Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 manual ] Sprzeglo

Układ napędowy i skrzynie biegów
gregor88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:37
Lokalizacja: Miały/Wielkopolskie

Post autor: gregor88 » 27 sie 2014, 19:31

Koledzy ale ja nie chce dwumasy tylko normalne sprzęgło włożyć ale nie wiem jakie kupic od czego najlepiej by podeszlo ???

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 30 sie 2014, 15:51

gregor88 pisze:Koledzy ale ja nie chce dwumasy tylko normalne sprzęgło włożyć ale nie wiem jakie kupic od czego najlepiej by podeszlo ???
najlepiej dedykowane do tego motoru, nawet na allegro jest tego pełno. i tak jak kolega wcześniej pisał SACHS lub LUK

tiger30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 11 lis 2013, 00:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: tiger30 » 05 wrz 2014, 02:20

gregor88 pisze:Ka mam. Podobna sytuacja tylko to tego mam walnieta dwumase i chciałbym wymienic ta dwumase na normalne sprzeglo poradzcie jakie kupic ja mam 1.9 tdi avf 6 manual jakie kupic sprzeglo czekam na jakas rade z góry dzięki pozdro
Tylko licz się z tym, że sztywne sprzęgło może uszkodzić skrzynię. Problemem są drgania rezonansowe, które w nowoczesnych dieslach występują w zakresie pracy silnika powyżej biegu jałowego. W starych dieslach drgania rezonansowe występowały w zakresie poniżej prędkości obrotowej biegu jałowego. Poczytaj coś więcej na ten temat niż fora internetowe i zdecyduj czy warto ryzykować. Miałem już kilka samochodów na sztywnym kole z rozwalonymi skrzyniami po przebiegach rzędu kilkadziesiąt tys km od wymiany z dwumasy.

Sta6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 22 lut 2013, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sta6 » 13 wrz 2014, 10:58

Lepiej dobrze przemyśl sztywne koło.

Nie w każdym motorze to się sprawdzi - moim zdaniem w mocniejszych jednostkach może generować dyskomfort w formie niepożądanych wibracji, hałasów, a w rezultacie uszkodzenie skrzyni biegów (na przestrzeni większej ilości pokonanych km).

Polecam taką lekturę:
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-por ... umasowego/

Jak np. w pewnym modelu od początku nie montowano dwumasy, a nagle w pewnym roczniku zaczęto, a nie zmieniono skrzyni ani silnika, to wtedy można (np. Kia Sorento, Hyundai Santa Fe).

Musisz podpytać użytkowników z podobnym silnikiem jak to się sprawuje :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga