Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Tiptronik wymiana oleju.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 30 gru 2014, 21:31

Norbiak pisze:
0x4B25A pisze:
Norbiak pisze: wycofać adaptację"?
Zresetowanie do ustawień bazowych. Procedurę tu także nieraz podawałem w postaci print screenów ;)
Jeżeli byłbyś tak dobry i przsłał mi ta procedurę, lub wkleił ją tutaj to byłbym wdzięczny.
Olej statycznie dziś wymieniony w Midparts. Wrażenia po przejechaniu 20 km- chyba łagodniej zmienia biegi, zwłaszcza przy redukcjach, ale to może być efekt placebo, jak na razie za mało km przejechane :)
Olej nie zmieniany od nowości tj 2009 r, zresztą tak jak myślałem, bo nic nie było w historii auta którą wydrukowałem w ASO.
Przebieg obecny to 246tys.
Bo audi nie wymieniako oleju w tych skrzyniach - poza przypadkiem z biuletynu dotyczacym aut od 2003-do bodajze roku modelowego 2006, ktore mialy olej slomkowy i wiecej mocy a ich wlasciciele skarzyli sie na trzepotanie konwertera lub szarpania podczas zmian biegow. Wtedy byl update + wymiana na lifeguard 6+ (niebieski). Pozniej samochody wychodzily juz z olejem lifeguard 8 (zielony).
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez rafal_m, łącznie zmieniany 1 raz.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 31 gru 2014, 10:11

Norbiak pisze:
0x4B25A pisze:
Norbiak pisze: wycofać adaptację"?
Zresetowanie do ustawień bazowych. Procedurę tu także nieraz podawałem w postaci print screenów ;)
Jeżeli byłbyś tak dobry i przsłał mi ta procedurę, lub wkleił ją tutaj to byłbym wdzięczny.
Olej statycznie dziś wymieniony w Midparts. Wrażenia po przejechaniu 20 km- chyba łagodniej zmienia biegi, zwłaszcza przy redukcjach, ale to może być efekt placebo, jak na razie za mało km przejechane :)
Olej nie zmieniany od nowości tj 2009 r, zresztą tak jak myślałem, bo nic nie było w historii auta którą wydrukowałem w ASO.
Przebieg obecny to 246tys.
Procedura pod VAS:

Obrazek

Obrazek

Norbiak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 06 lis 2014, 18:57
Imię: Norbert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Norbiak » 31 gru 2014, 13:15

0x4B25A pisze:
Norbiak pisze:
0x4B25A pisze: Zresetowanie do ustawień bazowych. Procedurę tu także nieraz podawałem w postaci print screenów ;)
Jeżeli byłbyś tak dobry i przsłał mi ta procedurę, lub wkleił ją tutaj to byłbym wdzięczny.
Olej statycznie dziś wymieniony w Midparts. Wrażenia po przejechaniu 20 km- chyba łagodniej zmienia biegi, zwłaszcza przy redukcjach, ale to może być efekt placebo, jak na razie za mało km przejechane :)
Olej nie zmieniany od nowości tj 2009 r, zresztą tak jak myślałem, bo nic nie było w historii auta którą wydrukowałem w ASO.
Przebieg obecny to 246tys.
Procedura pod VAS:

[url=http://images70.fotosik.pl/484/5f9ec659aa497f55m.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images70.fotosik.pl/484/b00e7ed84c27d985m.jpg]Obrazek[/URL]
Dzięki za screeny.
Temat widzę jak dla mnie bardziej skomplikowany.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 31 gru 2014, 17:13

Dzięki za screeny.
<okok>

Norbiak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 06 lis 2014, 18:57
Imię: Norbert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Norbiak » 03 sty 2015, 12:07

Po wymianie oleju nie robiłem adaptacji, czy też jej wycofywania. taka operacja jest obowiązkowa, macie jakieś doświadczenia?
Dodam że po wymianie oleju auto jest nie do poznania, jeździ duużo lepiej.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 sty 2015, 12:30

Norbiak, powinna być wycofana adaptacja... skrzynia teoretycznie się douczy pewnie wszystkiego, ale zajmie jej to dużo więcej czasu... jak rozmawiałem kiedyś z p. Sopą, sugerował, że takie adaptacje (zerowanie + adaptacja bazowa), powinny być wykonywane raz w roku... ile w tym prawdy... nie wiem...

Norbiak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 06 lis 2014, 18:57
Imię: Norbert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Norbiak » 03 sty 2015, 12:45

0x4B25A pisze:Norbiak, powinna być wycofana adaptacja... skrzynia teoretycznie się douczy pewnie wszystkiego, ale zajmie jej to dużo więcej czasu... jak rozmawiałem kiedyś z p. Sopą, sugerował, że takie adaptacje (zerowanie + adaptacja bazowa), powinny być wykonywane raz w roku... ile w tym prawdy... nie wiem...
czyli generalnie warsztat który wymieniał olej powinien to zrobić.
U mnie tak się nie stało. Masz może jakąś zaufaną osobę która to potrafi wykonać?

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 sty 2015, 13:18

Norbiak, w Warszawie jest kilka takich miejsc... ale nie byłem w żadnym, bo różne słyszałem opinie... Mogę Ci na PW podrzucić kontakt do zaufanego kolegi, może on będzie w stanie pomoc... zapytasz się...

Norbiak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 06 lis 2014, 18:57
Imię: Norbert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Norbiak » 03 sty 2015, 13:20

0x4B25A pisze:Norbiak, w Warszawie jest kilka takich miejsc... ale nie byłem w żadnym, bo różne słyszałem opinie... Mogę Ci na PW podrzucić kontakt do zaufanego kolegi, może on będzie w stanie pomoc... zapytasz się...
Dzięki. Pisz śmiało.

map8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2015, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: map8 » 11 sty 2015, 20:09

Panowie,
Przejrzałem cały temat i zastanawiają mnie te problematyczne kwestie z wymianą całości płynu. Czy nie można zrobić tego tak jak w mercedesie?


Chodzi mi o etap zasysania płynu przez wąż założony zamiast filtra (ok. 11 min filmu). Czy w A6 nie można zrobić tak samo - zassać z 5-6l, a resztę dolać po założeniu miski. Są jakieś przeciwwskazania dla tej genialnie prostej procedury?

Pozdrawiam

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 11 sty 2015, 20:12

W audi po zdjęciu miski, zlewasz prawie cały olej więc po co kombinować?
Otwierasz miskę, wszystko wylatuje i po założeniu miski i wymianie filtra podajesz olej.

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 12 sty 2015, 08:07

map8 pisze:Panowie,
Przejrzałem cały temat i zastanawiają mnie te problematyczne kwestie z wymianą całości płynu. Czy nie można zrobić tego tak jak w mercedesie?


Chodzi mi o etap zasysania płynu przez wąż założony zamiast filtra (ok. 11 min filmu). Czy w A6 nie można zrobić tak samo - zassać z 5-6l, a resztę dolać po założeniu miski. Są jakieś przeciwwskazania dla tej genialnie prostej procedury?

Pozdrawiam
teoretycznie można. O roznicach w sprawdzaniu poziomu i napelnianiu skrzyni olejem nawet wspominac nie bede ... (6hp nie posiada miarki oleju i mozliwosci zatankowania skrzyyni "od gory").
kamil666 pisze:W audi po zdjęciu miski, zlewasz prawie cały olej więc po co kombinować?
Otwierasz miskę, wszystko wylatuje i po założeniu miski i wymianie filtra podajesz olej.
Prawie robi wielka roznice ;) w skrzyni zostaje przynajmniej 2l oleju (uklad chlodzenia, konwerter, sterownik hydrauliczny, kanaly doprowadzajace olej do sprzegiel...
Ale fakt faktem, ta kombinacja alpejska jest bezzasadna, jezeli skrzynia jest martwa - to tego typu zabawa ja moze wykonczyc dodatkowo (na pewno wymiana oleju jej nie naprawi), jak jest sprawna to jej nie zaszkodzi.
Po wymianie oleju koniecznie wycofaj adaptacje.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 09:13 przez rafal_m, łącznie zmieniany 1 raz.

Norbiak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 06 lis 2014, 18:57
Imię: Norbert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Norbiak » 12 sty 2015, 08:38

A co w przypadku nie wycofania adaptacji?
U mnie po statycznej wymianie robionej kilka dni temu, raczej vcds-a nikt nie podpinał i jestem przekonany że nie została wycofana adaptacja.
Czym to grozi?

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 12 sty 2015, 09:17

Norbiak pisze:A co w przypadku nie wycofania adaptacji?
U mnie po statycznej wymianie robionej kilka dni temu, raczej vcds-a nikt nie podpinał i jestem przekonany że nie została wycofana adaptacja.
Czym to grozi?
Czym? Rożnymi rzeczami jak szarpaniem uderzaniem itp itd. Z czasem powinno sie polepszyć ale trwa to dłużej bo jak proces adaptacji działa jakiś czas to same procedury nauki uruchamiają sie coraz rAdziej. W skrajnych prYpadkach przy uderzeniach można coś urwać ( uderzenia to tak naprawdę moment w którym dwa sprzęgła są jeszcze zamknięte choć jedno z nich powinno być już otwarte

Norbiak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 06 lis 2014, 18:57
Imię: Norbert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Norbiak » 12 sty 2015, 09:25

Nic takiego się nie dzieje, skrzynia pracuje duzo lepiej niż przed wymianą, ale bezwzględnie muszę wykonać wycofanie adaptacji, tylko mam problem ze znalezieniem kumatego gościa który to zrobi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga