Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 Avant 2.4 170 KM i moja historia

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
Reloaded
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2014, 21:25
Lokalizacja: Pabianice

A6 Avant 2.4 170 KM i moja historia

Post autor: Reloaded » 16 wrz 2014, 00:18

Witam wszystkich klubowiczów, postanowiłem przedstawić siebie i swój niedawny nabytek.
Mam 22 lata, pochodzę z okolic Pabianic i prócz studiowania prowadzę z ojcem zakład blacharsko - lakierniczy.
Wyżej wspomniany ojciec od małego zaraził mnie, tudzież może mam to wpisane w geny, zamiłowaniem do samochodów oraz wyuczył we mnie nawyk doprowadzania ich do perfekcji.
Z racji możliwości związanych z prowadzeniem takiego zakładu swoje samochody kupuję zazwyczaj uszkodzone, tudzież wymagające dopieszczenia (to drugie w sumie zawsze).

Moim pierwszym samochodem było Punto 1.1 I generacji. Kupione od wujka uszkodzone, naprawione, polakierowane całe z racji wieku i użytkowane jak przystało na świeżo upieczonego kierowcę, czyli intensywnie :))
Wypady z kumplami, pierwsza dziewczyna i mnóstwo imprez - to auto kojarzy mi się z niesamowicie fajnymi czasami.

Obrazek

Następna była imprezowa i gorąca Ibiza czyli... mały Seacik ze sporym potencjałem, tj. silnikiem 1.8, klimą i w sumie wszystkimi dostępnymi wtedy bajerami.
Uszkodzona była lekko, ale mania idealnego auta kazała znów zrobić ją na bóstwo i dostała nowy, bardziej niebieski lakier i fele 16" plus dobry sprzęcik grający. Przez dwa lata eksploatacji i jakieś 30-35 tys. km ZAWSZE wróciła sama do domu - praktycznie bezawaryjna eksploatacja kontynuowana do tej pory przez moją siostrę.
Zdjęcie niestety tylko sprzed remontu:

Obrazek

W końcu nadszedł czas na podzielenie największej pasji ojca, czyli Alfę Romeo..
Trafiła się 156 1.9 JTD z 2001 roku. Uszkodzony tył, kupiona od bardzo sympatycznej pani i bardzo zadbana pod kątem mechanicznym. Choć wcześniej broniłem się przed wirusem Alfy, to jednak kiedy wszedłem w jej posiadanie wzięło mnie na całego, co poskutkowało, uwaga niespodzianka, lakierowaniem całego auta i kupieniem do niego całego mnóstwa zbędnych rzeczy :) Kto miał Alfę ten rozumie, że te auta rozklejają człowieka i budzą w nim niezdrowe uczucia, po prostu mają w sobie to coś. Do tego za włożoną przeze mnie prace odwdzięczyła się w 100% bezproblemową eksploatacją.
Fotki "przed i po":
Obrazek
Obrazek

Powoli zbliżamy się do sedna więc spokojnie.
Moim ostatnim, świeżo sprzedanym samochodem było Volvo S60 2.4 D5.
Pierwsze nie lakierowane całe i chyba mimo mega komfortu i ponadprzeciętnego silnika będzie wspominane z najmniejszym sentymentem... Może to "kac" po Alfie, może skutek nie tak dużej ilości włożonej pracy, ale było to dla mnie po prostu fajne auto do używania na co dzień.
Choć jedno będę wspominał do końca życia: to właśnie S60 zawiozłem swoją dziewczynę (tą samą od czasów Punto) na kolację zaręczynową;)
Obrazek

Teraz czas na sedno sprawy: nabytą kilka tygodni temu A6 Avant z 2001 roku.
Egzemplarz po lifcie, silnik 2.4 170 KM BDV z roczną instalacją gazową.
Wyposażenie przyzwoite, tj. z ciekawszych elementów "bananowe" skóry, biksenony, podgrzewane fotele i parę innych pierdół. Brakuje mi dużej navi i BOSE, ale nie mozna mieć wszystkiego.
Teraz uwaga, temat tabu (+18)
Uszkodzony niegroźnie przód, tj. zderzak, maska, pas przedni i prawa lampa.
Stety, albo niestety auto wcześniej 100% bezwypadkowe, co w wieku 13 lat skutkuje zagniotkami na klapie i błotniku oraz kilkoma rdzawkami tu i ówdzie.
Powiem szczerze, że się napaliłem a od czasów Ibizy mam słabość do VAG'a, dlatego znów mam zamiar doprowadzić swój egzemplarz do perfekcji.
W planach mam, prócz oczywiście naprawy przodu, następujące czynności:
- usunięcie ww zagniotek i ognisk korozji
- lakierowanie dolnych listew pod kolor
- założenie relingów i ramek wokół szyb chromowanych (ShadowLine nie przypada mi do gustu)
- zdjęcie haka
- kupno Radia z CD i emulatora, żeby było oryginalnie ale z możliwością podłączenia USB
- doprowadzenie wnętrza do stanu fabrycznego.
- znając siebie szereg innych mniejszych i większych czynności w celu zaspokajania swoich fanaberii:)

Pozdrawiam i podziwiam tych, którzy dotrwali do końca. Tak już mam, że z każdym samochodem wiążę jakieś wspomnienia i traktuję go jak coś więcej, niż tylko rzecz, a do tego do Audi mam słabość "od przedszkola" (w szeregu stoi jeszcze Porsche ale to troszkę dalsze plany).
Fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze raz pozdrawiam i czekam na ewentualne sugestie, odezwę się jak będą postępy :)

Awatar użytkownika
Murdzi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 25 lip 2011, 04:30
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Murdzi » 16 wrz 2014, 08:01

Avant w shadowline wygląda przepięknie! Jak pomalujesz dokładki w kolor, to zobaczysz, że się przekonasz do wersji bez chromu.

Hak będziesz całkiem wyrzucał?

Reloaded
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2014, 21:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Reloaded » 16 wrz 2014, 10:43

Oglądałem już wiele wersji i nie podoba mi się, zwłaszcza przód wygląda smutno, ale rzeczywiście poczekam z działaniami w tym temacie do czasu, aż całość będzie polakierowana.
Jeśli chodzi o hak to chcę tylko zdjąć końcówkę i ukryć gniazdo, zawsze może się przydać, skoro już jest.

Awatar użytkownika
Adriano007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 591
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:33
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Spytkowice
Kontakt:

Post autor: Adriano007 » 16 wrz 2014, 11:05

Toś się opisał- ale przeczytałem wszystko. Ogólnie fajnie że są tacy ludzie co lubią samochody i dbają o nie. Z audi na pewno będziesz zadowolony a pakiet shadowline również jest bardzo ładny do tego lekka ściema szyb tylko koniecznie folia lustrzana większa felga i będzie petarda. Powodzenia w modach i na bieżąco informuj co i jak z furą. Pozdro

Awatar użytkownika
Murdzi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 25 lip 2011, 04:30
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Murdzi » 16 wrz 2014, 22:50

Z przodu tylko lampy na czarno psiknij od środka i będzie naprawdę kot <okok>

Reloaded
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2014, 21:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Reloaded » 30 sty 2015, 20:59

Auto jeździ od listopada ale jakoś nie mogłem się zebrać do napisania bo ze względu na pogodę nie ma kiedy zrobić fot, ale jak tylko nadarzy się okazja to wrzucę. Teraz tylko takie małe kontrolne, na których starałem się pokazać stan lakieru.

Po wieeelu przemyśleniach postanowiłem jednak pozostać przy czarnych dekorach, jednak Shadow ma coś w sobie, zwłaszcza z przodu.
Poszły dokładki w kolor, całodniowa polerka i później pranie wnętrza, a prócz tego nowy olej, pasek, filtry i takie różne pierdoły.

Wrażenia z jazdy bardzo pozytywne. W porównaniu z D5 w Volvo brakuje momentu i odejścia przy niskich obrotach ale to normalne. za to komfort i wygłuszenie wnętrza bajka, do tego mimo seryjnego zawieszenia i 16" kół prowadzi się bardziej precyzyjnie.
Spalanie 14-15l LPG, jak sprawa wygląda u was?

Wciąż nie mogę znaleźć przyczyny trzeszczącego radia - gubi stacje i ogółem kiepsko gra.




Pozdro:) Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
1496
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: 1496 » 31 sty 2015, 01:38

Reloaded pisze:Spalanie 14-15l LPG, jak sprawa wygląda u was?
12,5-13l/100km cykl mieszany, ~11l/100km w trasie.

Audi teraz ładnie się prezentuje, czekamy na więcej fotek. Szkoda że w wersji bez chromu, w przeciwieństwie do większości klubowiczów shadow jakoś mi nie leży ;) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Krzysiek93ZS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 11 sty 2015, 19:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek93ZS » 31 sty 2015, 16:35

Fajna, rakieta chciałbym też swoją w czerni:)

Delfor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:39
Imię: Arek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Delfor » 31 sty 2015, 23:46

Czarny właśnie ma to coś. Co by z nim nie robić to i tak będzie pasowało.

Awatar użytkownika
Aeternus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 422
Rejestracja: 02 mar 2014, 22:34
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Aeternus » 02 lut 2015, 15:16

Reloaded, szkoda, że takich ludzi jak Ty jest coraz mniej. Bo mało kto w tej chwili się przywiązuje do auta. To juz nie jest towar nie dla wszystkich tylko dobro powszechnie dostępne. Ale niestety wiele osób nigdy auta nie powinny kupić bo ich po prostu na nie nie stać.

U Ciebie przeciwnie dużo się dzieje i widać długa drogę, która audica przeszła :) Pięknie sie prezentuje ale jak i moi przedmówcy przy bi-xenonach możesz śmiało wnętrze lamp na czarny mat pomalować a z długich h7 można zrobić światła do jazdy dziennej co by żarników nie wypalać ;)

Pozwodzenia w dalszych pracach!!!
Moja Audi A6 C5 2.7 BI_TURBO :)

https://a6klub.pl/viewtopic.php?t=70027

M@rcus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2009, 15:22
Lokalizacja: Zakrzówek

Post autor: M@rcus » 08 lut 2015, 19:46

Ładna "szóstka",co do radia masz ori? jeśli nie to musisz dokupić wzmacniacz.

Awatar użytkownika
Adrian492
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 06 lis 2014, 08:06
Lokalizacja: Lipsko

Post autor: Adrian492 » 09 lut 2015, 11:41

Świetnie skubana wygląda w shadowline`ie :)
Chyba się skuszę i usunę chromy z mojej :D

Reloaded
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2014, 21:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Reloaded » 27 lut 2015, 21:55

Chyba zdrowa :))

Obrazek

Awatar użytkownika
bartek123438
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 02 paź 2009, 19:10
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: bartek123438 » 04 mar 2015, 19:24

<rotfl> fajna

Pawel_7

Post autor: Pawel_7 » 21 lip 2015, 19:08

Prawidłowe podejście do aut, co widać po opisie <okok>
Osobiście też zawsze dbałem o każde moje auto. Każde było dopieszczane, sprawne i posiadało tematu na forum. Od "zawsze" również marzyłem o A6C5 :)
Coś się dzieje nowego z Audi?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga