Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Alternator i jego ładowanie

Elektryka
tkamicki5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 16 wrz 2012, 10:33
Lokalizacja: wabrzezno

Post autor: tkamicki5 » 31 sty 2014, 10:02

no to dzięki Ci wielkie :) troszke zejdzie ten mroz to wezme sie za to.zregenerowałbym altka ale nawet nie mam gdzie kurde jak tak patrzałem :/ zostaje regulator sam narazie jak wymontuje,chyba ze znajde kogoś do tego czasu kto sie zajmuje regenerowanie i robi to dobrze do tego jeszcze.

[ Dodano: 2014-01-31, 10:07 ]
Teacher..tak widze ze Ty blisko Katowic mieszkasz,w następnym tygodniu możliwe że bede tam blisko bo sie wybieram :) rok temu byłem tam mercem ojca i padł mi na trasie altek to wiem ze gdzieś w bytomiu ładnie mi zregenerowali :) heh

Awatar użytkownika
Teacher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 31 sty 2012, 16:53
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Teacher » 31 sty 2014, 11:44

tkamicki5 pisze:znajde kogoś do tego czasu kto sie zajmuje regenerowanie i robi to dobrze
I to jest podstawa. Masa ludzi robi na "odwal się" a później znowu jakieś cyrki. Jak już Kolego będziesz altek robił to rób po całości :) Podobno w Sosnowcu gdzieś dobrze regenerują. Adresu nie znam, ale mechanik oddawał tam altek z mojego poprzedniego samochodu i zrobili naprawdę nieźle :)
tkamicki5 pisze:tak widze ze Ty blisko Katowic mieszkasz
Mam około 20 km do Katowic :)

user

Post autor: user » 02 lut 2014, 09:41

Hej!
mam nieco inny problem ale to moze byc wina alternatora wiec napisza tu :p
mianowicie sprawa wyglada tak, ze stojac na swiatlach czy bez, z radiem czy bez itd -na jałowym biegu, mam spadki w ładowaniu, a dokladniej - auto chodzi sobie normalnie, nagle PYK -jakis przekaznik za wlacznikiem swiatel[mniejwiecej] sie zalacza i wskazowka ladowania spada na ulamek sekuny tak, ze az przygasaja swiatla w kabinie, widac tez spadek na swiate stop halogenach itp.. za chwile znowy PYK i jakby sie rozlaczalo i nie widac przy tym spadku, do nastepnego razu [zalaczenia] a dzieje sie to caly czas co kilkadziesiat sekund.
ktos sie z tym spotkal? -czy to moze byc kwestia tego regulatora napiecia? -tylko czemu zalacza sie ten przekaznik[czy cos] w desce, mniejwiecej za wlacznikiem swiatel.. ??
-dla podgladu nakrece dzis wieczorem filmik i wrzuce, jak to wyglada.

tkamicki5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 16 wrz 2012, 10:33
Lokalizacja: wabrzezno

Post autor: tkamicki5 » 02 lut 2014, 12:24

to chyba jakiś przekażnik..może przeciążenie gdzieś...zwarcie i nagły spadek prądu..nie wiem,może koledzy coś doradzą.myśle ze tu winą nie jest alternator,posprawdzaj kable najpierw.widocznie ładuje ale coś robi spadki napięcia

lol72
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 28 sie 2011, 20:35
Imię: Włodzimierz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: lol72 » 02 lut 2014, 12:28

Mongolski pisze:jakis przekaznik za wlacznikiem swiatel[mniejwiecej] sie zalacza i wskazowka ladowania spada na ulamek sekuny tak, ze az przygasaja swiatla w kabinie, widac tez spadek na swiate stop halogenach itp.. za chwile znowy PYK i jakby sie rozlaczalo i nie widac przy tym spadku, do nastepnego razu
Sprawdź przekaźnik świec żarowych.
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia... 298kM 600Nm quattro

user

Post autor: user » 02 lut 2014, 12:53

o widzisz, myslalem o nim, ale nie zapala sie zadna kontrolka.. gdzie tego szukac?
jest juz filmik -
starałem sie byc cicho i nie sapac, <lol> mysle ze jak sie da glosniej to wyraznie slychac kiedy wlacza sie owy przekazniki jak reaguje na to wskaznik, obroty nie skacza, a przygasajacych lampek nie nagrałem bo jasno ;]

lol72
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 28 sie 2011, 20:35
Imię: Włodzimierz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: lol72 » 02 lut 2014, 13:06

Ten film jest aktualnie przetwarzany.

Jeżeli przekaźnik to wcale nie musi oświecać się kontrolka. kontrolki przeważnie świecą z elektroniki sterującej przekaźnikiem.
Dlatego gdy kontrolka zgaśnie przeważnie jeszcze świece grzeją przez ok. 8 sekund.

Zobacz ten temat
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia... 298kM 600Nm quattro

user

Post autor: user » 02 lut 2014, 14:20

filmik juz jest, niestety moj komp nie daje rady i szybciej nie ogarnou <bezradny>
ps
dzis sprawdzilem czy na samym zapłonie wystepuje taka sytuacja, ale nie. nic nie skacze na wskazniku i nie pykaja przekazniki..

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga