Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALF 2.4 165 KM] A6 C5 2.4 165km wycieki z simeringu POMMOCY

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Koper269
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 06 paź 2015, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo

[ALF 2.4 165 KM] A6 C5 2.4 165km wycieki z simeringu POMMOCY

Post autor: Koper269 » 06 paź 2015, 23:35

Witam

pomocy chlopaki mam taki problem mialem remont silnika po kupie nowe odmy org. uszczelki pod pokrywy pod napinacze tez nowe nowe Wszystkie simeringi .... no i po akis czasie zauwazylem ze wszystko suche ale cos nie tak z przodu simeringi ... od strony kierowcy jak by mniej od strony pasazera dosc sporo leci ;/ ogolnie cos trzeba dolac jak sie jezdzi no i ostanio wymienino mi drugi raz te simeringi ale ktos inny to juz robil bo poprzedni mechanik tak go mi zrobil ze auto chodzic mi nie chcialo ..no to jak mi je wymienil przejechalem moze 30km no i juz zauwazylem ze znowu one leca tyle te od kol pasowych od walkow ? jak to jest mozliwe ze tak szybko i leca dosc ladnie ..
ODMY nowe ezektor jak predzej sprawdzalem przed pierwsza wymiana byl zapchany ale udalo sie go ogarnac tylko ze jak sie dmucha od strony gdzie odmy sie podlacza to latwo sie nie dmucha zostawilem to tak teraz po tyj drugiej wymianie po tych 30km nie no moze ten ezektor jest zapchany wyjelem go nie no cos tam bylo ale byl jako taki drozny nie wiem jak dokladnie ma to wygladac czy lekko powino sie dmuchac czy jak dmuchalem w odmy drozne i w pokrywac slychac ze leci powietrze a przy wlaczanym silniku jak przykladalem palec do ezektora przyssa palec wiec wyglada jak by bylo ok ale jak zrobilem test kartki na wolnych obrotach to jak by ledwo cos tam sie rusza czyli jak by dmucha no i nie wiem co o tym myslec juz mam dosc tego silnika nie wiadomo o co chodzi w ezektor od strony odmy musi sie dmuchac bez problemu ?

POMOCY :(

xl678
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 kwie 2015, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: xl678 » 08 paź 2015, 17:52

Jutro jadę do warsztatu z tym samym tematem.
Będę wymieniał ezektor i sprawdzał drożność całego układu odpowietrzenia.
Za jakiś czas dam ci znać czy coś pomogło.
Chyba,że znajdę jakąś ewidentną przyczynę to napiszę od razu.

Koper269
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 06 paź 2015, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Koper269 » 08 paź 2015, 22:09

no fajnie by bylo bo sie juz chwile z tym mecze ja nie wiem jak gosciu walki wyciagal to je uszkodzil czy cos ogolnie jak bedziesz ruszac ezektor swoj albo jak bedziesz mial ten nowy sproboj dmuchac w boczny kruciec czy idzie dobrze powietrze czy z oporem sie lekkim dmucha czy jak z Gory dziekuej ^^

xl678
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 kwie 2015, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: xl678 » 09 paź 2015, 12:47

Ezektor wymieniony.
Na chwilę obecną mogę powiedzieć,że był uszkodzony.
Boczny króciec był całkiem zapchany.
Ten który ma puszczać tylko w jedną stronę dawał na obie(tak na połowę gwizdka).
Poprawiło się wspomaganie hamulców.
Co do oleju nic Ci jeszcze nie powiem,bo muszę wymienić niestety całą odmę.
Ktoś dorobił ją z kiepskich ,wodnych węży które rozpuszczają się od oleju.
Przy okazji się zapadają :)
Dodatkowo jest tam jeszcze jeden zawór który już na oko jest uszkodzony.
Widziałem na Allegro tą odmę.Ten zawór jest w komplecie.
Tyle Ci mogę na razie powiedzieć.

Koper269
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 06 paź 2015, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Koper269 » 09 paź 2015, 23:39

humm ja mam odmy orginal Audi kupione za kupe siana ;/ maja moze ja wiem 3 miechy ale ezektor czyscilem i nie wiem czy dziala poprawnie no musialem tak dosc dmuchnac zeby szlo jak jest ten boczny kruciec moze moj ezektor nie dziala prawidlowo i mi simering puszcza jeden i drugi sam juz nie wiem ;/

xl678
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 kwie 2015, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: xl678 » 10 paź 2015, 16:49

Ezektor kupiony w aso za 120 pln.
Boczny ma być przelotowy.
Odmy na allegro ok 70 kompletna.
Nie miałem teraz czasu.
Trzeba zweryfikować cały układ odpowietrzenia.
Dobrze umyć i przedmuchać dekle i co tam się jeszcze napatoczy.
U mnie leje się korkiem wlewu oleju (nowy Febi) i uszczelką dekla lewego (nowa).

Koper269
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 06 paź 2015, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Koper269 » 13 paź 2015, 20:58

chyba Sobie kupie tez nowy ezektor bo moj boczny kruciec jak sie dmucha to swobody nie ma tak on trzeba nabrac powietrza i tak no dosc dmuchnac ale przechodzi powietrze i nie wiem czy to tak jest w orginale i ladnie bez oporow sie powino dmuchac sam nie wiem i moze to jest moj powod simerow ale bardziej mi sie wydaje ze koles mi je ma uszkodzone .... bo jak robil remont to je wyciagal i walaly sie 1.5 tyg po wrsztacie zanim sciagnal czesci ....... i cos mi gadal ze jakis zadziorek byl i niby lekko papierkiem jechal ehh

[ Dodano: 2015-10-13, 20:58 ]
ok kupilem ezektor roznica jest kolosalna ... miedzy starym a nowym ... w nowy dmucha sie lekko a w stary no porazka zrobilem ponowny test kartki wycielem koleczko dopasowane do wlewu oleju .. i jak jest ja wiem 1-2cm od to zalapie ja i przyssie ladnie i tak dosyc trzyma predzej byl lekki ruch jak by simeringi mniej lecialy przejechalem sie kawalek i jak by mniej predzej bylo szybciej cos widac po wymianie ich zrobilem jakies 500km i dzis ezektor nowy mam nadzieje ze one nie dostaly juz;/ i moze sie dopasuja i przestanie leciec lub poprostu poprzedni koles ma mi walki uszkodzone jak je wyciagal co o tym myslicie Panowie ;/

xl678
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 kwie 2015, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: xl678 » 22 paź 2015, 14:54

I jak z wyciekami po wymianie ?
U mnie nie pomogło :(
Nie mam czasu zająć się resztą.

Koper269
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 06 paź 2015, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Koper269 » 24 paź 2015, 00:13

powiem tak nowy ezektor to spora roznica moj nie dziala nawet w polowie jak nowy u mnie jest sucho bo simery wszystkie nowe byly pod pokrywy tez nowe i napinacze no ale simery juz mam drugi raz nowe na walkach wydechowych czyli na kolach pasowych ale to przed jak kupilem ezektor no i wydaje mi sie ze mniej leci ale dalej wali mi simerami chyba ten co mi go za pierwszym razem robil to mi walki uszkodzil jak mial je wyjete przez 1.5 tyg;/

xl678
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 kwie 2015, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: xl678 » 24 paź 2015, 13:21

Trzeba je obejrzeć.
Popatrz czy nie jest wybrane miejsce styku uszczelniacza z wałkiem.
Może mocniej/słabiej wcisnąć uszczelniacz na wałek.
Ja na próbę złożyłem pod korek wlewu oleju dodatkową uszczelkę.
Na razie sucho.
Patrzę tylko czy ciśnienie nie znajdzie sobie innego ujścia.

Koper269
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 06 paź 2015, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Koper269 » 25 paź 2015, 23:22

wybrane czyli czy walek nie jest wybrany sam juz nie wiem simery nowe 2 raz i leci koles co robil to inny co oczywiscie za pierwszym to robil bo wtedy mi auto chodzi cnie chcialo i inny gosciu je ogarnal tez peirwszy go 2 tyg robil i przez 1.5tyg walki mial wyjete albo je uszkodzil albo nie wiadomo o co chodzi chore to jest troche wszystko ok tylko se leci ... ten gosciu drugi jak wymianial mi drugi raz simery to specjalnie to ogoldal dotykam mowil ze nie widzal nie wyczul jakies rysy zadzioru czy cos glupia sytuacja usczelki pod deklami nowe napinaczami slizgi nowe odmy orginalne audi ezektor itp a se leci :( nie mam juz na to sil gaz w nim mam ja wiem 4-5 miechow :( caly nowy BRC 3600zl :( a on sobie kapie ;/

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga