Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jaką macie temperaturę silnika?

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
THC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 31 mar 2014, 15:06
Lokalizacja: Łęczna

Jaką macie temperaturę silnika?

Post autor: THC » 04 gru 2014, 14:02

Witam. Mam pytanie do tych co posiadają silniki 2,4 lub 2,8 a w szczególności benzynowe. Piszcie proszę jakie temperatury pokazuję wasz wskaźnik jak auto się normalnie rozgrzeje i ile trzeba czasu lub kilometrów żeby się rozgrzał do 90*C.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 04 gru 2014, 14:35

temperatura po rozgrzaniu zawsze powinna sztywno stać na 90 stopniach, jeśli jest inaczej to albo czujnik albo silniczek krokowy w liczniku albo termostat.
jeśli masz kłopot z osiągnięciem 90 stopni podczas jazdy to spróbuj czy na postoju da radę. jeśli rozgrzeje się do 90 i podczas jazdy zaczyna spadać to termostat do wymiany.
poprzednio miałem 2,4 i rozgrzewał się do 90 po przejechaniu 5-6 km z czego niecała połowa tej trasy to dziurawa szutrowa droga więc prędkość niewielka.

mario2560
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 05 lip 2014, 06:56
Lokalizacja: Suwałki / Białystok

Post autor: mario2560 » 04 gru 2014, 14:50

Moje 2.4 do 90 stopni rozgrzewa po kilku kilometrach i trzyma cały czas 90. Do tego bardzo wolno stygnie.
Jeśli Ci się nie nagrzewa to na pierwszy plan termostat.

Awatar użytkownika
THC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 31 mar 2014, 15:06
Lokalizacja: Łęczna

Post autor: THC » 04 gru 2014, 17:46

Już mówie o co chodzi. Mianowicie miałem problem z odpalaniem auta. Długo kręcił ale odpalał. Wymieniłem czujnik temperatury i problem odpalania zniknął. Choć myśle że powinien palić na dotyk, a wraz kręci jakieś 2 sekundy i odpala (wcześniej kręcił ok 8 sekund).Przed wymianą czujnika temperatura wskazywała 90*C po ok 5 km i stała w miejscu. Teraz po tych 5 km zaczyna się ledwo podnosić i zatrzymuję się na kresce przed 90*. Dodam że po przejechaniu kilku km w środku jest ciepło- chodzi mi o to że klima grzeje tak jak wcześniej. Myślę że jak by był to termostat to wiało by raczej letnim powietrzem a nie gorącym. Przy wymianie czujnika poleciało też trochę płynu. Uzupełniłem go i widziałem jak by się odpowietrzył ale czy do końca? Irytuje mnie to po jakim czasie zaczyna podnosić się wskazówka. Wcześniej nie miałem takiego problemu.

Stąd właśnie moje pytanie o te temperatury.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 04 gru 2014, 18:26

THC pisze:Już mówie o co chodzi. Mianowicie miałem problem z odpalaniem auta. Długo kręcił ale odpalał. Wymieniłem czujnik temperatury i problem odpalania zniknął. Choć myśle że powinien palić na dotyk, a wraz kręci jakieś 2 sekundy i odpala (wcześniej kręcił ok 8 sekund).Przed wymianą czujnika temperatura wskazywała 90*C po ok 5 km i stała w miejscu. Teraz po tych 5 km zaczyna się ledwo podnosić i zatrzymuję się na kresce przed 90*. Dodam że po przejechaniu kilku km w środku jest ciepło- chodzi mi o to że klima grzeje tak jak wcześniej. Myślę że jak by był to termostat to wiało by raczej letnim powietrzem a nie gorącym. Przy wymianie czujnika poleciało też trochę płynu. Uzupełniłem go i widziałem jak by się odpowietrzył ale czy do końca? Irytuje mnie to po jakim czasie zaczyna podnosić się wskazówka. Wcześniej nie miałem takiego problemu.

Stąd właśnie moje pytanie o te temperatury.
nawet nowe czujniki mogą być wadliwe, najlepiej podłączyć kompa i sprawdzić jakie są wskazania temp. na nim, sprawdź na zimnym aucie i na rozgrzanym porównaj z tym co pokazuje zegar. temperatury powinny się pokrywać.

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 05 gru 2014, 01:19

grzałka pisze:nawet nowe czujniki mogą być wadliwe
Zgadza się.
Kiedy mój był padnięty założyłem nowy, oryginalny i okazał się wadliwy, poszedł na reklamacje a na ten czas kupiłem najtańszego Verneta i wszystkie problemy jak ręką odjął. Siedzi już pól roku - bez niespodzianek.
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
THC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 31 mar 2014, 15:06
Lokalizacja: Łęczna

Post autor: THC » 05 gru 2014, 07:03

yaszczur, a jakie miałeś objawy że uznałeś że jest wadliwy?

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 06 gru 2014, 01:52

THC pisze:yaszczur, a jakie miałeś objawy że uznałeś że jest wadliwy?
Po kilku minutach jazdy zamykał skalę na zegarze temperatury, aż wyświetlało ostrzeżenie na FISie.
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 09 sty 2015, 16:47

Powinno byc rowno 90 stopni jak sie nie dogrzewa to napewno termostat do wymiany. Ja tak mialem przed wymiana rozrzadu bylo jakies 75 80 stopni czasem dochodzilo do 90 i spadalo nie trzymalo nowy termostat i teraz bez problemu.
Cześć. Audi A6 19''

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga