Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

problem z hamulcami

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
william
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 188
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:30
Lokalizacja: Opole

problem z hamulcami

Post autor: william » 09 kwie 2015, 16:15

Witam koledzy opisze wam moj problem bo nie wiem o co moze chodzic otoz jakis czas temu przyjechalem do holandii w trasie bylo wszystko ok po kilku dniach zauwazylem ze przy hamowaniu przy samym koncu bylo odczowalne spore drzenie kol jak by abs dzialal ale to bylo naprawde przy wolnym hamowaniu a nawet podjezdzaniu na swiatlach ale to nie wszystko bylem teraz na weekend w polsce i przy okazji wymienilem opolny zauwazylem tez nie rowno scierajace sie okladziny z prawej strony przod i tyl to juz wiem ze bede musial napewno naprawic zaciski ale jak wracalem do holandi na trasie zaowazylem straszne drzenie przy hamowaniu jak bykolo latalo oczywiscie sprawdzilem wszystkie sruby bylo ok i tak cala droge staralem sie jak najmniej hamowac jak teraz jezdze po miescie to czuje przy hamowaniu jak by to bylo pulsacyjne ale tak jak by tylko jedna strona raz hamowala i puszczala a do tego kilka razy zaswiecily sie kontrolki esp abs i hamulcow jak myslicie o co chodzi padla pompa abs ? Lepiej kupic nowa czy dac te do naprawy ? Z tego co mi sie wydaje poprzedni wlasciciel juz wymienial to ale juz dos dawno temu bo auto mam okolo 6 lat prosze o podpowiedz od czego zaczac niestety nie mam teraz przy sobie kabla aby sprawdzic bledy.

Pioter211
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 458
Rejestracja: 07 kwie 2015, 10:22
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Pioter211 » 10 kwie 2015, 21:12

Może to nie pompa, sprawdziłeś czujniki abs?

Awatar użytkownika
william
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 188
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: william » 11 kwie 2015, 11:44

Nie sprawdzalem bo nawet nie wiem jak sprawdzic czy sa sprawne ogolnie to od kilku dni nic sie nie wyswietla jedynie caly czas zle hamuje mysle ze tarcze mogly sie pokrzywic w maju bede w polsce to wymienie wszystkie tarcze i klocki znalazlem fajny zestawik tarcze brembo i klocki ferodo za 800 zl myslicie ze warto kupic taki zestawik ? A tak pozatym jakie byly montowane srednice tarcz do naszych aut ? Poprzednim razem jak mi mechanik wymienial to pamietam ze mowil ze mam wieksze niz normalnie

janekfranek11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2013, 19:42
Lokalizacja: stagard

Post autor: janekfranek11 » 15 kwie 2015, 20:32

Za pulsowanie pedału hamulca podczas hamowania ,przeważnie odpowiadają uszkodzone tylne hamulce (tarcze, klocki , lub nie sprawne zaciski ) ja mam u siebie komplet tarcz i klocków ferodo koszt po rabacie w ic około 800 zł ,przez pierwsze 500 km po zamontowaniu były bardzo słabe , ale po dotarciu hamują bardzo dobrze , dość mocno pylą , jedyny minus .

wysota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 06 sty 2013, 02:46
Lokalizacja: konin

Post autor: wysota » 20 kwie 2015, 18:32

Miałem podobny problem u siebie po trasie :) U mnie przyczyną było prawe przednie bijące koło, bicie było zwłaszcza odczuwalne przy hamowaniu z 100+ chciało wyrwać kierownice z rąk, proponuje sprawdzić koszta niewielkie a może rozwiązać problem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga