Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Renowacja Felg

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
yash1n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2012, 21:47
Lokalizacja: Cieszyn

Renowacja Felg

Post autor: yash1n » 26 lut 2014, 11:26

Witam tak jak w temacie po głebszym zastanowieniu się pomyslałem ze sam sobie zregeneruje felgi dołaczam kilka zdj i proszę o pomoc czego bym musiał użyć żeby pozbyć sie tych wżerów i tych "pajączków" na ramieniach felg. Wczoraj z ciekawosci kupiłem papier wodny 800 , 1500 i 2000 przejechałem tylko jedno żeberko tym 800 tak żeby sprawdzić no i dość ładnie to schodziło i moje pytanie jest takie czy mogę dalej tak sie bawić i wszystkie ranty tym zrobić , a potem dać do chromowania i oni z tymi pajączkami daja sobiee rady ? bo to wyglada jakby pod chromem to było Pozdrawiam i zamieszczam foty ;)
proszę o rady co zrobić i jakie czynności wykonać :

Obrazek tutaj widać to gdzie szlifowałem zostały minimalne ryski ale myśle ze gdybym to dał do chromowania to by to pokryło ? czzy nie bardzo ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

user

Post autor: user » 26 lut 2014, 13:03

Ja bym zaczął od oddania felg do szkiełkowania, żeby mieć widok na stan gołego metalu.
Chromowanie uwypukli każdą najmniejszą nierówność, więc powierzchnia musi być idealnie gładka.

yash1n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2012, 21:47
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: yash1n » 26 lut 2014, 13:22

A ile takie coś kosztuje ? bo tez niechciałbym zeby mnie te koła wyniosly z 1000zł bo doloze kilka stówek i mam nowe felgi chce poprawic ich stan wizualny ;)

Awatar użytkownika
ffliski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2010, 21:59
Lokalizacja: Kożuchów/lubuskie

Post autor: ffliski » 26 lut 2014, 14:24

Witam. Robiłem podobne felgi.
Najpierw zmyłem stary lakier środkiem Paintex w aerozolu.
Następnie papier ścierny od 400 (grube wżery), 800, 1200 i wodny 2000.
Po wszystkim krążek filcowy na wiertarce i pasta polerska w sztabce (Castorama - niebieska pasta).
Po wszystkim tempo do aluminium na ściereczce i lustro.
1 felga - 1 dzień.
Oczywiście nie dawałem na wszystko lakieru bo szkoda efektu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 26 lut 2014, 20:39

a ja bym sprawdził czy są proste a dopiero pózniej inwestował

Awatar użytkownika
pawelec_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2012, 21:11
Lokalizacja: Łódź/MĂźnchen/Egling

Post autor: pawelec_ » 26 lut 2014, 22:40

do usunięcia starej powłoki lakierniczej polecam Scansol... nakłada sie pędzelkiem i stary lakier szmatką schodzi :) a co do tych rys/wgłębień od krawężników to chyba bez szpachlowania sie nie obędzie
Audi 80 B3 - było
Peugeot Partner - był
Peugeot Boxer - jest
Audi A8 D3 - jest

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 26 lut 2014, 23:10

pawelec_ pisze:a co do tych rys/wgłębień od krawężników to chyba bez szpachlowania sie nie obędzie
Szpachel na felgi <wow> ubytki się napawa i później przetacza felgę, a nie szpachluje.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 27 lut 2014, 14:45

yash1n, pooglądaj na YT, pełno jest filmików o regeneracji felg <okok>
Lektor.

yash1n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2012, 21:47
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: yash1n » 27 lut 2014, 15:23

Dzieki koledzy i koleżanki za pomoc , zrobie sposobem kolegi ffliski, popisalismy troche i mi wytlumaczył co i jak :D w przyszlym tyg lapie sie za robote i wkleje foty jak mi wyszło :D Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adriano007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 591
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:33
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Spytkowice
Kontakt:

Post autor: Adriano007 » 02 mar 2014, 16:15

koniecznie napisz co i jak robiłeś i czego używałeś

TadzioNorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 103
Rejestracja: 28 sie 2013, 21:29
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: TadzioNorek » 02 mar 2014, 17:53

Mazdomania pisze:Szpachel na felgi ubytki się napawa i później przetacza felgę, a nie szpachluje.
niekoniecznie <mysli> jest cos takiego jak szpachla aluminiowa,często stosowana do ukrywania wszelkich przecierek i rys od strony zewnętrznej,potem baza i klar <mysli> duze ubytki są spawane,jak najbardziej <okok> tylko felga to nie tylko aluminium,równiez masa domieszek które czasami powodują ze po obróbce pozostają drobne dziurki i są one potem szpachlowane <mysli> poza tym każde wieksze spawanie wprowadza w materiał ogromne ilosci ciepła i powoduje małe deformacje w materiałach miękkich

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 03 mar 2014, 08:37

TadzioNorek pisze:niekoniecznie jest cos takiego jak szpachla aluminiowa,często stosowana do ukrywania wszelkich przecierek i rys od strony zewnętrznej,potem baza i klar duze ubytki są spawane,jak najbardziej
na dobrą sprawę i to poxiliną da radę uzupełnić małe ubytki - serio, raz przyjechały do mnie felgi wypełnione tym czymś i ponoć rok to wytrzymało, a duże ubytki, pęknięcia to już najlepiej pospawać <okok>
TadzioNorek pisze:tylko felga to nie tylko aluminium,równiez masa domieszek które czasami powodują ze po obróbce pozostają drobne dziurki i są one potem szpachlowane
ja wiem, że felga to nie jest czyste aluminium, dlatego jako spoiwa używa się drutów/elektrod z materiału rodzimego
TadzioNorek pisze:poza tym każde wieksze spawanie wprowadza w materiał ogromne ilosci ciepła i powoduje małe deformacje w materiałach miękkich
oczywiście, że spawanie nie jest obojętne dla materiału i występuje strefa wpływu ciepła, ale czasami nie da się inaczej, aby dobrze połączyć ze sobą dwa elementy lub wypełnić jeden - np. wydechy, głowice, rurki od klimatyzacji i wiele innych <okok> w jednej z moich zimowych felg brakowało tak 5x2 cm felgi, pospawane i trzyma do dzisiaj i dalej jest prosta :)

yash1n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2012, 21:47
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: yash1n » 23 maja 2014, 12:22

Witam po małej przerwie tak jak obiecałem powolutku zabieram się za moje felgi ale z braku czasu bedzię to troszkę trwało , ale nic mnie nie goni ;) tak wiec krótka relacja moich prac z dnia dzisiejszego ;) no to jedziemy ...

Obrazek
tak więc uzywałem takiego oto prepratu do zebrania starego lakieru ;) pędzelek i szczotka miedziana ;)

Obrazekpo około 20 minutach zaczeło sie robić coś takiego;D

Obrazek


Obrazek - potem zacząłem zdzierać to drewniana szpachelka ;) tu kilka fotek jak to wyglądało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek tu jest małe porównanie między felga która zostalo troszke oszlifowana a taka króta nie była ruszana jeszcze ;)

Obrazek tutaj widać "wżery" których chcę sie pozbyć to jest jeszcze niedokończone jeszcze nad tymi rantami muszę troche spedzić czasu

Obrazek a Tu tak mniej więcej zdj pogladowe ;) narazie skupiałem się nad rantami . Żebra dopiero bedę szlifował
Póki co w planach mam zrobić felgę papierem sciernym wodny 400,800,1200 i na koniec 2000 tylko póki co szlifuje ranty bo felgi jeszcze daje do prostowania ;)) w miare możliwości będę wrzucał zdj z dalszych prac ;) i efektów ;))

[ Dodano: 2014-05-23, 12:22 ]
Siemanko felgi już sa na samochodzie można je zobaczyć w temacie viewtopic.php?p=698955#698955 a tutaj wam pokaże jak wyglądały po prostowaniu i dokończone ranty ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam i służe pomocą ;) Gdyby coś ktoś chciał wiedzieć ;)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 02 mar 2015, 21:41

yash1n, czym malowałeś felgi? <mysli>
Lektor.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga