Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] 2.5 TDI Vacum Pompa

Silniki wysokoprężne
fresh2002
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 433
Rejestracja: 22 sty 2013, 16:19
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: fresh2002 » 29 gru 2013, 15:03

Obrazek
CCCO marzenie zrealizowane - C6 by stinger

Awatar użytkownika
Nuras
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:52
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Post autor: Nuras » 19 lip 2015, 14:41

Dzięki jesteś wielki ;) <okok>

Nie napisałem o co u mnie chodziło, a więc oczywiście stukało i kiedyś obróciłem ten wałek ale pomogło to tylko na ok 10 tkm. Wczoraj podłożyłem podkładkę pod tłok czyli na chudą ośkę (już nie pukało) ale słyszałem dźwięk jakby sprężarka chodziła takie puste fu fu fu i ile było obrotów silnika taka częstotliwość tych nieznacznie słyszanych dźwięków była. Dziś rozebrałem jeszcze raz pompę i po wnikliwej analizie doszedłem do wniosku, że błąd w sztuce popełniłem ponieważ podkładając podkładkę pod tłok automatycznie go bardziej wysunąłem w stronę obudowy co powodowało dotykanie jej podczas pracy i owe pufanie czy jak to nazwać;) A więc teraz po prostu podłożyłem grubą ok 2 mm podkładkę pod sprężynę (musiałem znaleźć taką z dużym otworem i pod rzeźbić aby weszła). No i na razie po tym zabiegu nic nie słychać, na jak długo się okaże. Z ciekawostek dodam iż miałem zaworek ten nr. 2 odwrotnie wsadzony niż powinien a był taki sam i hamuje tak samo ;)

[ Dodano: 2015-07-19, 14:41 ]
Dawno mnie nie było na forum bo nic się w autach nie zmieniło śmigają aż miło, dodam że od naprawy vacum grubo ponad rok minął i dalej jest spoko czyli mój patent działa pozdro ;)
A6 C4 Quattro Rulez ;) i c5 Allroad;-)

Awatar użytkownika
martino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2008, 22:35
Lokalizacja: Góra Śląska

Post autor: martino » 05 sie 2015, 07:27

Witam-ja mam takie objawy-rano jak zimny stuka dość mocno jakby ktoś młotkiem walił.Po wciśnieciu hamulca nie ma żadnej róznicy.Jak się rozgrzeje jest ciszej...ale dalej stuka.Poza tym ten dżwięk jest rytmiczny co do wzrostu obrotów.Już sam nie wiem...czy to vacum,czy może popychacze a może panewka :(
Jak odkręcaliście tą dolną śrubę od vacum?Jakiś patent z przedłużką?zwykłym płaskim nie mogę odkręcić...
Audi A6 2.5 TDI AEL Avant Proline z przebiegiem ponad pół mln km



Vorsprung durch Technik

"Ropa daje kopa:-)"

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga