Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

kontrolka abs po wymianie przegubu

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

kontrolka abs po wymianie przegubu

Post autor: Micklbn » 16 sty 2015, 15:34

Witam, dzisiaj mechanik wymieniał mi przegub i wahacze. Po wymianie, odpaleniu i przejechaniu kawałka drogi zapaliła się kontrolka abs. Wróciłem żeby zobaczyli czy czujnik się nie wysunął, no i niby nie, podlaczyli pod kompa wykasowali błąd i ok, ale przejechalem kawałek i znowu to samo, kontrolka swieci się od razu jak włacze zaplon. Wiem że czujnik potrafi się zruszyc przy takiej wymianie, spróbuje go dobić lekko ponieważ mechanik tylko spojrzał na oko czy się nie wysunął, ale mam pytanie czy jest mozliwosc że założył przegub z inna ilością zębów i przez to czujnik źle czyta? Wcześniej nie mialem z tym problemu, czytałem też może kabel od okladzin klocków może być wysunięty i da taki efekt, bo kable są jakoś złączone?

Danielo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2011, 17:27
Lokalizacja: Żory

Post autor: Danielo » 16 sty 2015, 18:48

Albo wpadl paproch gdzies na koronke i wariuje czujnik albo jego odleglosc jest zbyt daleka/bliska. nie jest powiedziane, ze nie trzeba go dosunac. POdlacz komputer z vagiem i sprawdz w abs w blokach poszczegolne predkosci dla kazdego kola, jesli bedzie na jednym inaczej to trzeba ustawiac czujnik do skutku

Awatar użytkownika
aras123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 17 gru 2011, 19:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: aras123 » 16 sty 2015, 18:55

Prędzej przypuszczałbym że czujnik jest za głęboko wsunięty, wyjmij i zobacz jak wygląda jego powierzchnia, obejrzyj też wiązkę ABS/klocki

Awatar użytkownika
xoslox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 758
Rejestracja: 28 sty 2012, 22:15
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: TOS

Post autor: xoslox » 17 sty 2015, 18:19

Zobacz też koronkę ABS na przegubie, poświeć latarką w dziurę po czujniku i obracaj kołem, zobacz czy ona też się obraca i czy jest cała. Znam przypadek, że uszkodziła się po montowaniu przegubu. A czujnik najlepiej dosunąć do końca i cofnąć leciutko do tyłu. Zawsze się sprawdza ;)

bajowsado
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2013, 23:40
Lokalizacja: Tąpkowice - Pyrzowice

Post autor: bajowsado » 08 lut 2015, 20:58

Robiłem i w audikach i pastuchach, czujnik jest tylko wsuwany i idzie dość lekko, prawie za każdym razem przy wymianie przegubu mi się wysuwał za daleko i już nie działały ABS.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga