Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MANUAL+Q] Czy to uszkodzona podpora wału???

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
murmandamus111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2013, 13:19
Lokalizacja: Kraków

[ MANUAL+Q] Czy to uszkodzona podpora wału???

Post autor: murmandamus111 » 27 mar 2014, 17:31

Witam,

Chciałbym Was prosić czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby opisać czym zwykle objawia się uszkodzenie podpory wału?
Czy prawdą jest, że w przypadku jej uszkodzenia wymienia się cały wał a nie samą podporę (jeżeli dobrze sprawdzałem, to komplet kosztuje ca 2 tys rodzimej waluty...:(

Sam symptom wygląda tak, że przy zwolnieniu sprzęgła (szczególnie na biegach od 1 do 3) słychać takie "łup" jakby napęd spinał się w bardzo gwałtowny sposób z powodu jakiś luzów po drodze (może krzyżaki albo coś z wałem)
Dodam też że poduszki pod silnikiem i skrzynią są OK.

Ostatni magik u którego byłem popatrzył w gwiazdy i stwierdził że to pewnie rozwalona podpora wału... dodam że auto ma 120 tys przebiegu, którego jestem pewny.
Możliwe żeby po takim kilometrażu poszedł wał???

Ostatnie pytanie dotyczy jakiegoś godnego mechanika z Krakowa lub okolic Krakowa u którego ktoś coś może robił lub może go z czystym sumieniem polecić.

Z góry dzięki za pomoc i poradę,
Pozdr
Konrad

igorw

Post autor: igorw » 14 maja 2014, 15:14

Trochę późno odpowiadam, ale chyba lepiej niż wcale. U mnie wymieniłem podporę wału przy przebiegu <130 tys km. Wszędzie twierdzą, że podczas tej operacji trzeba wymienić również wał - ale moi magicy zorganizowali sobie jakiś wynalazek do rozpięcia wału. Dalej to z górki bo zamiennik to ok 300 zł. Robota nie wiem ile może kosztować bo płaciłem za całość roboty.

vectra007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 29 lis 2009, 12:02
Lokalizacja: słubice
Kontakt:

Post autor: vectra007 » 18 maja 2014, 22:24

Hej kolego ja wywazalem wal u siebie, mozna zmienic sama podpore mi walu nie wywazali, wzieli na wywazarke i powiedzieli ze parametry w normie, w dziale polecani masz firm trans wal, ojciec z synem znaja sie na robocie.
w razie problemow pisz pomoge nie staram sie wymadrzac staram sie pomoc ucza sie na bledach :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga