Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Buczenie z przodu auta na D i R.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
ViperShooter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Buczenie z przodu auta na D i R.

Post autor: ViperShooter » 25 paź 2014, 12:52

Witam ostatnio podczas jazdy zauważyłem dźwięk dochodzący z przodu auta na postoju gdy miałem bieg D. Na N znika, ale na R znów się pojawia i na P też go nie ma. Podejrzewam przeguby napędowe, jakby co mam napęd bez Q. Macie inne pomysły czy dobrze kombinuje?

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 26 paź 2014, 09:44

kombinujesz nie w tą stronę, przede wszystkim przeguby nie buczą a tym bardziej na postoju nie wydają żadnych dźwięków bo są nieruchome, problem może być ze skrzynią bo z Twojego opisu wychodzi, że pojawia się po "zapięciu biegu"

Awatar użytkownika
pycho
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 01 gru 2012, 11:42
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: pycho » 26 paź 2014, 12:09

Wszystko zależy co dla Ciebie oznacza "buczenie" a jak inni to postrzegają. "Buczenie" wg mnie może oznaczać że jak zapniesz D lub R i trzymasz auto na hamulcu to silnik jest bardziej obciążony i może wydawać taki dźwięk i jest to jak najbardziej normalne.
Jeśli jednak dźwięk ten na zapiętych biegach bardziej przypomina metaliczne tarcie i zlokalizowane jest "na oko" na łączeniu silnika i skrzyni to na 99,9 % obstawiam rozj...any konwerter (wiem z autopsji :) )

Pzdr
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

ViperShooter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ViperShooter » 26 paź 2014, 12:51

No właśnie, trudno przekazać dźwięk słowami :) Jeszcze mogę dodać, że ten dźwięk nie jest ciągły tylko pulsacyjny. Ten dźwięk na pewno z prawej strony jest i nie ma brzmienia metalicznego, a raczej wibracyjny.

Takie pytanko jeszcze, ile może kosztować dynamiczna wymiana oleju w skrzyni tip? I Ile oleju wchodzi do układu?

Dzięki.

Awatar użytkownika
pycho
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 01 gru 2012, 11:42
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: pycho » 26 paź 2014, 16:18

Koszt wymiany to zależy do kogo pojedziesz i czy będzie chciał i umiał dynamicznie wymienić, a pojemność to ok 6,5 litra przy wymianie i ok 9 litrów na suchą skrzynię 5HP19 bo taką powinieneś mieć.

Pzdr
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga