Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Reklamacja opon Kumho

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
Maksiu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Reklamacja opon Kumho

Post autor: Maksiu » 23 cze 2014, 11:07

Witajcie.
Kupiłem 4 nowe opony Kumho KU39 255/35R19 96 Y XL .
W jednej z nich sama z siebie pękła stopka opony, nie wpadłem w żadną dziurę bo felga byłaby uszkodzona.
Sklep Oponeo odrzucił mi reklamację,z powodu :

"Po dokonaniu badania wyżej wymienionej opony stwierdzono, iż na stopce opony widoczny jest nadmiar gumy powstały w wyniku niedokładnego jej odcięcia. "

Napisałem do nich o dokładne wyjaśnienie co mają na myśli.
Polecają mi skontaktować się z Ośrodkiem Badawczo Rozwojowym Przemysłu Oponiarskiego co uczyniłem ale nie ma na obecna chwile fachowca który się tym zajmuje.

Może ktoś ma pomysł jak lub był w podobnej sytuacji aby napisać odwołanie, co sądzicie o napisaniu informacji do dystrybutora opon na Polskę?

Jeśli w złym dziale umieściłem post to proszę o przeniesienie.
https://www.facebook.com/WWWFL340COM
Bylo A6 C4 2.6 V6 SE
A6 C5 2.4 V6 Sline

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexus » 24 cze 2014, 12:35

Hejka,

Tak to czasami bywa. Możesz do nich zadzwonić, ale pewnie nie pozwolą Ci nagrać rozmowy. Swoją drogą to ciekawe, że telelknsultanci zawsze mogą nas nagrywać, ale my w troskę o ich bezpieczeństwo i gwarancję usług już nie. Oczywiście, że napisz gdzie możesz, ale pewnie odpowiedzą Ci za pare tygodni. Przecież chyba masz gwarancję producneta. Ewentualnie skontaktuj się z lokalnym urzędem ochrony konsumentów, który jest w każdym większym powiecie w urzędzie miasta zazwyczaj :)

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 24 cze 2014, 13:22

Maciej,
Możesz wstawić na forum kilka zdjęć w/w opony w miejscu jej uszkodzenia?
A to ci ciekawostka &#8222;nadmiar gumy powstał w wyniku niedokładnego jej odcięcia&#8221; - hokus pokus. <mysli>

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 24 cze 2014, 14:38

hemiV8 pisze:&#8222;nadmiar gumy powstał w wyniku niedokładnego jej odcięcia&#8221;
Dobre... i to pewnie wina klienta, bo niedostatecznie dopilnował swoich opon na linii produkcyjnej? Bosz... co się w tym kraju dzieje... <zalamka>

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 24 cze 2014, 17:42

Z reklamacjami opon jest bardzo ciężko, mało kiedy można liczyć na pozytywne załatwienie. Gadałem z gościem w sklepie z oponami i powiedział, że "gwarancja jest na dwa lata, ale zapomnij w razie czego że uznają" <milczek>
Lektor.

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 24 cze 2014, 19:43

a czego się spodziewałeś kupująć przez neta ,część opon ok 20% tam sprzedawanych to te które odrzuciły serwisy z dostaw ze wzg błędów konfekcji .a gdzieś to trzeba upchnąć ja tego nie sprzedam bo mi klient wróci .nie przyjmuje dostawy i zamawiam następną
dla oponeo i innych większych graczy liczy się zysk a nie zadowolenie klienta.
to spółka akcyjna
kto podpisał się pod protokołem reklamacji ?powinien podpisać się producent lub oficjalny importer jeśli nie to występujesz o rozszerzone badanie (nie zza biurka-) przeprowadzone u producenta a nie przez oponeo
opinia OBR przem gumowego poznań nie jest wiążąca dla oponeo koszt ok 170zł plus wysyłka .obr posiada uprawnienia do nadawania homologacji oponom jak również zatrudnia biegłych sądowych i ich opinia jest wiążąca ale dla sądu . co do gwarancji opon z neta to jest tylko teoretycznie nikomu się nie chce tym zajmować ze wzg na koszty .generalnie z tego co widzę to 70 % reklamacji to wina użytkownika ,pojazdu ,niewłaściwy dobór opon itp a 30% to ewidentne buble i z tych 30% bubli ok 90% rozpatrzonych jest pozytywnie przez producenta ale trzeba zająć się tym osobiście ,wiedzieć gdzie i do kogo zadzwonić lub z kim oprzeć sprawę o bufet przy najbliższym spotkaniu
zanim wyślesz do obr wystąp o rozszerzone badanie opony przez producenta

Awatar użytkownika
mambaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 168
Rejestracja: 18 lut 2012, 10:28
Lokalizacja: pomorskie, zachodniopomorskie

Post autor: mambaw » 24 cze 2014, 20:45

potwierdzam, że szkoda czasu na próby wywalczenia czegokolwiek z gwarancji opon. Przechodziłem kiedyś przez to, wiele pism, opinie wielu fachowców itd. i tak nic z tego

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga