Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] jak zmienić wskazanie komputera?

Elektryka
Streetrufio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2008, 10:48
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Śląskie

Post autor: Streetrufio » 22 sty 2009, 15:02

A ja nie będę otwierał nowego tematu tylko tutaj zapytam. Jak kasować średnie spalanie i dystans itp w Audi A6 C5 2,5 TDI? Nie mam fioletowego pojęcia no i jeszcze jedno, jak podczas jazdy dłużej przytrzymam naciśnięty grzybek to ustawiania godziny wyskakuje mie taka przekreślona jedynka w kółeczku (pomarańczowo). O co chodzi? Co to jest?

Awatar użytkownika
Cancer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 05 cze 2009, 21:25
Imię: Wiesław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Cancer » 09 cze 2009, 10:47

Barry, czy już doszedłeś do tego o co chodzi z komputerem. Ja też nie mam przycisków przy dźwigni wycieraczek i te same wskazania co Ty. Czy coś zmieniłeś. A może trzeba uaktualnić program komputera ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojciech_A6_C6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojciech_A6_C6 » 21 cze 2009, 00:07

UP Do tematu !!! Wydaje mi się że mam taki sam problem !!!

Awatar użytkownika
Cancer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 05 cze 2009, 21:25
Imię: Wiesław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Cancer » 25 cze 2009, 11:37

wojciech_A6_C6 pisze:UP Do tematu !!! Wydaje mi się że mam taki sam problem !!!
To chodzi chyba o to, że nie każde Audi A6 C6 ma takie możliwości. Po prostu w tym modelu nie ma komputera odpowiedzialnego za obliczanie średniego spalania, chwilowego spalania itd. Jest tylko jeden parametr : ilość km do przejechania na ilości paliwa znajdującego się w baku. Ten parametr jest podawany przez główny komputer i wyświetlany na panelu MMI.

Awatar użytkownika
wojciech_A6_C6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojciech_A6_C6 » 25 cze 2009, 12:03

Ok dzięi. Wydaje mi się to trochę dziwne w tej klasie samochodu. Skoda Octavia ma taki "gadżet" w standardzie. :roll:

Awatar użytkownika
Zygi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 368
Rejestracja: 26 gru 2008, 23:01
Imię: Zbigniew
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Stolica WLKP / UK
Kontakt:

Post autor: Zygi » 26 cze 2009, 01:10

u mnie bynajmniej jest ta opcja w przelaczniku wycieraczek ale zauwazylem ostatnio iz na rezerwie komputer pokazal mi ze moge jeszcze zrobic 10 mil na paliwie zrobilem ponad 20 mil a komputer pokazal 0 mil i nadal jechal, w sumie juz nie pamietam ile zrobilem mil ale w koncu zalalem go na maxa i weszlo mi 67, ..L

Awatar użytkownika
Darter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 28 wrz 2008, 23:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darter » 28 cze 2009, 13:49

Streetrufio pisze:A ja nie będę otwierał nowego tematu tylko tutaj zapytam. Jak kasować średnie spalanie i dystans itp w Audi A6 C5 2,5 TDI? Nie mam fioletowego pojęcia no i jeszcze jedno, jak podczas jazdy dłużej przytrzymam naciśnięty grzybek to ustawiania godziny wyskakuje mie taka przekreślona jedynka w kółeczku (pomarańczowo). O co chodzi? Co to jest?
Na manetce od wycieraczek (od spodu) masz przycisk reset. Krótkie naciśnięcie powoduje wyłączenie wyświetlacza, dłuższe reset danej funkcji - czyli jak ustawisz wyświetlanie średniego spalania i przytrzymasz reset, to wyzeruje Ci średnie spalanie itd.
Co do przekreślonej jedynki/dwójki - masz dwa ograniczniki prędkości. Jeden ustawia się na postoju (ustalasz prędkość maksymalną przy jakiej FIS ma Cię poinformować, że ją przekroczyłeś i świeci się dopóki nie zwolnisz poniżej ustalonej prędkości), drugi podczas jazdy - można by rzec - miejski. Wciskasz "grzybek" jadąc np 80 km/h i przy przekroczeniu tej prędkości komputer informuję Cię o tym fakcie do momentu aż zwolinisz lub zwiększysz prędkość o ileś tam kilometrów - nie wiem dokładnie o ile.
Więcej TUTAJ .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

madnes7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:19
Lokalizacja: Francja

Post autor: madnes7 » 01 lip 2009, 14:50

Witam,

podłącze sie pod temat bo tez mnie juz szlak trafia ze w astrze z 93r moge miec koma a tu co? d..a?
a jesli rzeczywiscie tego nie wyswietla to czy nie da sie tego przeprogramowac i zmienic manetke od wycieraczek (bo logicznie rzecz biorac to ten komputer ktory liczy spalanie srednie i chwilowe tam jest bo niby jak by policzyl dystans do przejechania??)

w moim odczuciu ta opcja jest najzwyczajniej w swiecie i po hams.u zablokowana ;/

tylko czy ktos ma pojecie jak sie do tego dokopac ?? :-?

madnes7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:19
Lokalizacja: Francja

Post autor: madnes7 » 01 lip 2009, 18:36

powitanie zalatwione, a teraz poznal bym opinie innych w tym dosc irytujacym temacie...

KMS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 357
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:17
Imię: Hubert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: KMS » 01 lip 2009, 18:55

madnes7 pisze:bo logicznie rzecz biorac to ten komputer ktory liczy spalanie srednie i chwilowe tam jest bo niby jak by policzyl dystans do przejechania??)
Po ilości paliwa w zbiorniku.

pitt2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: pitt2k » 01 lip 2009, 20:32

KMS pisze:
madnes7 pisze:bo logicznie rzecz biorac to ten komputer ktory liczy spalanie srednie i chwilowe tam jest bo niby jak by policzyl dystans do przejechania??)
Po ilości paliwa w zbiorniku.
To chyba nie jest prawda, skoro dystans do przejechania sie zwieksza kiedy samochod jedzie wolniej (oszczedniej). Czyli co? Paliwa przybywa w baku?

madnes7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:19
Lokalizacja: Francja

Post autor: madnes7 » 01 lip 2009, 22:12

moze ktos dolewa ukradkiem :-? a tak na powaznie to jesli ta liczba byla wyliczana na podstawie ilosci paliwa w zbiorniku to chyba w pamieci dokladniej bym obliczyl patrzac na wskaznik...
prawda jest taka ze wartosc zmienia sie w zaleznosci od stylu jazdy, a kolejna sprawa to to ze firme wiecej kosztowalo by robienie 2 roznych komputerow niz jednego i zablokowanie pewnych funkcji wiec wg logiki nadal jest szansa a jak nie to pozostaje sie tylko cieszyc ze centralny zamek mam :evil:

Awatar użytkownika
Cancer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 05 cze 2009, 21:25
Imię: Wiesław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Cancer » 24 sie 2009, 14:36

madnes7 pisze:moze ktos dolewa ukradkiem :-? a tak na powaznie to jesli ta liczba byla wyliczana na podstawie ilosci paliwa w zbiorniku to chyba w pamieci dokladniej bym obliczyl patrzac na wskaznik...
prawda jest taka ze wartosc zmienia sie w zaleznosci od stylu jazdy, a kolejna sprawa to to ze firme wiecej kosztowalo by robienie 2 roznych komputerow niz jednego i zablokowanie pewnych funkcji wiec wg logiki nadal jest szansa a jak nie to pozostaje sie tylko cieszyc ze centralny zamek mam :evil:
Nie bądźcie takimi pesymistami. Jasne że ilość kilometrów do przejechania może się zwiększać. ÂŚrednia do przejechania jest brana z ostatnich 10 km przejechanej trasy i na podstawie ilości paliwa w baku. Jechałeś przed chwilą ostro, to pokaże mało, jechałeś spokojnie - więcej będziesz miał do przejechania. Dla mnie to jest funkcja bardziej przydatna niż chwilowe lub średnie spalanie. Ale to moja opinia.
Pozdrawiam

Huan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 211
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:27
Lokalizacja: Londyn/Tunbridge W.

Post autor: Huan » 26 sie 2009, 15:27

Wiec moze ja cos dodam od siebie. W audi od 2005 do 2007 tego typu przypadki sie zdarzaly glownie w samochodach kupowanych dla firm lub taksowek. od 2007 roku przestala byc to opcja i kazde (o ile sie nie myle) A6 C6 ma pelny komputer w standardzie...opcja jest jedynie rodzaj wyswietlacza i ilosc dodatkowych opcji (BAsic PLUS etc.). Zanim kupilem swoja srebrna zdzire, spotkalem sie z takim audi, w ktorym nie bylo przycisku do zmian opcji komputera na wyswietlaczu! tez bylem zdziwiony bo wlasciciel tamtego autka prosil mnie abym mu pokazal jak sprawdzac srednie spalania i inne duperele...i z pewna nutka niepewnosci stwierdzilem wtedy, ze takich opcji jego "luksusowe" audi nie posiada (smieszne nie?:D). Poczytalem troche, poogladalem i dotarlem do tych informacji, ktore przedstawilem wam powyzej. Generalnie Audi lekko sie skurwilo kazac placic klientowi przy zakupie nowego audi za takie rzeczy jak wlasnie wymieniany sterownik do wyswietlacza/komputera, elektrycznie sterowane siedzenia (sam mam te cholerne pokretla z boku i czuje sie z tym jak w Daewoo TICO) czy rozkladane z tylu siedzenia. Ja osobiscie mam wersje z tylnia kanapa nie rozkladana co jest dla mnie jakims pieprzonym absurdem. Przy zakupie autka, jakims dziwnym trafem nie zwrocilem na to uwagi....bo zwyczajnie w zyciu bym nie pomyslal, ze takie cuda sa mozliwe :D Generalnie rzeczy, za ktore audi kaze badz wczesniej kazalo sobie placic sa na standardzie w autkach z lat 90ych. Wiec temat ten powinien posluzyc za jeden z wielu, ktory kazdy napaleniec na nowe C6 powinien przeczytac!. Zanim kupisz autko, porzadnie sprawdz czego w nim brakuje....bo czasami brak podstawowych rzeczy moze sugerowac, ze auto pomimo "realnego" przebiegu moglo zapieprzac na taxi albo jako jedno z wielu w tej samej firmie :)

Pozdro!
Ty wyprzedzasz, ja sie delektuje...
Obrazek

TFSI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 04 wrz 2009, 10:52
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: TFSI » 22 wrz 2009, 01:47

Panowie ja ten temat już rozwiązałem wszystko gra i bucy podałem cały opis moda link poniżej
a6-c6-samodzielne-uruchomienie-pelnego- ... ht=#151917

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga