Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Filtr DPF

Silniki wysokoprężne
strazak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 22 maja 2014, 23:02
Lokalizacja: Toruń

Filtr DPF

Post autor: strazak26 » 15 cze 2014, 11:37

Witam tydzień temu zapaliła się żółta kontrolka silnika..przyjechał kolega i sprawdził programem że jest to problem czujnika ciśnienia spalin....skasował błąd i tydzień był spokój. Wczoraj po uruchomieniu silnika znowu ta kontrolka nie zgasła.....później zapaliła się kontrolka filtra cząstek stałych. Co robić...czy dać filtr do regeneracji czy go usunąć programowo?? Co radzicie?? Jak długo można jeszcze jeździć z tą kontrolką?

x4n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 22 paź 2012, 12:55
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: x4n » 15 cze 2014, 23:30

Kolego najlepiej wyciąć filtr, zeby puszka nie brzęczała należy w puszke po filtrze wspawać rurę, a potem dobry program który wyłączy całą resztę czujników.


pozdrawiam


Arek

strazak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 22 maja 2014, 23:02
Lokalizacja: Toruń

Post autor: strazak26 » 16 cze 2014, 21:47

Hmm...czytałem że najlepiej usunąć ale po coś w końcu jest (ochrona środowiska) czy wiecie jak samemu można go wyczyścić ?? za pomocą jakich środków chemicznych??

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 16 cze 2014, 21:59

strazak26 pisze:Hmm...czytałem że najlepiej usunąć ale po coś w końcu jest (ochrona środowiska) czy wiecie jak samemu można go wyczyścić ?? za pomocą jakich środków chemicznych??
Jak jest zabity na amen to najpredzej wymienic... na nowy;)

strazak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 22 maja 2014, 23:02
Lokalizacja: Toruń

Post autor: strazak26 » 16 cze 2014, 22:46

Kolego pytałem czy ktoś wie jak go samemu wyczyścić.....a wymienić to zawsze można:) Chyba że każdy post to nabijanie sobie punktów.

;)) pozdrawiam

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 17 cze 2014, 07:37

Widze, ze argument o nabijaniu postow jest rownie czesto podnoszony jak argument o tolerancji ... przez pewne mniejszosci, to jakas moda teraz?

Ciezko stwierdzic na podstawie zamieszczonych przez kolege protokolow z diagnozy i zdjec, czy uda sie zregenerowac ten filtr i czy istnieje dla niego jaki kolwiek ratunek chemiczny. Proponuje zadzwonic do jakiejkolwiek firmy, ktora regeneruje filtry i pogadac.

Chemia w domu nawet jezeli istnieje - to jest podobnie jak z czyszczeniem tapicerki, da sie, srodkami i sciereczka z mikrofibry ale zajmuje to odpowiednio dluzej niz maszynka na pare. W tym wypadku, niektorym firmom czyszczenie chemiczne zajmuje kilka godzin...

x4n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 22 paź 2012, 12:55
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: x4n » 17 cze 2014, 12:30

strazak26 pisze:Kolego pytałem czy ktoś wie jak go samemu wyczyścić.....a wymienić to zawsze można:) Chyba że każdy post to nabijanie sobie punktów.

;)) pozdrawiam
Kolego trochę szacunku, wróżbitów na forum nie ma. Nie podałeś, ani przebiegu samochodu, ani żadnych logów z VCDS, a wymagasz precyzyjnej odpowiedzi z serii ( ile jeszcze pojeździć mogę).

Czy wymuszałeś tryb czyszczenia na trasie poprzez VCDS filtra ???

Chcesz odpowiedz to zadaj pytanie poprawnie, a czyszczenie filtra np po przebiegu 160 000 to raczej nic nie da, a jak chcesz być taki pro ekologiczny to dla twojej informacji, jeszcze bardziej trujesz środowisko na niesprawnym filtrze DPF niż bez.

BTW sprawdź sobie poziom oleju w silniku, bo możliwe że już masz go dwa razy tyle co potrzeba.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2014, 15:50 przez x4n, łącznie zmieniany 1 raz.

Arczi7777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2014, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Arczi7777 » 17 cze 2014, 13:10

Witam,
Mam problem z DPF. Zapaliła mi sie kontrolka DPF i po krótkim odcinku zgasła (5-7km w mieście). Przy kolejnej jeździe (następny dzień) kontrolka sie nie zapaliła. Ale po trzecim uruchomieniu silnika znowu sie zapaliła i po krótkim odcinku zgasła. Wyjechałem na autostradę zrobiłem 100km ze stałą prędkością 100km/h i przy obrotach 2800 miałem nadzieje ze sie już pozbyłem sie problemu. Dzień pózniej znowu jechałem krótki odcinek drogi i po odpaleniu silnika kontrolka znowu sie zapaliła.
1. Czy wiecie co mogło sie stać? Zapchał sie filtr DPF czy po prostu ta ikonką wskazywała ze sie oczyszcza?
2. Czy może sie coś stać z silnikiem, skrzynia lub turbina?
3. Jak pozbyć sie tego problemu?
4. Jestem z Poznania czy jest tu ktoś kto może mi np. Podpiąć auto do komputera i sprawdzić co jest grane?
Auto to a6 c6 3.0 tdi z 2007roku. Przebieg 240tys.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 17 cze 2014, 14:35

Kolego Arczi7777, czyż to nie jest identyczne Twoje pytanie w innym Temacie? viewtopic.php?p=704138#704138

Jest to Twój trzeci dubel na Forum, za kolejny dostaniesz ostrzeżenie w postaci czerwonej belki w profilu.

Pozdrawiam.
Lektor.

strazak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 22 maja 2014, 23:02
Lokalizacja: Toruń

Post autor: strazak26 » 17 cze 2014, 19:54

x4n pisze:
strazak26 pisze:Kolego pytałem czy ktoś wie jak go samemu wyczyścić.....a wymienić to zawsze można:) Chyba że każdy post to nabijanie sobie punktów.

;)) pozdrawiam
Kolego trochę szacunku, wróżbitów na forum nie ma. Nie podałeś, ani przebiegu samochodu, ani żadnych logów z VCDS, a wymagasz precyzyjnej odpowiedzi z serii ( ile jeszcze pojeździć mogę).

Czy wymuszałeś tryb czyszczenia na trasie poprzez VCDS filtra ???

Chcesz odpowiedz to zadaj pytanie poprawnie, a czyszczenie filtra np po przebiegu 160 000 to raczej nic nie da, a jak chcesz być taki pro ekologiczny to dla twojej informacji, jeszcze bardziej trujesz środowisko na niesprawnym filtrze DPF niż bez.

BTW sprawdź sobie poziom oleju w silniku, bo możliwe że już masz go dwa razy tyle co potrzeba.
Nie było żadnej złośliwości w mojej odpowiedzi....tylko denerwują mnie odpowiedzi nie na temat. Jeżeli ktoś nie chce odpowiadać lub mu pytanie nie wystarcza to spoko rozumiem. P
Pytałem czym czyścić bo czytałem że można w benzynie ekstrakcyjnej, nie wiem czy to prawda.
Przebieg 205tys, logów nie mam. nie wymuszałem przez VCDS bo nie miałem z nim do czynienia

Awatar użytkownika
Robert74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 12 lut 2014, 08:44
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wleń

Post autor: Robert74 » 17 cze 2014, 22:54

strazak26 pisze:
x4n pisze:
strazak26 pisze:Kolego pytałem czy ktoś wie jak go samemu wyczyścić.....a wymienić to zawsze można:) Chyba że każdy post to nabijanie sobie punktów.

;)) pozdrawiam
Kolego trochę szacunku, wróżbitów na forum nie ma. Nie podałeś, ani przebiegu samochodu, ani żadnych logów z VCDS, a wymagasz precyzyjnej odpowiedzi z serii ( ile jeszcze pojeździć mogę).

Czy wymuszałeś tryb czyszczenia na trasie poprzez VCDS filtra ???

Chcesz odpowiedz to zadaj pytanie poprawnie, a czyszczenie filtra np po przebiegu 160 000 to raczej nic nie da, a jak chcesz być taki pro ekologiczny to dla twojej informacji, jeszcze bardziej trujesz środowisko na niesprawnym filtrze DPF niż bez.

BTW sprawdź sobie poziom oleju w silniku, bo możliwe że już masz go dwa razy tyle co potrzeba.
Nie było żadnej złośliwości w mojej odpowiedzi....tylko denerwują mnie odpowiedzi nie na temat. Jeżeli ktoś nie chce odpowiadać lub mu pytanie nie wystarcza to spoko rozumiem. P
Pytałem czym czyścić bo czytałem że można w benzynie ekstrakcyjnej, nie wiem czy to prawda.
Przebieg 205tys, logów nie mam. nie wymuszałem przez VCDS bo nie miałem z nim do czynienia
Kolego najpierw podłącz pod kompa i sprawdź stan nasycenie filtra..nie może przekraczać bodajże 68 g..Powyżej tej normy procedura regeneracji filtra staje się niebezpieczna..jeżeli podrzucisz jakieś logi to coś się zawsze podpowie bo w ciemno to ciężko..co do czyszczenia chemicznego ..mój koleś ostatnio próbował czyścić go zalewając acetonem..odstawił chyba na 2 dni..drugie 2 dni suszył ,po zamontowaniu go dopalił i twierdzi że jest gitara..ale jeżeli jest zawalony na amen to mu raczej nic nie pomoże..

strazak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 22 maja 2014, 23:02
Lokalizacja: Toruń

Post autor: strazak26 » 18 cze 2014, 20:23

Dzięki, a powiedzcie co najlepiej kupić do diagnostyki. Bo powiem szczerze im więcej czytam tym mniej wiem. Każdy na aukcji zachwala swoje interfejsy itd.
Myślałem o czymś takim:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=43 ... st-visited
może ktoś mi doradzi czy warto.

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 18 cze 2014, 20:32

VCDS lub VAS i nic innego.

Deniro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 954
Rejestracja: 10 lut 2013, 17:30
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Deniro » 18 cze 2014, 20:40

Lub cos bardziej profesionalnego , VCP lub abrites

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 18 cze 2014, 20:43

strazak26, aukcja już jest zakończona, lada chwila zostanie przeniesiona do archiwum... Więc

_link
Lektor.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga