Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Sprawca wypadku zmienia zeznania

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
djid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 03 lip 2012, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: djid » 25 mar 2014, 09:40

Witam,
z doświadczenia wiem, że TU ma prawo do wstrzymania wypłaty odszkodowania do czasu pełnego wyjaśnienia okoliczności oraz sprawcy kolizji. W moim przypadku otrzymałem odmowę wypłaty odszkodowania w powodu braku potwierdzenia przez sprawcę (zaznaczam, że w moim przypadku nie było policji). W/g Generali, bo to o tego ubezpieczyciela chodzi, spisane na miejscu zdarzenia oświadczenie nie wskazywało jednoznacznie kto jest sprawcą kolizji. W ten sposób sprawa trafiła do sądu rejonowego w warszawie w lutym 2012 r. i po 3-ch rozprawach zakończyła się w tym roku. W sumie TU wypłaciło mi odszkodowanie wraz z odsetkami które w tym przypadku trochę wyniosły ze względu na długi czas po między posiedzeniami sądu.
W moim przypadku nie była to duża kwota i byłem w stanie na własny koszt naprawić auto i dochodzić swoich racji w sądzie.
Niemniej jednak uważam, że zawsze trzeba dochodzić swoich racji - czasem i w sądzie ponieważ, jeśli każdy będzie "machał ręką" na takie działania TU to oni będą czuli się pewnie z woich działaniach i dzięki temu będą umacniać się w przekonaniu, że warto spróbować odmówić wypłaty bo pewnie i tak poszkodowany zrezygnuje.
Kolego jeśli będziesz potrzebował pomocy lub informacji w przypadku postępowania w sprawie sądowej daj znać - postaram się pomóc na bazie własnych doświadczeń.

Jarecki001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 160
Rejestracja: 07 paź 2013, 08:49
Imię: Jarek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2011
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Jarecki001 » 25 mar 2014, 15:28

Drodzy Panowie
Na wstepie napisze aby nikt nie mial wątpliwości, nie jestem agentem ubezpieczeniowym.
Ale jako klient firmy DAS polecam to ubezpieczenie.
Tam wiedza jak rozwiazywac takie problemy.

I jeszcze jedna informacja, mając AutoCasco, mozna naprawic auto ze swojego AutoCasco a wtedy nasza firma żada zwrotu na zasadzie regresu.
Wiem o tym bo kiedys mialem mercedesa, gosc na parkingu uszkodzil mi auto na sume okolo 10 tysi, po skontaktowaniu sie z serwisem ASO, poradzono mi zebym naprawil bezgotówkowo ze swojego AutoCasco, w opcji regresu.
Wtedy nie martwisz sie o odszkodowanie, to wtedy twoja firma ubezpieczeniowa wyciaga kase od ubezpieczyciela sprawcy.
Auto naprawiasz od reki, i nie martwisz sie.

A jak wiemy ubezpieczyciel szybciej odzyska kase od ubezpieczyciela sprawcy niz ty.

Pisałem juz wczesniej na forum ze warto miec AC, np. w sytuacji kradziezy auta, a tu mamy drugi przyklad przydatnosci AutoCasco.

Pozdrawiam

rad80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 74
Rejestracja: 14 lip 2013, 10:37
Lokalizacja: Rawa

Post autor: rad80 » 26 mar 2014, 10:24

Witam

Sytuacja wygląda tak: Złożyłem oficjalne odwołanie od odmowy wypłaty.
Czekam na odpowiedz.
Ale dowiedziełem się o ciekawej instytucji: Rzecznik Ubezpieczonych.
Po rozmowie z nimi też są bardzo zdziwieni że towarzystwo odmawia wypłaty.
Mandat jest prawomocynm wyrokiem.
Mam do nich wysłać pismo z dokumentami i oni w moim imieniu będą wyjaśniać tą sprawę.

Kracy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 82
Rejestracja: 12 lut 2012, 09:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kracy » 26 mar 2014, 18:53

rad80 pisze:Witam

Sytuacja wygląda tak: Złożyłem oficjalne odwołanie od odmowy wypłaty.
Czekam na odpowiedz.
Ale dowiedziełem się o ciekawej instytucji: Rzecznik Ubezpieczonych.
Po rozmowie z nimi też są bardzo zdziwieni że towarzystwo odmawia wypłaty.
Mandat jest prawomocynm wyrokiem.
Mam do nich wysłać pismo z dokumentami i oni w moim imieniu będą wyjaśniać tą sprawę.
Rzecznik Ubezpieczonych w niczym nie pomoże, na przyszłość wzywać Policję chociażby sprawca błagał na kolanach. Często się zdarza że sprawca-gamoń namyśli się w domu i później zgrywa cwaniaka...a poszkodowany buja się z taką łajzą ze dwa lata...lub jeździć zawsze z kamerką... ja tak robię i w kilku sytuacjach już się przydała.

rad80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 74
Rejestracja: 14 lip 2013, 10:37
Lokalizacja: Rawa

Post autor: rad80 » 26 mar 2014, 22:32

Przecież była Policja. Przeczytaj od początku. Właśnie dlatego się dziwie że mają(Ubezpieczyciel) wątpliwości.

igorw

Post autor: igorw » 27 mar 2014, 16:51

rad80 pisze:Mandat jest prawomocynm wyrokiem.
No nie bardzo - wyrok w sprawie karnej nie przesądza o odpowiedzialności cywilnej. Jednak jest dość trudno podważyć orzeczenie policji z miejsca kolizji w dodatku jeśli przyjęto mandat na miejscu. Aby to zrobić muszą być jakieś bardzo ważkie przesłanki bowiem trzeba brać pod uwagę spór sądowy i zdecydowaną przewagę poszkodowanego jeśli świadczy za nim raport policji.
Jednak takie sprawy się zdarzają - właśnie pracuję nad taką - ale każda szkoda jest inna więc nie można uogólniać. Również doświadczyłem sytuacji kiedy to mnie odmówiono mimo oświadczenia z miejsca kolizji - ale taka sprawa bez znaczącej zmiany okoliczności jest do wygrania z palcem w nosie w sądzie.
Jeśli ponownie odmówią to pozostaje spór sądowy.
I na koniec - Rzecznik: dowiedziałem się niedawno, że tam pracują likwidatorzy z różnych TU a co za tym idzie ich opinia może być spaczona podejściem TU w którym pracują.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga