Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Mokre dywaniki po stronie pasażera

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 02 wrz 2012, 22:16

Tomash pisze: jak lejek się łączy u góry z resztą, jak go zdjąć (odkręciłem 2 widoczne śruby i tylko lekko wychylić się da).
Jedno wchodzi w drugie i tyle finezji. Jak elementy kanalizy <okok>
Musisz mocniej wychylić ten lejek, trochę to naciagnąć i da sie wyjąć. Ale jak lejka nie wyjąłes to jak stwierdziłeś że jest drożny ?

Z reguły jak gąbka mokra to jednak gdzieś jest zatkane. Chyba, że któryś z elementów obudowy jest np. pękniety ? <mysli>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Tomash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Tomash » 03 wrz 2012, 11:01

(drożność lejka) z lejka leciała woda jak rozłączyłem go z gumą z podłogi, dla pewności wyjmę go dzisiaj i obejże, dzięki za info.

Problemem okazała się zatkana guma w podłodze wymieniłem na wężyk i gitara
jest IBIZA 6j FR 1.9TDI

BMW było: E39 530D E36 2.0

AUDI było:
A6 C5 3.0 ASN QUATTRO 2001r.
A4 B7 2.0T DTM QUATTRO 2006r.
A4 B5 2.8 QUATTRO 2001r.

Awatar użytkownika
dexter92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:20
Lokalizacja: Turek

Post autor: dexter92 » 01 maja 2014, 16:35

witam odkopie troche temat u mnie tez cala prawa strona mokra ta gąpka jest sucha tak jakby lalo sie spod panelu klimy a nie z tamtego miejsca ,poprzednicy pisali cos o jakiejś rurce odprowadzącej wode i ,ze cos jest pod autem ale nie wiem gdzie tego szukac

Awatar użytkownika
harus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:24
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: harus » 01 maja 2014, 16:43

dexter92, Przeczytaj sobie temat od początku jest wszystko opisane wraz z fotami , generalnie jest to prosta czynność do wykonania samemu w czasie 40min. zrzuć sobie schowek ( od pasażera ) odchyl wykładzinę i od strony konsoli środkowej jest lejek skraplacza , to to musi być zatkane i tyle.

Zajączek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:32
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Zajączek » 07 wrz 2016, 21:14

harus pisze:zrzuć sobie schowek ( od pasażera ) odchyl wykładzinę


Zdjęłam właśnie schowek ale nie mam pojęcia jak odchylić wykładzinę. ;/ muszę demontować osłonki progów? Jak tak to są one na zatrzaski czy taśmę dwustronną ?
......... :D .......

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 07 wrz 2016, 21:46

Zajączek pisze: jak odchylić wykładzinę. ;/ muszę demontować osłonki progów? Jak tak to są one na zatrzaski czy taśmę dwustronną ?
Wykładzinę trzeba odciągnąć od tunelu środkowego. W związku z tym od strony progów nie ma potrzeby. Wykładzina nie jest mocowana ale jest ukształtowana (przetłoczona) i z powodu grubości dosyć sztywna.
Części samochodowe online - Motostacja pl

Zajączek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:32
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Zajączek » 09 wrz 2016, 20:02

Dzięki, dałam radę z wykładziną :) Ale nic nie zauważyłam. Wszędzie sucho - włączyłam najpierw ogrzewanie, potem klimę ale nigdzie nie cieknie. Wyczyściłam również nie dawno odpływy pod akumulatorem. Więc nie wiem co zalewa mi całą podłogę od pasażera. A są dni kiedy woda leci ciurkiem tak jakby z tej małej okrągłej gąbeczki więc na pewno muszę szukać gdzieś w tej okolicy. To co wycieka na wykładzinę jest jak woda i bez zapachu więc nie ma mowy by wyciekały mi jakieś płyny. - No trudno, zagadka nie rozwiązana - szukam dalej <zalamka>
......... :D .......

Matifcb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 29 sie 2016, 14:27
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Matifcb » 18 lip 2018, 22:22

Zajączek pisze:Dzięki, dałam radę z wykładziną :) Ale nic nie zauważyłam. Wszędzie sucho - włączyłam najpierw ogrzewanie, potem klimę ale nigdzie nie cieknie. Wyczyściłam również nie dawno odpływy pod akumulatorem. Więc nie wiem co zalewa mi całą podłogę od pasażera. A są dni kiedy woda leci ciurkiem tak jakby z tej małej okrągłej gąbeczki więc na pewno muszę szukać gdzieś w tej okolicy. To co wycieka na wykładzinę jest jak woda i bez zapachu więc nie ma mowy by wyciekały mi jakieś płyny. - No trudno, zagadka nie rozwiązana - szukam dalej <zalamka>
kolego poradziles sobie moze ? u mnie tez woda leci ciurkiem. Moze kto inny pomoze wiec opisze co u siebie zauwazylem:

Leje mi sie woda na dywanik od pasazera z przodu. Auto stalo prawie 3 doby, z tego od 2 dni caly czas padal deszcz. Wsiadlem do auta i zauwazylem po odpaleniu ze litery od skrzyni biegow wszystkie sa podswietlone na liczniku, zawsze byla tylko ta na ktorej byl wybierak. Szybko to zniknelo w sumie zaraz po odpaleniu i przejechaniu pierwszych metrow.
Odrazu zauwazylem ze na gumowy zimowy dywanik od samej gory na niego nakapalo troche wody. Po przejechaniu kilkudziesieciu do stu kilometrow zauwazylem ze mocno sie leje gdzies z gory az spod schowka i to w momentach jak skrecalem autem czy to na zakretach czy rondzie. Calkiem mozliwe ze gdzies sie zapchal odplyw i moze woda leci jak auto sie "buja".. czy mozecie mi powiedziec gdzie jest ten odplyw, boje sie zeby nie zamoczyc komputera od skrzyni biegow ktory podobno jest gdzies pod podloga akurat tam gdzie u mnie leje sie woda. Juz wlasnie ten dziwnie wystepujacy dzis na szczescie raz na samym poczatku blad jest niepokojacy, ze cos z komputerem od skrzyni moze sie stac :(

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8 TFSI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: k4mi1 » 20 lip 2018, 17:32

Witam,
ostatnio podczas ostrej ulewy - takiej że musiałem zatrzymać auto na poboczu zauważyłem wodę na dywaniku pasażera... Jak się później okazało ta wlała się przez filtr kabinowy (cały mokry), zaś woda do niego dostała się pod uszczelką plastiku z uszczelką (odrzutnik wody czy jakoś tak w katalogu). A z racji tego że C5 nie ma żadnej osłony efekt był bardzo nieciekawy...

Macie może jakieś porady? Bo wymiar filtra kabinowego z Audi B6 jest taki sam a jego obudowa ma pokrywę... Wiec może by tak wziąć obudowę z a A4 - pytanie tylko czy podejdzie...?

Rozwiązanie:
Zamówiłem na allegro obudowę filtra z B6 (taki sam filtr co C5 fl) i sama podstawa nie pasuje - za bardzo wysunięta... Ale pokrywa już daje się dopasować po lekkim podcięciu uszczelki :) - teraz woda mojemu filtrowi nie powinna zagrażać :p. Samą pokrywę przyłapałem trytką bo nie ma zaczepów... a lepiej żeby się nie przesuną podczas deszczu...

Załączam zdjęcia:
https://zapodaj.net/5cae0347d03ce.jpg.html
https://zapodaj.net/57da559551bb7.jpg.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga