Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

car audio a akumulator

Car Audio
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MarcinCyt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 29 lis 2013, 01:05
Lokalizacja: Nottingham/Miłosławice

car audio a akumulator

Post autor: MarcinCyt » 18 mar 2014, 14:46

Witam kolegów
Kupiłem auto z zamontowanym już car audio. Nie znam jednak specyfikacji sprzętu ale wiem że są to dwa wzmacniacze alpine zajmujące prawie całą powierzchnię tylniej kanapy i chyba stabilizator prądu? Wyświetla bynajmniej napięcie na wyświetlaczu. Mój problem został odkryty przez alarm który ni stąd ni z owąt się włączał po 2 dniach nie jeżdżenia autem. Niunia poszła do elektryka który odnalazł znaczny pobór akumulatora przez car audio i moje pytanie brzmi: zrobić wylacznik? Ktos juz cos takiego robil? Jak tak to mozna to podciagnac do srodka auta? A i jakie nr w lotka wygraja teraz? <dokuczacz>

Awatar użytkownika
st.john
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 463
Rejestracja: 30 kwie 2012, 16:28
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: st.john » 18 mar 2014, 16:24

wzmacniacze nie mają prawa nic pobierać jak zgaszony zapłon (chyba, że masz uszkodzony układ stand-by i się wzmak nie wyłącza) - a to z napięciem to kondensator.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 18 mar 2014, 18:24

dokładnie, dobrze zamontowany sprzęt nie ma prawa pobierać prądu jeśli nie jest używany. sprawdź czy na wzmacniaczach nie świecą się żadne kontrolki po wyłączeniu sprzętu. mam nadzieję, że elektryk sprawdzał pobór prądu na wyłączonym sprzęcie bo na włączonym to normalka, że będzie żarł. jak wygląda u ciebie sprawa ładowania podczas jazdy na odpalonym sprzęcie może alternator nie daje rady i akumulator przez to dostał po d.... i przez to siada.

Awatar użytkownika
MarcinCyt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 29 lis 2013, 01:05
Lokalizacja: Nottingham/Miłosławice

Post autor: MarcinCyt » 18 mar 2014, 21:20

Sprawa jest trochę skomplikowana ponieważ ja jestem w uk a auto w polsce i mój ojczulek byl u elektryka podobno alternator i bateria sa w porzadku <mysli> teraz musze sprawdzić czy przy odlaczonym sprzecie alarm znowu zawyje i wtedy będę wiedział czy to wina źle podłączonego sprzetu czy coś innego ;) jak sprzęt to będę szukał fachowca w okolicach Poznania lub gniezna
Dzieki za odpowiedzi warto wiedzieć ze to nie normalna sytuacja ;)

Awatar użytkownika
st.john
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 463
Rejestracja: 30 kwie 2012, 16:28
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: st.john » 18 mar 2014, 21:32

wyjmij bezpiecznik ze wzmacniacza i niech wtedy elektryk sprawdzi - pewnie taki mądry, że zobaczył kondensator i już znalazł winnego <radocha>

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 18 mar 2014, 21:38

Podejrzewam ze elektryk zmierzyl pobor pradu nie odczekujac kilku minut az samochod sie uspi. Wzmacniacze pewnie sa podpiete, tak jak np. pompa paliwa, ze po otwarciu klapy czy drzwi sie aktywuje i to napiecie sie utrzymuje az do zamkniecia samochodu + kilka min (przynajmniej do momentu az przestanie byc podswietlony przycisk od swiatel awaryjnych).
Do tego czasu sa rowniez aktywne oryginalne wzmacniacze (bose i dsp), zmieniarka, navigacja...

Awatar użytkownika
st.john
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 463
Rejestracja: 30 kwie 2012, 16:28
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: st.john » 18 mar 2014, 21:55

ale nawet i to nie może być przyczyną - rozumiem po 3tygdniach by rozładował ale nie po 3ch dniach. Sprawdź u innego elektryka - nie mów mu gdzie problem niech sam zweryfikuje poprzednika.

Awatar użytkownika
MarcinCyt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 29 lis 2013, 01:05
Lokalizacja: Nottingham/Miłosławice

Post autor: MarcinCyt » 19 mar 2014, 02:06

poprosze brata o pare zdjec moze bedzie widac co i jak jest podpiete no i mowie odczekam pare dni jak alarm nie bedzie wyl to pewnie cos z podlaczeniem jak bedzie to na nowo zabawa. Poza tym pod komputerem wykrylo ponad 20 bledow w aucie i wszystkie zostaly pokasowane oprocz jednego jakas czujka poduszki silnika <nerwus> i mam nadzieje ze to nic powaznego. jak bede mial jakies konkrety to zaraz wstawiam ;)

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 19 mar 2014, 08:26

st.john pisze:ale nawet i to nie może być przyczyną - rozumiem po 3tygdniach by rozładował ale nie po 3ch dniach. Sprawdź u innego elektryka - nie mów mu gdzie problem niech sam zweryfikuje poprzednika.
Ale wlaczajacy sie samoczynnie "samochod" przez niestykajaca krancowke w drzwiach, z dwoma dodatkowymi wzmacniaczami bedzie pobieral odpowiednio wiecej pradu...
Zreszta C6 po otwarciu drzwi jak mnie pamiec nie myli, potrafi lyknac nawet 5-6A pradu, po wlaczeniu zaplonu 30A.

MarcinCyt pisze:poprosze brata o pare zdjec moze bedzie widac co i jak jest podpiete no i mowie odczekam pare dni jak alarm nie bedzie wyl to pewnie cos z podlaczeniem jak bedzie to na nowo zabawa. Poza tym pod komputerem wykrylo ponad 20 bledow w aucie i wszystkie zostaly pokasowane oprocz jednego jakas czujka poduszki silnika <nerwus> i mam nadzieje ze to nic powaznego. jak bede mial jakies konkrety to zaraz wstawiam ;)
Bledow sie nie kasuje - bo to nie naprawia usterek, tylko odczytuje, zapisuje, analizuje a nastepnie po usunieciu usterki kasuje.
Bledy moga byc statyczne - nie dajace sie usunac dopoki nie zlikwiduje sie usterki i np. sporadyczne, ktore wystepuja tylko czasami - "w jakichs okolicznosciach";
Wniosek z tego taki ze miales duzo bledow sporadycznych, byc moze jakis w ukladzie kontroli akumulatora (ktory mierzy bilans pradow itp itd) i byc moze jakies w sterownikach drzwi, ktore pomoglyby znalezc usterke... ale ciezko powiedziec gdy krysztalowa kula sie zepsula...

Awatar użytkownika
MarcinCyt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 29 lis 2013, 01:05
Lokalizacja: Nottingham/Miłosławice

Post autor: MarcinCyt » 19 mar 2014, 21:28

tak to jest jak się jedzie przez kogoś a nie osobiście i nie wiadomo do kogo ;) szukałem fachowca w wielkopolsce ale na forum nikt mi nie odpisał gdzie takiego znajdę i teraz dupa zimna :[

[ Dodano: 2014-03-19, 12:34 ]
a i fachowiec twierdził, że błędy od wyładowania się aku tylko że jeden nie może zniknąć bo coś z czujką może być ;/

[ Dodano: 2014-03-19, 21:28 ]
Nowy fakt poprzedni właściciel powiedział że taka sytuacja się zdarza i że wymieniał aku ze 2 razy w ciągu ostatnich 5 lat i że jak się jeździ codziennie to problemu nie ma ;) czyli złe podłączenie może być realna sprawą

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 20 mar 2014, 08:19

MarcinCyt pisze:tak to jest jak się jedzie przez kogoś a nie osobiście i nie wiadomo do kogo ;) szukałem fachowca w wielkopolsce ale na forum nikt mi nie odpisał gdzie takiego znajdę i teraz dupa zimna :[

[ Dodano: 2014-03-19, 12:34 ]
a i fachowiec twierdził, że błędy od wyładowania się aku tylko że jeden nie może zniknąć bo coś z czujką może być ;/

[ Dodano: 2014-03-19, 21:28 ]
Nowy fakt poprzedni właściciel powiedział że taka sytuacja się zdarza i że wymieniał aku ze 2 razy w ciągu ostatnich 5 lat i że jak się jeździ codziennie to problemu nie ma ;) czyli złe podłączenie może być realna sprawą
Jezeli zle podlaczylby wzmacniacze - to raczej szybciej wyladowalby Ci sie akumulator niz w 3 dni.
Blad ktorego sie skasowac nie da - to pewnie blad czujnika kata skretu kierownicy, zniknie sam jak sie przejedziesz. Ale reszta bledow od wyladowania akumulatora wlacznie z bledami co go wyladowalo jest w sterowniku akumulator'a. Wlasciwie to ten sterownik powinien odlaczyc wiekszosc ... sprzetu... wiec... wniosek taki ze auto sie wybudza. Obstawiam ze albo alarm wybudza auto bo jest jakis felerny, albo ktoras krancowka drzwi sie nie domyka i aktywuje alarm... w momencie jak przejezdza np. jakas ciezarowka/pociag i ziemia troche drzy... co znow powoduje wybudzenie auta. Ale bez dobrej diagnozy mozna jedynie gdybac.

Awatar użytkownika
MarcinCyt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 29 lis 2013, 01:05
Lokalizacja: Nottingham/Miłosławice

Post autor: MarcinCyt » 23 mar 2014, 01:13

To może któryś z kolegow poda mi namiar na osobe ktora bylaby w stanie to zdiagnozować i naprawić i najlepiej jakby umiała ustawic programy takie jak składanie lusterek przy zamknieciu auta i aktualizacji oprogramowania ;)

[ Dodano: 2014-03-22, 11:48 ]
naprawdę nikt nie zna nikogo godnego polecenia? w wielkopolsce albo okolice gniezno wągrowiec poznań <zalamka>

[ Dodano: 2014-03-23, 01:13 ]
jak na razie alarm przestal wyc, wiec prawdopodonie elektryk mial racje ze audio jet zle podpiete. Ogolnie z prawej strony w schowku jest jakas listwa zasilajaca albo cos tego typu i do tego jest podpiete audio oraz gaz i jak zostalo to odlaczone to i gaz cos wariowal. Poprosze brata o zdjecie tego miejsca moze cos wtedy bedzie mozna poradzic ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga