Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] BI-Xenon skrętny

Elektryka
Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 22 sty 2015, 14:41

beyca, po co dublujesz posty? viewtopic.php?p=743745&highlight=#743745 To w niczym Ci nie pomoże a powoduje jedynie zaśmiecanie Forum.
Lektor.

nokia62
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 09 gru 2008, 16:12
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lututów

Post autor: nokia62 » 22 sty 2015, 20:56

panowie chyba u mnie działa skręt na postoju ale niestety padł znowu silniczek ale jeszcze dziś sprawdzę czy chociaż prawa skręca
S6C5 manual - jest

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 22 sty 2015, 22:25

nokia62, mowa jest o C6... tu na postoju nie działa... chyba, że włączysz 'Showroom effect'...

nokia62
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 09 gru 2008, 16:12
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lututów

Post autor: nokia62 » 23 sty 2015, 07:33

no ja też mówię o C6
sprawdzałem w nocy i chyba mi się zdawało :) że mam to włączone
S6C5 manual - jest

Awatar użytkownika
Hipo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 217
Rejestracja: 31 mar 2013, 09:07
Lokalizacja: :)

Post autor: Hipo » 08 lut 2015, 05:10

ok, ale 'Showroom effect' automatycznie się wyłącza po przejechaniu kilku metrów.. no chyba, że przed testem ponownie przekodowałeś moduł.
sprawdzałem to kilkakrotnie bo chciałem zostawić na stałe, ale nie da rady.
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Zwyrol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2015, 14:30
Lokalizacja: Poznań

Biksenon skrętny... czy nie?

Post autor: Zwyrol » 20 paź 2016, 11:56

Odgrzewam kotleta.

Wczoraj zleciłem wymianę żarników, bo poprzedni właściciel miał "chinole", które już ledwo świeciły. Jednocześnie poprosiłem fachurę, by sprawdził, czy trzeba czyścić/regenerować lustra i myć bańkę/soczewkę.

Podczas wymiany okazało się, że lustra są OK, tak jak i bańki, ale...
mam podobno bixenony SKRĘTNE (dlatego facet uczciwie powiedział, że rozbiórka lampy oznacza dużo czasu i pieniędzy). Żarniki wymienione na Xenarc, świecą o niebo lepiej (jak na lampy w A6 C6 ;) ).

O co chodzi? O to, że nie widzę, czy ksenony są skrętne, czy nie.
Na wewnętrznych bokach lamp (od strony chłodnicy) widzę, że jest puszcza z białą śrubą regulacyjną, a na jej boku żółta wtyczka z kablem.
Natomiast nie widzę, aby lampy "skręcały" na boki. Ba, one po włączeniu nie robią "dygnięcia" przy teście samopoziomowania.
VCDS nie wywala błędów, nie mam też żadnych alarmów na FISie.

Jak te bixeny skrętne mają niby działać? :(

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 20 paź 2016, 12:33

Zwyrol, jeśli miałbyś biksenony skrętne, to widziałbyś przy niższych prędkościach jak skręcają... nie da się nie zauważyć... jeśliby nie skręcały (np. zepsuty silniczek skrętu), to miałbyś stosowny żółty komunikat na FIS...

Co do poziomowania, to 'dygną' jeśli przed włączeniem zapłonu włączysz światła w tryb Auto (przy założeniu, że jest ciemno) albo mijania... tak przynajmniej powinno to działać i tak u mnie działa...

Awatar użytkownika
Zwyrol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2015, 14:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zwyrol » 20 paź 2016, 12:50

Kurde, facet twierdzi, że są skrętne.
Przełącznik świateł mam zawsze na Auto (mam włączoną opcję DRL).
Ksenony nie dygają po odpaleniu silnika, ale widzę, że na wzniesieniach przestawiają się w pionie.
Nie mam komunikatu na FIS podczas skrętu.
Auto było kilkakrotnie podłączane do kompów diagnostycznych VAG/Audi przy okazji przeglądów, kontroli technicznej, czy wymiany oleju w Tiptronicu, zawsze sprawdzano błędy, nie było nic na temat świateł.

Nic kompletnie z tego nie rozumiem.
Dzwoniłem przed chwilą do gościa od wymiany żarników, nadal twierdzi, że są skrętne, i że powinny pracować. o_O

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 20 paź 2016, 13:35

Zwyrol pisze:Nic kompletnie z tego nie rozumiem.
Nie prościej rozkodować sobie VIN? Będziesz miał pewność jakie lampy były montowane. Chyba, że ktoś wymieniał wcześniej. Ale zawsze będziesz wiedział po kodach wyposażenia na czym stoisz

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 20 paź 2016, 16:06

Dokładnie jak KL4K50N :) Zwróć się do kogoś z VINem i Ci sprawdzi co było ORI...

Albo jeszcze inaczej. Poniżej masz moje foty jak wygląda taka wewnętrzna budowa. Zwróć uwagę na ślimak na dole i po lewej stronie wystający silniczek w plastikowej obudowie...


Obrazek


Obrazek

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 20 paź 2016, 16:33

0x4B25A, Nie ma to jak zgodność <okok>

Tak jak wyżej, sprawdź po numerze vin co było jako oryginał. Bo raczej to jest nie możliwe byś nie mógł podczas jazdy zobaczyć czy Ci xenony skręcają czy nie - prawda? ;p

Maniioo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 20 paź 2016, 19:07
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Maniioo » 23 paź 2016, 22:06

KL4K50N ja tez takie mam chyba ostatnio zarowki wkładałem i cos mi migło ale czy skrecaja to tez nie zauwazylem...

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 24 paź 2016, 13:45

Maniioo pisze: ale czy skrecaja to tez nie zauwazylem...
No ale jak jedziesz w nocy to nie widzisz jak światła podążają za kierownicą? Tego nie da się nie zobaczyć

mbedi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 31 mar 2019, 12:03
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: mbedi » 19 cze 2019, 07:06

Koledzy, mam to samo, błąd na FIS bo lewa lampa tylko buczy podczas testu skrętu a poziomowanie działa normalnie. Czy jest szansa przekodować u mnie na lampy nie skrętne bo na czas zanim się za to wezmę mógłbym jeździć bez tego okropnego pisku po włączeniu auta. Lampę ustawiłem tak że świeci prosto więc gdybym wyłączył skręcanie to na razie mi wystarczy. Proszę o pomoc gdzie to przekodować i jak. Mam VCDS w wersji ang. i podstawową wiedzę w kodowaniu. Czy moduł świateł nie ma ochrony komponentu?
Przeszukałem forum ale na pytania kilku osób o przekodowanie znajdowałem tylko porady co może być uszkodzone i jak wyjąć i rozebrać lampę. Czytałem gdzieś że w nich był problem z okablowaniem i że jeśli silniczek buczy podczas testu to na 90% jest problem z okablowaniem do niego lub czujnika. Moduł skrętu przekładałem między lampami i zawsze lewa zgłasza błąd więc moduły wykluczone.
Z góry dziękuję za pomoc. ;) <rotfl>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga