Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] [100 C4] Hamulce - na prawdę dziwny problem

Wszystko co dotyczy ogólnie układu hamulcowego w tym ABS, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2011, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[ All ] [100 C4] Hamulce - na prawdę dziwny problem

Post autor: vario » 12 paź 2011, 10:00

Witam
Mam nietypowy problem, otóż ostatnio zauważam że z rana w drodze coś dzieje się z hamulcem tzn. jestem w stanie wcisnąć go do ziemi. Kładę buta na hamulec a on powoli wchodzi w ziemie, oczywiście hamować hamuje, ale przy dłuższym dojeżdżaniu do skrzyżowania muszę poprawić tzn. zdjąć nogę i zahamować jeszcze raz (dopompować trochę).

Po dłuższej jeździe lub jak wracam popołudniem wszystko już jest OK, hamulec jak w nowym aucie, wczoraj odpowietrzałem układ i jest TROCHę lepiej z rana, jednak coś takiego raczej nie powinno się dziać.

W czym tkwi problem ? Jakim cudem po przejechaniu parunastu km wszystko wraca do normy ?

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2011, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: vario » 13 paź 2011, 00:43

Dokładnie jak wspomniał kolega wyżej.

Jak dobrze odpowietrzyć układ i pompę ABS w takim razie ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2011, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: vario » 13 paź 2011, 21:44

Ok, rozumiem. Odpowietrzanie było przy zaciskach, ale jak odpowietrzyć resztę tj. pompę hamulcową i abs ??

Awatar użytkownika
vario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2011, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: vario » 14 paź 2011, 21:24

Rozumiem, tyle że luzując przewody z kolei dostaje się powietrze do przewodów idących do kół. Czy mógłbyś opisać jak to robiłeś ? Z góry dzięki

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2011, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: vario » 14 paź 2011, 22:33

Czyli rozumiem że pompuję i odkręcam przewody hamulcowe z pompy abs ? Tak żeby płyn zapaćkał nam pompę ? Jak się ma do tego kwestia odpowietrzania abs poprzez VAG ? I w jaki sposób odpowietrzyliście pompę ham. ?

Pozdrawiam

krrizz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 06 lip 2010, 22:57
Lokalizacja: mazowiecki

Post autor: krrizz » 14 paź 2011, 23:24

vario widać że nie miałeś nigdy doczynienia z odpowietrzaniem - proponuje wydać te 40zł i oddać mechaniorowi niech Ci szybko i sprawnie wymieni i odpowietrzy płyn najlepiej
kup sobie ATE typ 200 (b.dobry i tani) i przy okazji niech sprawdzi przewody hamulcowe - dla twojego dobra nie kombinuj - chodź jest to prosta czynność nie umiejętne wykonanie pozbawi cię hamulców

Awatar użytkownika
vario
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 29 lip 2011, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: vario » 14 paź 2011, 23:48

krrizz, idea odpowietrzania pompy abs w w/w sposób jest z fizycznego punktu widzenia co najmniej dziwna, biorąc pod uwagę że powietrze zbiera się u góry, całe powietrze w układzie zalegać będzie NAD pompą ABS w przewodach, które z niej wychodzą, a nie w samej pompie.

Na odpowietrzaniu już byłem (przy zaciskach) - dużo nie pomogło więc muszę walczyć dalej.

[ Dodano: 2011-10-18, 19:39 ]
Czy ktoś coś jeszcze doradzi?
Dodam ze oczywiście na postoju jest to samo tzn. mogę depnąć po hamulcu i pedał powoli wejdzie mi w podłogę.

Pozdrawiam

audik45

Post autor: audik45 » 23 cze 2015, 06:04

Miałe takie coś i musiałem w pompie hamulcowej wymienić gumki czyli na sekcjach jest to przepuszczanie płyny z jednej sekcji do drugiej regeneracja powinna załatwić sprawe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga