Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Zasilanie do CB radia

Elektryka
ODPOWIEDZ
karq11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 lip 2014, 10:22
Lokalizacja: Zgorzelec

[A6 C6] Zasilanie do CB radia

Post autor: karq11 » 18 wrz 2014, 09:24

Witam,

przymierzam się do montażu CB, zasilanie planuję wyciągnąć z bezpieczników pod kierownicą. Mógłby ktoś podpowiedzieć najlepiej z pod których bezpieczników wyprowadzić zasilanie. Ewentualnie prosiłbym o jakiś schemat.

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 18 wrz 2014, 10:13

Najlepiej z klem aku na bezpieczniki, dołożyć bezpiecznik do CB i violla. Jeśli podepniesz pod aku bezpośrednio, nie ryzykujesz zakłóceń z instalacji.

karq11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 lip 2014, 10:22
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: karq11 » 18 wrz 2014, 12:27

Wolałbym podłączyć się pod skrzynkę z bezpiecznikami i uzależnić działanie cb od przekrecenia kluczyka w stacyjce.

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 18 wrz 2014, 12:35

karq11, akumulator działa poniekąd jako filtr przeciwzakłóceniowy dlatego też, podłączenie zasilania bezpośrednio z niego, wpływa później na komfort użytkowania CB. Prawie każdy, kto najpierw kombinował z podpięciem zasilania CB z byle jakiego miejsca w aucie, potem ciągnął jednak kable od aku. Więc lepiej zrobić raz a dobrze.
Pozdrawiam...

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 18 wrz 2014, 14:59

yaszczur pisze:karq11, akumulator działa poniekąd jako filtr przeciwzakłóceniowy dlatego też, podłączenie zasilania bezpośrednio z niego, wpływa później na komfort użytkowania CB. Prawie każdy, kto najpierw kombinował z podpięciem zasilania CB z byle jakiego miejsca w aucie, potem ciągnął jednak kable od aku. Więc lepiej zrobić raz a dobrze.
Zależy to od radia. Ja mam u siebie uniden 520xl pod zapalniczkę którą i tak niestety muszę wyciągać po skończonej jeździe bo w zapalniczce też jest stały prąd... u mnie nie ma szumów i nie ma zmian przy dodaniu gazu itp. Wszystko zależy od auta, od radia itd.
Natomiast mam też w aucie dokładany zestaw głośnomówiący parrot i jest on pociągnięty od skrzynki bezpieczników z prawej strony, od pasażera. Wystarczy kolego miernik w rękę i sprawdzić gdzie pojawia się zasilanie :)

Tak więc koledzy fajnie że podajecie swoje doświadczenia, ale autor jasno napisał czego oczekuje ;)

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 18 wrz 2014, 19:59

Nie, nie napisał jasno. Zapytał spod których bezpieczników jest 'najlepiej' . Najlepiej to jest dla każdego inaczej :) A jeśli chodzi o to że zależy od radia - to jedne mają lepsze inne gorsze filtry, to prawda, co nie zmienia faktu, że i jeśli masz możliwość czerpać wodę czystą lub brudną, to nawet mając dobry filtr, lepiej czerpać od razu czystą ;)

Ale do rzeczy - jeśli uzależnić od zapalniczki to tak jak napisał kamil666, miernik w rękę i ogień. Choć osobiście uważam że lepiej ściągnąć z forum schematy elektryczne i sobie zobaczyć :)

Ewentualnie aku -> tablica bezpieczników -> przekaźnik -> radio. Uzależnić uruchomienie przekaźnika od napięcia pojawiającego się po 'przekręceniu' kluczyka i z głowy... Masz wyseparowane zasilanie bez zakłóceń i nie musisz się martwić jakie radio sobie kiedyś kupisz czy podłączysz ;)

karq11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 lip 2014, 10:22
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: karq11 » 05 paź 2014, 15:56

Dziękuję za wszystkie spostrzeżenia i uwagi. Zadałem pytanie żeby było mi szybciej i chciałem przede wszystkim skorzystać z doświadczenia osób które podłączały radyjka w sposób który ja chcę wykorzystać. Moje radio ma bdb. filtr i nie mam potrzeby podłączania pod klemy.
Pomimo wszystko dziękuję.

[ Dodano: 2014-10-05, 15:56 ]
Radio zamontowane - zasilanie wzięte ze skrzynki z bezpiecznikami. Przejechałem już kilka stówek km i nie ma żadnych zakłóceń. Radyjko zamontowane - schowane pod kierownicą.

pozdrawiam wszystkich <okok>

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 05 paź 2014, 18:12

Wrzuć fotki kolego i podziel się jakie radyjko :) Masz Xenony?

karq11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 lip 2014, 10:22
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: karq11 » 22 gru 2014, 17:15

Radyjko udało mi się znaleźć starego poczciwego unidemka (nie made in china).
Nie widoczne podczas wsiadania. Do najniższych nie należę (190cm wzrostu) i moimi kolankami o radyjko nie chaczyłem.
Kabel antentowy schludnie poporowadzony do bagażnika, antena presidenta na magnesie na klapie bagażnika. (chociaż lepsze pomiary miała na dachu).

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga