Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Wentylator klimatyzacji

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 30 sie 2013, 17:36

Po nabicu klimy i wszystkiego okazało że wentylator się nie włącza, choć zasilanie na wtyczce było. Myślałem co może być, ale szybko google, i wiadomo o co chodzi. Wentylator wydarłem do góry, w 2,5tdi jest trochę więcej zabawy należy odkręcić dolot do filtra powierza, osłone rozrządu nad wentylatorem o dobrze okręcić dolot aluminiowy gdzie jest klapka gasząca. Wtedy wszystko mamy ładnie na wierzchu.

Po rozkręceniu silnika okazało się że brak już szczotek, no i pojechałem na miasto szukać nic nie mogłem znaleźć podobnego ale były 10x8 od rozrusznika. Zeszlifowałem nadmiar materiału założyłęm złożyłem całość na sucho pracował przez kilkanaście minut by szczotki się lekko dotarły. Jak widziałem że całość pracuje skeciłem wszytko. Po tym zabiegu mam sprawny wentylator za 10zł bo tyle kosztowały 4szt szczotek :)

2godziny roboty wraz z wizytą w mieście itp i wentylator działa jak należy za 10zł <lol>

Auris1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 339
Rejestracja: 29 sty 2012, 14:52
Imię: Zbyszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Auris1986 » 30 sie 2013, 21:23

lgorek pisze:Po nabicu klimy i wszystkiego okazało że wentylator się nie włącza, choć zasilanie na wtyczce było. Myślałem co może być, ale szybko google, i wiadomo o co chodzi. Wentylator wydarłem do góry, w 2,5tdi jest trochę więcej zabawy należy odkręcić dolot do filtra powierza, osłone rozrządu nad wentylatorem o dobrze okręcić dolot aluminiowy gdzie jest klapka gasząca. Wtedy wszystko mamy ładnie na wierzchu.

Po rozkręceniu silnika okazało się że brak już szczotek, no i pojechałem na miasto szukać nic nie mogłem znaleźć podobnego ale były 10x8 od rozrusznika. Zeszlifowałem nadmiar materiału założyłęm złożyłem całość na sucho pracował przez kilkanaście minut by szczotki się lekko dotarły. Jak widziałem że całość pracuje skeciłem wszytko. Po tym zabiegu mam sprawny wentylator za 10zł bo tyle kosztowały 4szt szczotek :)

2godziny roboty wraz z wizytą w mieście itp i wentylator działa jak należy za 10zł <lol>
No i tak trzymać <okok>

Awatar użytkownika
The_Gie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 269
Rejestracja: 26 maja 2013, 19:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: The_Gie » 01 paź 2013, 09:30

lgorek, A jak przewód poprowadziłeś przy montażu ? Tak jak był oryginalnie dołem, czy kombinowałeś jak zmieścić go u góry, czy też skróciłeś i przeprowadziłeś górą ?

Ja osobiście podpiąłem przewód wentylatora do peszel od gazu (używając opaski zaciskowej).

LAPEK_AA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2012, 18:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: LAPEK_AA » 12 lip 2014, 23:11

Dzięki wielkie wszystkim, którzy wypowiedzieli się w tym temacie. Dzięki wam wymiana szczotek w mojej A6C5 była banalnie prosta. Dzięki m.inn. McKansy za fotki i rozmiar szczotek. W mojej 2.5 TDI AVANT z 98' wyjęcie i ponowne zamontowanie wiatraka obyło się bez kanału. Wyjęcie górą. Zdemontowanie dolnej osłony było konieczne aby podnosząc na lewarku auto, ponownie przeprowadzić przewód zasilający tą samą drogą, tymi samymi zapinkami i zamontować tasiemki zaciskowe. Jeszcze raz dzięki <okok>
LAPEK_AA

helowam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2014, 09:54
Lokalizacja: płońsk

Post autor: helowam » 17 lip 2014, 10:09

witam mam problem z klimatyzacją jak na postoju chłodzi ja jadę szybciej nie raz się włącza raz nie wentylator chodzi czynnik jest proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 17 lip 2014, 12:47

helowam pisze:witam mam problem z klimatyzacją jak na postoju chłodzi ja jadę szybciej nie raz się włącza raz nie wentylator chodzi czynnik jest proszę o pomoc
Edytuj swój post i napisz go chociaż ze znakami interpunkcyjnymi, bo zupełnie nie wiadomo o co w nim chodzi.
Lektor.

Awatar użytkownika
majk82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2014, 08:11
Lokalizacja: warmia

Post autor: majk82 » 27 lip 2014, 15:28

siema

ja mam podobne problemy klima nabita , po właczeniu klimy widze na obrotomierzu jak załacza sprezarke po chwili znowu to samo tak jak by odłączał , ciepłe powietrze leci na postoju w trakcie jazdy lekko chłodne , wentylator sie nie włącza wogule , gdzie znajde czujnik tego wentylatora zeby spiac go na krótko moje a6 to 1999 r 2.4 benz . dzieki czekam na pomoc

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 27 lip 2014, 16:06

majk82 pisze:gdzie znajde czujnik tego wentylatora zeby spiac go na krótko moje a6 to 1999 r 2.4 benz . dzieki czekam na pomoc
W przestrzeni między lampą przednią kierowcy a zbiorniczkiem płynu wspomagania (jeżeli masz osłonę zbiorniczka to pod nią) jest kilka złączek. Poszukaj takiej na 2 przewody, najgrubsze jakie tam będą. Wtyczka może być okrągła albo taka jakby prostokatna z tym że jeden krótki bok ma półokragły. Wtyczke rozłączasz i podłączasz 2 przewodami napięcie wprost z aku. Jesli podłączysz bieguny niewłaściwie to wentylator ruszy w niedobrą stronę. Ale jeśli w ogóle ruszy i będzie kręcił szybko (2 bieg) to mozna przyjąc że jest OK. Jesli nie ruszy to wiadomo, do wymiany lub jeśl iCi się chce to do wymiany szczotek (jeśli reszta: komutaqtor, łożyska są w dobrym stanie).
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
majk82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2014, 08:11
Lokalizacja: warmia

Post autor: majk82 » 27 lip 2014, 19:28

dzięki za pomoc ale właśnie wracam od furki , i klima chłodzi az zeby drżą wentylator nie chodzi jeden przewód od klimy ten metalowy zimny aż mokry drugi lekko ciepły

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 27 lip 2014, 21:14

majk82 pisze:ten metalowy zimny aż mokry drugi lekko ciepły
tak powinno być <okok>

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 27 lip 2014, 21:28

daniel1997 pisze:
majk82 pisze:ten metalowy zimny aż mokry drugi lekko ciepły
tak powinno być <okok>
Tylko kolega pisze ze wentylator nie chodzi, to skutkuje wytworzenie się zbyt dużego cisnienia w układzie, co powoduje wyciek czynnika.
Lektor.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 27 lip 2014, 21:34

majk82 pisze:i klima chłodzi az zeby drżą wentylator nie chodzi
dobra Ok teraz to rozszyfrowałem <luzik>

kolego zrobiłeś tak jak pisał RomanS, ewentualnie możesz jeszcze stuknąć w silnik wiatraka bo może szczotki się zawiesiły <okok>
szalony pisze:co powoduje wyciek czynnika.
ale jak wyciek <mysli> czujnik wysokiego ciśnienia powinien wyłączyć sprężarkę dla bezpieczeństwa.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 27 lip 2014, 22:52

daniel1997 pisze:ale jak wyciek <mysli> czujnik wysokiego ciśnienia powinien wyłączyć sprężarkę dla bezpieczeństwa.
To prawda, powinien, ale nierzadko zdarza się, że zanim to zrobi to wcześniej nastepuje rozszczelnienie układu. Zdarzyło się mi 2 razy, że właśnie ten czujnik ciśnienia został rozsadzony :)
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 28 lip 2014, 07:22

RomanS pisze: To prawda, powinien, ale nierzadko zdarza się, że zanim to zrobi to wcześniej nastepuje rozszczelnienie układu. Zdarzyło się mi 2 razy, że właśnie ten czujnik ciśnienia został rozsadzony :)
Dokładnie o to mi chodziło <luzik> Też mi się to już przytrafilo ;)
Lektor.

Awatar użytkownika
majk82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2014, 08:11
Lokalizacja: warmia

Post autor: majk82 » 29 lip 2014, 12:12

skorzystam z rady i przypiep.... w wentyl zaszły moze faktycznie szczoty zaszły nalotem i nie łączą , odezwe sie jak sprawdze dzieks

[ Dodano: 2014-07-28, 13:08 ]
34 stopnie klima chłodzi tak ze da sie wytrzymać w mieście na trasie fajnie chłodno w srodku ale went nie startuje uderzałem kilka razy i cisza wiec czeka mnie demontaz wentylatora

[ Dodano: 2014-07-29, 12:12 ]
zgodnie z poradą dostałem się do wtyku wentylaora pod osłoną zbiorniczka płynu wspomagania znalazłem najgrubsze kabelki dwa i rozpiąłem wtyk , mam nadzieje że to ten co trzeba podpiąkem na krótko do aku i nic raz usłyszałem jakiś styknięcie gdzies przy silniku wiec chyba wentylator stoi , załączam zdjęcie wtyku aaa i podpiąlem aku pod końcówki tzw męskie :d

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c6 ... 82055.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga