Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 ] mapa do navi

Car Audio
dziku88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 116
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:11
Lokalizacja: Nowa Sól

[a6 c5 ] mapa do navi

Post autor: dziku88 » 29 gru 2008, 00:02

witam

szukam i szukam i nie moge znaleźć konkretnej odpowiedzi na moje pytanie

czy do tej nawigacji z ekranikiem miedzy zegarami

ta po lewej na zdjęciu
http://navigation.teleatlas.com/en/shop ... di/a6/2000

są wogóle polskie mapy ?? bo mam mape niemiecką a chciałbym uruchomić tą navi z mapą polską

jeszli tak to prosze o jakiś linki lub cóś

z góry dzięki

dziku88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 116
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:11
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: dziku88 » 29 gru 2008, 10:19

no niestety przekopałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi czy są polskie mapy do tej navi i gdzie można je dostać :/

Awatar użytkownika
Haiko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 09 lis 2008, 02:07
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Haiko » 29 gru 2008, 11:14

Jezeli masz ta nawigacje Audi navigation Plus 2-DIN-RNS 4.X to pasuja mapy blaupunkt pilot travel dx a jezeli masz ta pierwsza nawigacje to bedzie problem bo z tego co sie orientuje ona nie czyta map dx tylko mapy non dx a takich map orginalnych Polski nie ma.
Obrazek

Obrazek

dziku88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 116
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:11
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: dziku88 » 29 gru 2008, 15:22

no ale słyszałem że navi z oznaczeniem 3.x nie obsługują DX a Ty mówisz że tak to wkońcu jak jest ??

dziku88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 116
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:11
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: dziku88 » 29 gru 2008, 21:13

mam płyte "MERIAN SCOUT EXPO2000" deutschland ale nie ma na niej nigdzie oznaczenia DX

czytnik mam po lewej ale bez tv

Maiki X
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 06 paź 2008, 22:45
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Maiki X » 01 sty 2009, 01:56

co do systemu Dx to analogicznie jak juz koledzy pisali 4.X współpracuje z mapami DX na Polske a 3.X niestety nie, gdyz jest to system na niemcy i skandynawie.Dodatkowa informacja mapy DX sa niezbyt dokładne tz miasto jeszcze ujda ale wsie i małe miasteczka to lipa no i kolejna sprawa na te mapy wyjdzie jeszcze tylko jeden upgrade i koniec, gdyz VW rezygnuje z tego systemu definitywnie.

surowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 448
Rejestracja: 02 lis 2008, 00:03
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wa-Wa
Kontakt:

Post autor: surowy » 18 sty 2009, 16:30

dziku88 pisze:ok dzięki chłopaki jutro sparwdze i sie odezwe jak poszło

[ Dodano: 2008-12-30, 13:22 ]
no niestety koledzy navi nie działa pokazuje sie napis po niemiecku PROSZE SPRAWDZIć PÂŁYTE

nagrałęm według instrukcji najmniejszą prędkością na płyte TDK
Może trochę późno, ale...
słyszałem, że nie każda nagrywarka radzi sobie dobrze z tymi profilami, ja też mam problem. Podobno bez problemu działa z nagrywarkami LG, nie wiem z jakimi jeszcze.

Plociu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2009, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Plociu » 02 lut 2009, 21:36

Dorzucę i swoje trzy grosze do tematu map Polski do Navigation Plus...

Jak napisałem w dziale powitania, właścicielem A6 [C5] jestem od niedawna i jednym z pierwszych dokonanych "usprawnień" było właśnie wgranie mapy Polski do systemu sat-nav. Po przekopaniu wielu postów na różnych Forach (ale najwięcej oczywiście na tym ;-) ) "zaopatrzyłem się" w mapkę Travelpilot DX Czechy/Polska 2008/2009 i następnie za pomocą słynnego już programu CloneCD wypaliłem "na próbę" na płytce CD-R Emtec nagrywarką DVD Atapi. Oczywiście, dla świętego spokoju, z prędkością 1x. Potem nagrałem kopię "właściwą" - tym razem na CD-R Verbatim.
Następnego dnia postanowiłem sprawdzić działanie w praktyce. Odpaliłem samochód, wyjąłem oryginalną płytę niemiecką i wsunąłem płytkę Verbatim. Pojawił się komunikat w stylu Installing software i paski Total Progress oraz Current Progress, które zaczęły postępować w prawo. Gdy już myślałem, że wszystko się udaje, oba się "zresetowały" do zera, i postęp zaczął się od początku. I tak ze trzy razy. Potem pojawił się napis, że nie ma CD w czytniku. Potem znowu zaczęła się instalacja. No CD - installation - No CD - installation. :-/ Po 3 cyklach postanowiłem wyjąć płytkę, wybrałem Eject CD, ale nie nastąpiła żadna reakcja. I tak kilkukrotnie. Pogodziwszy się z myślą, że właśnie schrzaniłem navi i będę musiał ją rozkrecać, żeby wydobyć płytę - ruszyłem. W tym momencie płyta sama się wysunęła :-> Zatrzymałem się i - jestem albo ryzykantem, albo głupcem... ale chyba jednak najbardziej szczęściarzem - pomyślałem, że skoro ta się wysunęła, to spróbuję z drugą ("próbna" kopia, na Emtecu). Załadowałem CD, pojawił się znajomy ekran Installing software, ale tym razem pasek progress doszedł do końca i po chwili mogłem po raz pierwszy wpisywać adres celu :mrgreen:
Jeśli chodzi o samą mapę (zasięg, dokładność), to na razie nie mogę się wypowiadać, bo użyłem nawigacji raptem 4 razy ("kontrolnie" cele w Gnieźnie, Kaliszu i Poznaniu), ale dzisiaj mnie zaskoczyła in plus, bo jechałem do Puszczykowa pod Poznaniem i nie spodziewałem się rewelacji, a tu proszę - pięknie mnie doprowadziła do skrzyżowania dwóch niewielkich ulic przy lesie :)

Pozdrawiam

skarp

Post autor: skarp » 02 lut 2009, 22:06

czytałem różne fora, na każdym znalazłem info, że przy nagrywaniu marnowano po kilkanaście płyt CD-R, a może ktoś próbował nagrać mapę do navi na płycie wielokrotnego nagrywania CD-RW i co z tego wyszło, ktoś może eksperymentował :?:

Awatar użytkownika
Haiko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 09 lis 2008, 02:07
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Haiko » 02 lut 2009, 22:22

Ja nagrywalem na plycie verbatima i niestety nie udalo sie, navi nie widzi plyty, ale mozesz sprobowac
Obrazek

Obrazek

surowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 448
Rejestracja: 02 lis 2008, 00:03
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wa-Wa
Kontakt:

Post autor: surowy » 03 lut 2009, 13:52

censored, bo masz nagrywarkę LG. ja dzisiaj wieczorem spróbuję na 3 różnych nagrywarkach nagrać i zobaczymy, z których będzie działać. na pewno nie działa z tą z laptopów HP.

skarp

Post autor: skarp » 03 lut 2009, 15:41

mam tzw. małą navi, na FISie, oryginalna płyta Blaupunkta TeleAtlas na Niemcy nie chodzi, czyta ją cały dzień i nic, nie wiem czy to navi DX i nonDX, nagrałem TeleAtlas Pol/Cze 08/09 i to samo. Podobno na czytniku jest info czy to Navi3 czy Navi4 więc rozkręciłem czytnik w bagażniku a tam nic żadnej naklejki na czytniku, poza naklejką na przewodzie do navi o treści: 4BO.971.652.G, płyta wygląda tak:
po podłączeniu VAG pokazuje mi błąd - Adres37 65535 - uszkodzony komputer sterujący
mam A6 2,4 benzin z sierpnia 2000 roku, motor AML,
i tak czy na podstawie powyższych informacji ustalę czy to DX czy nie, i nie wiem co mam zrobić z uszkodzonym sterownikiem, kasowanie VAGiem nic nie dało
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kumangt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 15:06
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: kumangt » 03 lut 2009, 16:42

siemka ja mam znowu problem bo nie moge wlozyc zadnej plytki i nie wiem co jest grane cos tam w srodku blokuje ;-)
100 tyś km bezawaryjnie. Teraz niestety często nie odpala silnik 2.5TDI A6 C5.

Plociu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2009, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Plociu » 03 lut 2009, 20:14

surowy pisze:censored, bo masz nagrywarkę LG.
Jak napisałem wcześniej, mnie się udało wypalić poprawnie na nagrywarce Atapi. Co prawda na razie jedną działającą kopię dopiero... :roll:

surowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 448
Rejestracja: 02 lis 2008, 00:03
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wa-Wa
Kontakt:

Post autor: surowy » 03 lut 2009, 22:41

Plociu,
Nie wątpię. Nie tylko na nagrywarkach LG daje się nagrać.

Po prostu wiele nagrywarek nie współpracuje z profilami w cloneCD i dlatego na nich nie da się nagrać. O LG, po prostu wiem, że na pewno działają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga