Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zmiana licznika problem

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cris9222
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:31
Lokalizacja: Koło/Wielkopolska/Bydgoszcz

Zmiana licznika problem

Post autor: Cris9222 » 24 mar 2014, 12:47

Witam,
Miesiąc temu znalazłem na allegro licznik od anglika ze sprawnym FISem. Ponieważ u mnie Fis nie działał, postanowiłem przełożyć cały licznik. Wszystko było pięknie, zczytałem pin VAG Comanderem, zrobiłem kodowanie VCDSem, przyuczyłem kluczyki i wszystko grało..
..poza tym, że tarcza europejska była inaczej wyskalowana i prędkościomierz 'przekłamywał'.

Obrazek

Zacząłem bawić się wsadami.. wywaliło DEF.. ( nie mogłem zapisać żadnego wsadu, myślę że to wina chińskiego Commandera..)
Uznałem, że uwaliłem pamięć, więc wlutowałem czysty nowy EEPROM i wbrew moim oczekiwanią nie dało się go zaprogramować z poziomu OBD2.

Obrazek
(włączony zapłon!)

Następnie.
Wylutowałem pamięć EEPROM, zakupiłem kilka kostek 93C86 i ręcznie programatorem zaprogramowałem wsad. Po wlutowaniu pamięci czarne wyświetlacze (FIS, przebieg, zegar) oraz nie działa podświetlanie licznika (te objawy pojawiły się już po wlutowaniu czystej pamięci). Na VCDS wyświetla chyba wszystkie możliwe błędy.

Sprawdzałem, we wsadzie na PonyProg są zapisane dane. VAG commander tego nie widzi. Bity są "jakieś przypadkowe".

Czyżbym uwalił mikrokontroler? Czy jest jeszcze coś o czym nie doczytałem?
Pomogłem? -> naciśnij 'Pomógł'

mstan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 10 mar 2013, 01:15
Lokalizacja: Konin

Post autor: mstan » 24 mar 2014, 22:48

Witam
Chyba przedobrzyłeś , a wystarczyło tylko wymienić tarcze od swego starego licznika i byłoby dobre wskazania.

Ps może tu coś znajdziesz dla siebie:
viewtopic.php?t=65025
Pozdrawiam Stanisław

Awatar użytkownika
Cris9222
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:31
Lokalizacja: Koło/Wielkopolska/Bydgoszcz

Post autor: Cris9222 » 25 mar 2014, 08:16

mstan, zmieniłem tarczę, ale są one trochę inaczej wyskalowane, nie chcę Cię teraz skłamać ale chyba mi zaniżało prędkość. Jak na liczniku miałem 50 to w rzeczywistości jechałem ok 60km/h.
Pomogłem? -> naciśnij 'Pomógł'

mstan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 10 mar 2013, 01:15
Lokalizacja: Konin

Post autor: mstan » 25 mar 2014, 22:45

Witam
Osobiście tego nie sprawdzałem, ale z tego co kolega pisał to po skopiowaniu wsadów wystarczy przełożyć tarcze i chyba odpowiednio założyc wskazówkę , której położenie można sprawdzić podczas testyu wskaźników licznika.(VAG)
Prędkość auta możemy także sprawdzić w ECU w odpowiednich blokach.(VAG)
Pozdrawiam Stanisław

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga