Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Bicie kierownicy pomocy Allroad c6

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
zyga49
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2015, 18:49
Lokalizacja: Wolsztyn

Bicie kierownicy pomocy Allroad c6

Post autor: zyga49 » 22 cze 2015, 19:26

Witam


Jestem nowy na forum , liczę na pomoc w problemie

Kupiłem Audi Allroad 3,0tdi ASB 2008r przebieg mam 275 tys na bieżąco ASO serwis .

Kłopot polega na tym że po zdjęciu opon zimowych i założeniu letnich na te same felgii 18 pojawiły się dziwne wibracje całego auta im szybciej tym gorzej było ... +bicie w kierownicy ...



-wyważanie nie pomogło więc kupilem kpl nowych opon potenza ,i już było dużo dużo lepiej prawie super ale... pozostała jedna denerwujaca sprawa otóż gdy zbliżam się do prędkośći 100 zaczyna bić w kierownicy (tyka lewo prawo) na zimnym silniku najmocniej tyka bije jak sie rozgrzeje motor to mniej a czasami nic nie tyka ale czuć deliktane drżenie ale zdarza sie że też jest bicie nie ma reguły ..pow 105 przestaje i potem nawet do 220 jest ok oraz poniżej 90km/h tez ok tylko ten przedział predkości od 90(już coś czuć) do 105 km/h i potem ustaje ... mega to wkurza ;-/

Co sprawdziłem

-tarcze nowe ok

-wszystkie przeguby nasmarowane ok

-podpora walu ok

-zawieszenie bez luzów. ok

-felgi proste przód , jedna z tyłu delikatnie krzywa

Podejrzane są poduszki silnika bo faktyczne nawet na wybieraku tipa czuć lekkie wibracje mój mech mówi e sa out ale... nie powodują tego bicia tykania co je powoduje nie wie;-/

myśle o maglu bo na postoju jak krece lewo prawo słychać odłgosy pukania , oraz jadąc na polnej drodze słuchac puste stuki ..pytanie do was czy wyrobiony magiel powodowałby takie bicie tykanie ???co możę być przyczyną ?? ktoś kiedyś pisał o konwenterze ...jest to możliwe taki objaw ?? dodam że przy 100km/h wł. tempomat i tipem redukuje biegi na wyższe obroty ale to nie ma znaczenia ...


jeśli nic nie przychodzi wam do glowy to może znacie jakiegoś speca mega mózga od audi ;-) do którego mółgym sie udać ?

mieszkam pomiedzy Poznaniem a Zieloną Górą


Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 22 cze 2015, 22:31

jeśli na zimowych było ok to zostaje sprawa wyważania i tej lekko krzywej felgi ale z praktyki wiem żę zimowa wybacza więcej z racji bardziej elastycznej mieszanki
1 zrób porządek z felgą prostowanie lub wymiana sprawdz pierścienie redukcyjne jak są
2wyważ porządnie koła z optymalizacją
3 jeśli nie pomożę znajdz zakład dysponujący specjalnym uchwytem rozprężnym haweki aso powinno mieć i zleć wyważenie z optymalizacją to dużę koła i w szczególnie upierdliwych przypadkach pomaga idelne zamocowanie koła (uchwyt ten imituje piastę koła)
4 jeśli nie pomożę szukaj zakładu gdzie mają wyważarkę hunter z testem drogowym by sprawdzić czy to nie wina opon -wtedy reklamacja
5 jeśli bicie występuje tylko ma zimnych oponach do ok 3-5 km jest to normalne zjawisko odkształcenia opony po nocnym postoju tzw flat spot

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga