Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[BPJ 2.0tfsi 170km] nierówna praca silnika i falujące obroty

Silniki benzynowe
pawel81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2013, 20:49
Lokalizacja: Polska

[BPJ 2.0tfsi 170km] nierówna praca silnika i falujące obroty

Post autor: pawel81 » 28 sie 2013, 20:03

Witam wszystkich bardzo serdecznie, to mój pierwszy post na forum i od razu chciałbym się pochwalić rezultatem naprawy mojej A6 oraz podziękować za dobre rady, które czerpałem z tego forum a w szczególności za rady użytkownika "Stinger".

Opis usterki i charakterystyczne oznaki jej występowania:
- ciepły silnik mojej A6 chodził bardzo nierówno oraz falowały w nim obroty w zakresie 800-1200obr./min,
- podczas pracy silnika prawie niemożliwe było odkręcenie korka wlewu oleju,
- po wyłączeniu silnika w okolicach korka oleku słychać było wręcz pisk/syk powietrza.

Diagnoza:
- przeszukując forum w temacie o trochę niefortunnej nazwie tj. "głośna praca silnika" Stinger idealnie opisał objawy oraz charakterystyczne oznaki występowania usterki zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej tzw. "odmy" - to była trafna diagnoza!
Tak właśnie zachowywał się mój silnik - nierówno, głośno pracował, falowały obroty, bardzo mocno zasysało korek wlewu oleju a po wyłączeniu silnika słychać było pisk zasysanego powietrza z odmy (okolice wlewu oleju)

Sposób naprawy:
- kupiłem oryginalny zawór tj. "odmę" (06F129101N) i uszczelkę (06F103483E), założyłem i....

Auto jak nowe!!!

Dziękuję i pozdrawiam Was wszystkich, życzę bezusterkowej i przyjemnej jazdy naszymi A6!

Paweł.

Awatar użytkownika
stinger
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 783
Rejestracja: 20 mar 2011, 07:42
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Landsberg/Lubuskie

Post autor: stinger » 28 sie 2013, 21:56

No i o to chodzi na naszym forum. Pomagać sobie przede wszystkim <okok>
Temat wspomnianej odmy jak widać jest bolączka skądinąd udanego 2.0 tfsi <okok>

kobana
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 21 wrz 2014, 10:22
Lokalizacja: zielona gora

Post autor: kobana » 04 sty 2015, 11:15

Ja mialem inny objaw. U mnie zaczelo sie od błędu engine check na desce. Pojechalem na kompa sprawdzilismy i mechanik stwierdzil ze na 90% zawór odmy. skasowal i kazal jeszcze pojezdzic. Po dwóch dniach znowu check engine ale tym razem sam zgasł po kilku godzinach po czym na drugi dzien sie znowu zapalila kontrolka. Dodam ze korek nie byl jakos mocno zasysany przy sprawdzaniu! Zamowilem część w serwisie (cena ok. 160 zł Zielona Góra) wymienilem i problemu nie ma. Tak wiec objawy wystepuja rozne przy popsutej Odmie. Ku przestrodze czytalem ze zanidbanie wymiany zaworu odmy moze nawet skutkowac zassaniem uszczelki pod klawiatura :) Pozdrawiam
:)
Pozdrawiam Filip

2.0 TFSi 170 @ 200hp

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga