Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BLB 2.0 140 KM] Biały dym podczas pierwszego odpalania prz

Silniki wysokoprężne
BartesPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 21 paź 2012, 17:21
Lokalizacja: Piła

[ BLB 2.0 140 KM] Biały dym podczas pierwszego odpalania prz

Post autor: BartesPL » 16 sie 2014, 13:12

Witam, mam taki problem, mianowicie gdy na dworze jest temp poniżej około 25 stopni i auto będzie uruchamiane pierwszy raz po całej nocy, to silnik przez chwilkę się tak jakby dławił, a po chwili odpala, z tym że obroty w tym momencie kręcą się około tysiąca, a przy samym odpaleniu z wydechu "wypluty" zostanie kłąb białego dymu. Po ruszeniu i przejechaniu paru metrów wszystko wraca do normy tzn, obroty oraz już nie dymi na biało. Dzieje się tak przy temperaturze poniżej własnie 25 stopni, jak ostatnio były te upały powyżej 30 stopni to problemu nie było, problemu również nie ma kiedy powiedzmy po nawet kilku minutowej jeździe wrócę pod dom i odpalę silnik do około 6 godzin, problem również nie występuje. Poniżej zamieszczę filmik do właśnie tego problemu z odpalaniem.

PS. z tego co zauważyłem to oleju nie przybywa, pod komputerem wtryski podobno są w normie.

Może ktoś coś będzie wstanie podpowiedzieć ?? jeden z mechaników który zajmuje się dieslami powiedział że to mogą być uszczelki pod wtryskami, ale chciałem zapytać jeszcze na forum może miał ktoś podobny problem.

Link do filmu na YouTube

Awatar użytkownika
PiwnoBrody
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 16 mar 2014, 12:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PiwnoBrody » 17 sie 2014, 13:43

Krótki ten filmik :D i dymienia nie ma ;) No ale do rzeczy u mnie były identyczne objawy tylko niezależne od temperatury, ale zawsze po nocy i czasami bo długi staniu pod praca z 10h. Ostatecznie wymieniłem wtryski, ale to dla tego że miałem prawie nowe. Oraz dolałem do płynu chłodniczego uszczelniacza do chłodnic (parę złotych kosztuje)

Wiem że zaraz ktoś powie że to super środek itd itp. może i tak jest nie zaprzeczam. ale prawda jest taka że dymienie się skończyło śmigam normalnie i nie zauważyłem jakiś "okropności" pod maską...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga