 15:12

Zanim podesłałeś tą stronkę to zdążyłem zdjąć zaczepy z tylnej części szyby szyberdachu.
Obecnie, gdy przycisnę lekko szyber od góry- tył się poddaje, ale coś blokuje go z przodu i przez to nadal nie da się zamknąć.
Jeżeli ktoś wie, co zrobić, żeby go tylko zamknąć do równa- proszę o pomoc. Zaczynają się mroźne poranki...

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 03 lis 2015, 18:00

emde pisze:Zanim podesłałeś tą stronkę to zdążyłem zdjąć zaczepy z tylnej części szyby szyberdachu.
Obecnie, gdy przycisnę lekko szyber od góry- tył się poddaje, ale coś blokuje go z przodu i przez to nadal nie da się zamknąć.
Jeżeli ktoś wie, co zrobić, żeby go tylko zamknąć do równa- proszę o pomoc. Zaczynają się mroźne poranki...
Na tej stronie co Ci wkleiłem jest zakładka od ustawiania szyberdachu (patrz poniżej)

http://workshop-manuals.com/audi/a4_mk1 ... _plate%29/

Jak zauważysz plastik odpowiedzialny za unoszenie szyberdachu porusza się w takiej prowadnicy. Może u Ciebie ten element jest w jakiś sposób przesunięty, bądź zapchany.

Ja u siebie swego czasu aby nasmarować i usunąć niesprawność szyberka (nie cofało mi osłony|podsufitki przy zamknięci) odkręciłem poszycie szyberdachu - trzyma się ono na 6 wkrętach. Po jego demontaży dostęp do większości prowadnic jest ułatwiony - może i u Ciebie pomoże taka operacja.

Samo ustawienie poszycia po tej operacji zajęło mi jakieś 15min.

stefanmus

Szyberdach

Post autor: stefanmus » 06 kwie 2016, 19:02

Witam . Dołączę się do tematu . U mnie w audi A6 C5 w ogóle nie można otworzyć szyberdachu Bezpiecznik jest sprawny , po naciśnięciu przełącznika na panelu sterowania nic nie słychać .
Prosze o pomoc . :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga