Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 Avant Wymiana seryjnych głosników w drzwiach na inne

Car Audio
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adriano007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 591
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:33
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Spytkowice
Kontakt:

A6 C5 Avant Wymiana seryjnych głosników w drzwiach na inne

Post autor: Adriano007 » 01 lut 2015, 10:38

Witam. W swojej A6 C5 Avant posiadam seryjne nagłośnienie nie bose wraz z ori radiem Navigation Plus. Nagłośnienie nie gra mi źle aczkolwiek wydaje się mi, że mogłoby być lepiej. Tak więc wpadłem na pomysł że może wymienię głośniki basowe w drzwiach przednich i tylnych na jakieś markowe Hertz Alpine czy inne tak do 200 zł za jeden komplet. Już nawet na allegro znalazłem dedykowane zestawy do A6 C5 wraz z przejściówką pod ori instalację oraz śruby. Czy według Was taka zmiana głośników poprawi jakość odtwarzanej muzyki no i czy to ma w ogóle sens nie zmieniając przy tym radia, okablowania oraz wzmacniacza. Ewentualnie co bysie mi polecili tzn. jakie głośniki?

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 01 lut 2015, 11:39

Polecam dobre wytłumienie drzwi, co niestety w C5 jest ciężkim zadaniem. Osobiście mam wytłumiony boczek matami oraz zmienione głośniki na powerbass LC60 i gra to lepiej jednak z samych głośników basu nie ma za wiele :/ Ale jest sub konkretny więc razem dobrze sie to uzupełnia. Więc dać drzwi do wytłumienia, a głośniki pod wzmacniacz, ponieważ na ori radyjku nie będzie efektu (podobno głośniki helix graja najlepiej z samym radiem). ;)

Awatar użytkownika
Adriano007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 591
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:33
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Spytkowice
Kontakt:

Post autor: Adriano007 » 01 lut 2015, 13:51

O Helixach słyszałem na bratnim forum. Kusi mnie wymiana głośników tylko żeby ktoś konkretnie potwierdził czy ma to sens. Bo jak niewiele tym zyskam to raczej nie ma sensu taka operacja. A zaś pakować kasę w extra zestaw audio to troche mi szkoda tym bardziej, że myślę za rok wymienić auto na inne.

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 01 lut 2015, 16:09

Adriano007 pisze:W swojej A6 C5 Avant posiadam seryjne nagłośnienie nie bose wraz z ori radiem Navigation Plus. Nagłośnienie nie gra mi źle aczkolwiek wydaje się mi, że mogłoby być lepiej.
Adriano007 pisze:wpadłem na pomysł że może wymienię głośniki basowe w drzwiach przednich i tylnych na jakieś markowe Hertz Alpine czy inne tak do 200 zł za jeden komplet.
Jakość może nieznacznie się poprawić, ale wymiana samych głośników bez porządnego wygłuszenia drzwi nie ma większego sensu. Lepszy efekt można uzyskać wymieniając radio na konkretne, ale to nie wchodzi w grę jak zaznaczyłeś.
maro88 pisze:podobno głośniki helix graja najlepiej z samym radiem
Nie można tak tego generalizować, bo Helix ma różne serie głośników w tym takie, które pod radiem nie zagrają jak trzeba. Pod radio dobrze sprawdza się np. zestaw HELIX B 62C, ponieważ głośniki mają po 50W rms (nie polecam zasilania radiem głośników o większych mocach) i niezłą skuteczność 91dB, ale jak wyżej, pełnię możliwości pokażą dopiero w przygotowanych furtkach.
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
st.john
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 463
Rejestracja: 30 kwie 2012, 16:28
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: st.john » 01 lut 2015, 22:42

chcesz wydać do 200 zł za 4 midbasy ? to wątpliwe czy jakość się poprawi. Jak kolega wyżej, już znaczącą poprawę usłyszysz jak zamontujesz inne radio np starego pioneera z serii deh.

omzig
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 14 gru 2013, 14:49
Imię: Michał
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: omzig » 01 lut 2015, 22:43

yaszczur pisze:
Adriano007 pisze:W swojej A6 C5 Avant posiadam seryjne nagłośnienie nie bose wraz z ori radiem Navigation Plus. Nagłośnienie nie gra mi źle aczkolwiek wydaje się mi, że mogłoby być lepiej.
Adriano007 pisze:wpadłem na pomysł że może wymienię głośniki basowe w drzwiach przednich i tylnych na jakieś markowe Hertz Alpine czy inne tak do 200 zł za jeden komplet.
Jakość może nieznacznie się poprawić, ale wymiana samych głośników bez porządnego wygłuszenia drzwi nie ma większego sensu. Lepszy efekt można uzyskać wymieniając radio na konkretne, ale to nie wchodzi w grę jak zaznaczyłeś.
maro88 pisze:podobno głośniki helix graja najlepiej z samym radiem
Nie można tak tego generalizować, bo Helix ma różne serie głośników w tym takie, które pod radiem nie zagrają jak trzeba. Pod radio dobrze sprawdza się np. zestaw HELIX B 62C, ponieważ głośniki mają po 50W rms (nie polecam zasilania radiem głośników o większych mocach) i niezłą skuteczność 91dB, ale jak wyżej, pełnię możliwości pokażą dopiero w przygotowanych furtkach.



Dobrze prawisz kolego. <brawo>

Awatar użytkownika
Adriano007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 591
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:33
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Spytkowice
Kontakt:

Post autor: Adriano007 » 02 lut 2015, 10:52

st.john pisze:chcesz wydać do 200 zł za 4 midbasy ? to wątpliwe czy jakość się poprawi.
Nie nie. Chodziło mi o 200 zł na przód i 200 zł na tył. Wiec robi to kwotę za 4 głosniki w drzwi 400 zł.

Canibal.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2014, 11:36
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: Canibal. » 01 sie 2015, 11:59

Witam odgrzeje temat by nie zakładac nowego tematu.Padł mi z tyłu glosnik w drzwiach A6 C5 Avant.Chcialbym wsadzic cos nowego w miejsce oryginalnych glosnikow i pytanie ktore glosniki beda tam pasowac bez zadnych przeróbek. NIe mam BOSE. Z forum wyczytalem ze polecano takie glosniki - HELIX B62C
- POWERBASS S-6C
- ALPHARD HANNIBAL
AUTOTEK A6.2CS
powerbass LC60
i jeszcze FOCAL , Helix B62 lub PB S series.

Które beda najlepszym wyborem ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga