Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5 2.5 TDI] dziwne buczenie przy skręcie

Silniki wysokoprężne
Awatar użytkownika
ooloo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 31 gru 2008, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ooloo » 21 sty 2009, 21:29

MR.A6 jeśli chodzi o mój przypadek, to jak najbardziej miałeś rację i z Twojej podpowiedzi skorzystałem. Ciekaw jestem, czy się to samo potwierdzi u Przemka.
Pozdrawiam,
Olo

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 21 sty 2009, 23:47

On ma po drugiej stronie te buczenia,także może być co innego,ale....nic nie stoi na przeszkodzie zacząć od najłatwiejszych czynności :-D pozdr

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 24 sty 2009, 21:44

Koledzy powiem wam że byłem u mechanika i ten oczywiście wskazał na pompe wspomagania i zasugerował mi zeby ją wymienic, ja postanowiłem odświeżyć troche płyn w układzie i jak narazie cały dzień przejeździlem i nie było nic słychać(a ostatnio to po 15 min jazdy sie zaczynalo) i wydaje się że to pomogło jednak niestety mam inne przeczucie ale czas pokaże

[ Dodano: 2009-01-24, 23:45 ]
PS mam silnik AFB , nie chciało mi się szukać na silniku to zajzalem do karty pojazdu :-)

Hiubik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 25 sty 2009, 20:22
Lokalizacja: Paryz / Wawa

Post autor: Hiubik » 08 maja 2009, 23:13

Mam ten sam problem, po prawdzie to już poprzedni właściciel mojego samochodu go miał, jak sie nagrzeje płyn od wspomagania zaczyna buczeć. U niego tez wskazywali na pompę wspomagania która notabene wymienił, a problem nie zniknął. Zasięgając opinii u kilku osób w tym na tym forum wskazany został stary płyn i zawór zwrotny znajdujący się na maglownicy, albo sama maglownica. Ja mam już zakupiony ten zawór i nowiutki płyn prosto z serwisu. Chciałem na początku sam się za to zabrać, ale okazało się ze dostęp do maglownicy jest tak mizerny ze wole się za to nie brać, w ,najbliższym czasie mam się tym zając ze znajomym mechanikiem. zrobię wtedy małe fotostory i dam znać czy to pomogło.

[ Dodano: 2009-05-19, 12:28 ]
Z fotostory niestety nici bo nie wziąłem sobie aparatu , z reszta i tak na zdjęciach nie było by nic widać, w każdym razie: zawór zmieniony, nowy płyn zalany i buczenie póki co znikło. Dla pewności wymienię jeszcze zbiornik płynu do wspomagania gdzie prawdopodobnie filtr jest zapchany.

Awatar użytkownika
Voyteck
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2009, 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Voyteck » 14 lip 2009, 21:47

Witam! Podłączam sie pod temat. Jezdze A6 C4 u mnie ten sam dzwiek pojawia sie przy 1000-1300 obr/min niezależnie od tego czy skręcam (głównie przy skręcaniu kiedy pracuje wspomoganie) czy też stoje w korku, kiedy temperatura powietrza jest wieksza niz 24C co ma bezpośredni związek z klimatyzacją, bo gdy ją wylącze nastaje cisza i spokój. Pytanie czy to pompa wspomagania czy też problem leży w "sprzęgle" kompresora klimy ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga