Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] Doświetlanie zakrętów

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 16 gru 2014, 22:11

Światła wsteczne chcesz podłączać do modułu doświetlania zakrętów ??

Komandosik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 25 gru 2012, 10:52
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Komandosik » 17 gru 2014, 08:18

@UP

oczywiście ponieważ to jest moduł doświetlania zakretów (przy kierunkach) oraz Coming Leaving Home - :) czyli zapalanie halogenów podczas otwierania/zamykania drzwi z pilota ;) mozna podłączyc przednie i tylnie swiatła aczkolwiek u mnie juz nie działa... a kontakt z autorem zaden :(

Awatar użytkownika
ShArK5856
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 27 mar 2013, 11:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: ShArK5856 » 17 gru 2014, 08:42

Właśnie, nie ogarniam autora postu.. Wszystkich zachęca do produktu swojego, a kontaktu zero. 2 msc czekałem na odzew, aż w końcu zdecydowałem się pójść do konkurencji...
Pozdrawiam ;)


Bo benzyna płynie we krwi ...

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 22 gru 2014, 11:12

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałem wszystkich przeprosić za brak kontaktu ... Ostatnio każdą wolną chwilę spędzałem w zakupionym przeze mnie mieszkaniu (remont i takie tam) więc mój czas na forum był bardzo ograniczony (na zasadzie wejść, odpowiedzieć na proste pytania - bez konieczności zagłębiania się w schematy).

Postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania:
Komandosik pisze: druga sprawa, dzisiaj wymienilem halogeny na ksenony i juz nie działa mi doswietlanie, tzn zapala sie lampa od strony pasazera na 1 sekunde moze mniej i od razu gasnie... za duzy pobór dla ukladu? co mozna zrobic | zmienic?:P
Generalnie moduł został zaprojektowany tak aby sterować światłami na zasadzie PWM (tak to jest realizowane w orginale), dzięki czemu mamy idealny efekt 'rozżarzenia' oraz 'wygasania' światła. Niestety xenon działa na innej zasadzie. Z tego co pamiętam xenon potrzebuje bardzo duże napięcie do 'zabłyśnięcia' i potrzebuje go stale, inaczej się wyłączy. Niestety w tej opcji nie da rady założyć doświetlenia zakrętów w oparciu o mój moduł.

Można to jednak zrobić inaczej. Potrzebujesz 2 przekaźników, 2 kondensatorów elektrolitycznych będących w stanie podtrzymać te przekaźniki przez około 1s, oraz dwóch diod prostowniczych. Teraz trzeba zbudować układ tak, że od kierunkowskazu do jednego bieguna przekaźnika lutujesz diodę prostowniczą, tak aby przewodziła prąd od kierunku do przekaźnika, drugi biegun cewki przekaźnika podłączasz do GND pojazdu, a kondensator lutujesz równolegle do cewki przekaźnika. Na koniec podłaczasz pod styki robocze +12V oraz jedną z przetwornic.

Powinno to działać tak: Jak włączysz lewy kierunek to włączy się przekaźnik zasilajacy halogen, i zacznie się ładować kondensator, jeżeli następi 'miknięcie' przerywacza, przekaźnik powinien zostać cały czas zasilany z kondensatora podrzymującego. Niestety sztuką będzie dobranie kondensatora o odpowiedniej pojemności, no i dodatkowo będzie trzeba to jakoś zabezpieczyć tak aby nie włączały się hakogeny przy awaryjnych. Może mógłbym przerobić swój układ aby to zadziałało - ale teraz jest krucho u mnie z czasem :/
Komandosik pisze:moje problemy to to iż w instrukcji nie podał jak dokładnie podłączyc tylnie swiatła wsteczne - zostaly mi 2 kabelki i nie wiem co dalej?
W instrukcji nie ma podłączenia świateł wstecznych bo to jest po prostu mój pomysł - moduł miał w zasadzie załączać światła przeciwmgielne, jednakże jest możliwość wpięcia do niego dodatkowego przekaźnika który będzie sterował dodatkowym oświetleniem. Możesz go podłączyć w ten sposób:

Potrzebować będziesz przekaźnika samochodowego na 12V, diody prostowniczej 1A lub podobnej, oraz diody prostowniczej od 10A.

Po podłączeniu modułu został Ci jeden przewód - ten przewód musisz podłączyć do jednego z wyprowadzeń cewki przekaźnika, drugi przewód styk cewki przekaźnika podłączasz do +12V (najlepiej zabezpieczyć to połączenie bezpiecznikim). Teraz pomiędzy styki cewki przekaźnika lutujesz diodę 1A tak aby paseczek na diodzie był podłączony do styku do którego wcześniej podłączyłeś +12V.

Pozostaje teraz część odbiorcza. Do jednego ze styków roboczych podłączasz +12V (najlepiej z tego styku cewki przekaźnika), następnie do drugiego styku przekaźnika ciągniesz przewód w nogi kierowcy gdzie jest pełno złącz. Teraz lokalizujesz styk 8 w 10 stykowym brązowym złaczu (pewnie kolor bliżej kawy z mlekiem), będzie tam podłączony z jednej strony przewód niebiesko-czerwony, a z drugiej strony kostki 2 przewody niebiesko-czerwone. Interesuje Cię ten pierwszy pojedynczy przewód. Ucinasz go około 5cm od złącza i w to miejsce lutujesz diodę 10A tak aby pasek na diodzie był skierowany w stronę złącza. Na koniec pozostaje Ci dolutować przewód wyprowadzony od przekaźnika do diody (od strony paska na diodzie).
ShArK5856 pisze:Właśnie, nie ogarniam autora postu.. Wszystkich zachęca do produktu swojego, a kontaktu zero. 2 msc czekałem na odzew, aż w końcu zdecydowałem się pójść do konkurencji...
Jak tu nie zachęcać do zakupu własnego produktu - Guilty as charged ... Jednakże ostatnie miesiące spędziłem na remoncie mieszkania, co tym samym zabrało mi czas niezbędny na wykonanie modułów. To nie jest tak że nie zrobiłem nic, mam złożone płytki i część mechaniki. zabrakło mi ostatniego montażu oraz sprawdzenia.
Moduły nie są moją główną formą zarobku - tworzę je hobbystycznie. Testuję na swoim samochodzie a następnie 'limitowaną serię' produktu udostępniam na forum. <okok>

Jednocześnie przepraszam wszystkich którzy czekali na moduły doświetlania i się nie doczekali. Nie chcę obiecywać kolejnej daty wypuszczenia modułów w obawie o jej niedotrzymanie. Mogę jedynie napisać że aktualnie składam 10szt i że dam znać jak już będą sprawdzone.

Pozdrawiam

barman_pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 26 wrz 2014, 04:19
Imię: Krawiec
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post autor: barman_pl » 23 gru 2014, 01:50

kot919, m/z nie musisz się tłumaczyć bo nie pisałeś że moduły będą cały czas ogólnie dostępne ;)... Ja czekam więc na spokojnie jak skończysz remont i będziesz "dostępny" i wtedy będę Cię męczył Obrazek

Pozdr.

Awatar użytkownika
ShArK5856
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 27 mar 2013, 11:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: ShArK5856 » 23 gru 2014, 10:34

kot919, To nic.. Grunt, że do nas wróciłeś ! ;]

Czy dalej zajmujesz się sprzedażą doświetlania zakrętów ? Chodzi mi o moduł samego doświetlania zakrętów - bez CLH czy tam DRL.
Pozdrawiam ;)


Bo benzyna płynie we krwi ...

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 23 gru 2014, 10:45

ShArK5856 pisze:kot919, To nic.. Grunt, że do nas wróciłeś ! ;]

Czy dalej zajmujesz się sprzedażą doświetlania zakrętów ? Chodzi mi o moduł samego doświetlania zakrętów - bez CLH czy tam DRL.
Moduł doświetlenia jest w standardzie wyposażony w CLH, jednakże można tę funkcję w prosty sposób dezaktywować <okok>

Awatar użytkownika
ShArK5856
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 27 mar 2013, 11:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: ShArK5856 » 23 gru 2014, 10:53

To jak możemy zrealizować zamówienie ? ;]
Pozdrawiam ;)


Bo benzyna płynie we krwi ...

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 23 gru 2014, 14:08

hej, kot919, ja zachęcony genialnie działającym modułem kierunkowskazów też chętnie zakupię moduł CLH. Na doświetlaniu zakrętów mi nie zależy, no ale jak już i tak jest to co mi szkodzi.

Możliwe, że pytania już padły, ale że projekt dłuższy czas ewoluował zadam je jeszcze raz

1. Czy można podłączyć czujnik światła, żeby nie świecić w dzień?
2. Jak współpracuje to z modułem miękkich kierunków? (normalnie już praktycznie kierunkowskazów nie używam...)
3. Czy moduł posiada zabezpieczenie, które powstrzyma go przed rozładowaniem akumulatora ? (np żeby nie włączał się gdy akumulator ma poniżej 11V)
4. Ile mniej-więcej mA w spoczynku zżera pudełeczko?

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 23 gru 2014, 14:18

mwx, Jeśli masz elektrycznie składane lusterka z pokrętła wewnątrz, a nie zależy Ci na doświetlaniu zakrętów to kot919 ma moduł składania lusterek z pilota + CLH :)
mwx pisze:2. Jak współpracuje to z modułem miękkich kierunków? (normalnie już praktycznie kierunkowskazów nie używam...)
Idealnie <radocha> Włączysz "miękki kierunek" to doświetlanie się włączy, przestanie migać kierunek do doświetlanie się wyłączy :) - u mnie już ładnych kilka miesięcy jest zamontowane i wszystko działa bez problemu :)

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 23 gru 2014, 18:09

Składanych lusterek brak. Najbardziej zalezy mi na odp. na pytanie o czujnik światła.

oli12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 01 lut 2013, 11:53
Lokalizacja: Łuków

Post autor: oli12 » 27 lut 2015, 22:23

miałem kontakt do ,,kota" ma ktoś nr tel ??????
B4 2.8 V6
A6 2.8 V6 Quattro
MERCEDES A-klasa 1.6
A6-C5 2.4 ośka :( jest
KIA RIO 2015

Banas921
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 13 paź 2014, 11:25
Lokalizacja: Luton UK

Post autor: Banas921 » 19 kwie 2015, 11:42

Moduły nadal w sprzedaży?

Bedek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2015, 22:13
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: Bedek » 19 kwie 2015, 11:55

kot919 pisze:Moduł doświetlenia jest w standardzie wyposażony w CLH, jednakże można tę funkcję w prosty sposób dezaktywować
Pakiet CLH, inteligentne kierunkowskazy z doświetlaniem zakrętów i składanie lusterek z pilota. Taki "pakiet" chciałbym u ciebie zamówić.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 16 cze 2015, 08:36

Kooooocieeee! Zapodałbym chętnie CLH z czujnikiem światła a nie chcę kupować Chińczyka <zalamka>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga