Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 BMK] wymiana wtrysków ?

Silniki wysokoprężne
Awatar użytkownika
krejzy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 27 lip 2013, 21:56
Lokalizacja: Płock

Post autor: krejzy » 17 sty 2014, 07:25

Balbin pisze:Zauważyłem, ze coś jest nie tak podczas wymiany oleju. Bylo go zdecydowanie dużo za dużo poza miarą na bagnecie. Dodatkowo masz rację podczas rozruchu gdzieś tak 3 na 10 potrfil się przyciąć na goracym silniku. Co do dymienia to nic nie zaobserwowałem, może dlatego że jest zainstalowany dpf. Czyli trzeba szukac wtryski i wymieniac.
Zrób to jak najszybciej możesz. Ja przez takie niedopatrzenie doczekałem się wymiany motoru. Nie polecam.

Awatar użytkownika
Balbin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 04 sty 2014, 08:30
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie

Post autor: Balbin » 17 sty 2014, 08:19

Właśnie już działam. Myślę, że do końca miesiąca wymienię. Póki co walczę ze sobą czy kupić nowe, używane komplet, czy tylko wadliwe sztuki. Zastanawiam się bo 2 tygodnie temu nabyłem auto i dałem się nabić w butelkę. Cóż życie:(
Zauważyłem, że jest wiele modeli wtrysków i nie wiem jakie kupić i jakie mam obecnie zamontowane. Myślę, że bezpiecznie będzie kupić jakieś z tych: AB, AH, BD.

Awatar użytkownika
krejzy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 27 lip 2013, 21:56
Lokalizacja: Płock

Post autor: krejzy » 17 sty 2014, 08:45

Co do używek, nigdy nie masz pewności czy za chwilę również nie będą się kwalifikowały do wymiany. No chyba, że masz kogoś zaufanego i kupisz z gwarantowanym małym przebiegiem. Jeśli nie, zostają ci nowe albo (jeśli istnieje możliwość techniczna) regeneracja starych aczkolwiek nie wiem jak z trwałością tych regenerowanych. Jeśli zdecydujesz się na używki, daj znać to na PW wyśle Ci namiary na gościa godnego zaufania.
Według mnie wymiana tylko tych trafionych wtrysków, nie ma chyba potrzeby wymiany kompletu.

camelllcamelll
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1157
Rejestracja: 21 cze 2010, 10:57
Imię: Ryszard
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: camelllcamelll » 17 sty 2014, 10:35

Balbin pisze:czy tylko wadliwe sztuki
jeżeli już to wg logów jest w miarę - 74 -12.0ms -14.0ms -8.0ms - ale jeszcze chwilę i on dołączy wartościami do kompletu, licz się z tym że mają wartości '' ujemne '' tzn. że leją, byłoby lepiej jak by te wartości były dodatnie / zapieczone /, zawsze coś można spróbować zaradzić.
Odnośnie zakupu wtrysków, brałbym nowe / fakt cena / ale masz gwarancję.

lukasz audi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 13 maja 2012, 12:05
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: lukasz audi » 17 sty 2014, 18:11

Miałem to samo, i tylko komplet załatwi sprawę . Władowałem 2 tysiące na różne próby podmiany i badania na stole probierczym, skończyło się na nowym komplecie.

Auris1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 339
Rejestracja: 29 sty 2012, 14:52
Imię: Zbyszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Auris1986 » 18 sty 2014, 16:32

Jak masz zamiar polatać 3-5 lat to tylko nowy komlet z końcówką BD, na typu czyszczenie szkoda czasu i pieniedzy. <okok>

Awatar użytkownika
Balbin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 04 sty 2014, 08:30
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie

Post autor: Balbin » 20 sty 2014, 07:52

Dla ciekawości zadzwoniłem do serwisu Boscha w Iławie i miły Pan powiedział mi, że w drugim kwartale Bosch udostępni zestawy naprawcze, instrukcję i technologie regeneracji wtrysków piezoelektrycznych. Oficjalnie powiadomił swoich partnerów na jednym ze spotkań. Co myślicie o takim rozwiązaniu? jego trwałości i możliwych kosztach w porównaniu do zestawów nowych. Zastanawiam się czy teraz kupować nowe, używane, czy poczekać te 4 miesiące (w moim przypadku 4tyś km) i obecne dać do regeneracji. Auto mam kilka tygodni i nie wiem czy będziemy współpracować długo więc w tej sytuacji nowy zestaw - nie bardzo.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 20 sty 2014, 08:03

Balbin pisze:Auto mam kilka tygodni i nie wiem czy będziemy współpracować długo więc w tej sytuacji nowy zestaw - nie bardzo.
Moim zdaniem, wszystko zależy od ceny...

Awatar użytkownika
Balbin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 04 sty 2014, 08:30
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie

Post autor: Balbin » 20 sty 2014, 09:32

Według Was co się stanie jak zainstaluję pięć wtrysków z końcówką AH a jeden z końcóką AB? Jaki to ma wpływ na silnik? Natomiast kolejne pytanie dotyczy wtrysków od Audi A5 3.0 Tdi z 2012 roku - czy taki zestaw będzie współpracował z silnikiem BMK? Proszę o jakieś sugestie, tylko podparte dowodami. Dziękuję.

kaloh1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:08
Lokalizacja: Sieradz/Warszawa

Post autor: kaloh1 » 20 sty 2014, 15:11

Pływają mi obroty na postoju. Miałem wyczyścić EGR, ale w sumie nie wyskakuje mi żaden check, jak wcześniej z EGR.
Wymieniłem komplet wtrysków na nowe z 4,2 tdi, są przeprogramowane i moc jest, auto odpala bez problemu (wcześniej się zacinał). Pytanie czy to pływanie obrotów (dosyć wyraźne huśtawki) może być spowodowane wtryskami innymi niż dedykowane do BMK?
A6 3.0 tdi by CS

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 20 sty 2014, 21:11

Balbin
Ja bym poczekał... . Tak jak pisał 0x4B25A, cena ma tu kluczowe znaczenie. Procedura będzie przewidywała tylko wymianę końcówki wtrysku, nakrętki i nadanie nowego kodu IMA.

123Marcin123

Post autor: 123Marcin123 » 20 sty 2014, 21:26

nie wiesz jakie kupic to zadzwon do serwisu dowiedz się a potem zostaje tylko giełda poznań i po kłopocie <wnerw>

[ Dodano: 2014-01-20, 21:31 ]
albo jesze szybcie zainstaluj sobie etka tam masz wszystko o aucie serwisy z tego korzystają

jek11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:14
Lokalizacja: kujawy

Post autor: jek11 » 20 sty 2014, 22:40

kaloh1 pisze:Pływają mi obroty na postoju. Miałem wyczyścić EGR, ale w sumie nie wyskakuje mi żaden check, jak wcześniej z EGR.
Wymieniłem komplet wtrysków na nowe z 4,2 tdi, są przeprogramowane i moc jest, auto odpala bez problemu (wcześniej się zacinał). Pytanie czy to pływanie obrotów (dosyć wyraźne huśtawki) może być spowodowane wtryskami innymi niż dedykowane do BMK?
Cós tam na ten temat słyszałem. Gość który sprzedaje te wtrychy też mi proponował od 4.2 TDI ( bo tańsze) z tym że auto musi posiadać DPF i musi mieć zmienioną mapę w ECU inaczej moga wystepować jakieś "ale". No i faktycznie jak widać są już pierwsze "kwiatki".
A plusem jest to że auto z dobrze dopasowaną mapą ECU jest wtedy podatniejsze na tuning.

kolczu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2013, 21:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kolczu » 21 sty 2014, 10:33

Witam mam problem przy zapalaniu na zimym oraz zacina przy cieplym silniku.
Chce sprawdzic wtryski tylko zastanawiam sie czy wartosci odczytac na zimnym silniku czy jak osiagnie 90 stopni? Czy wystarczy oddczyt z grup 71-76?

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 21 sty 2014, 11:07

kaloh1 pisze:Pływają mi obroty na postoju. Miałem wyczyścić EGR, ale w sumie nie wyskakuje mi żaden check, jak wcześniej z EGR.
Wymieniłem komplet wtrysków na nowe z 4,2 tdi, są przeprogramowane i moc jest, auto odpala bez problemu (wcześniej się zacinał). Pytanie czy to pływanie obrotów (dosyć wyraźne huśtawki) może być spowodowane wtryskami innymi niż dedykowane do BMK?
Handlarz też mi próbował wcisnąć od 4.2 tdi za 500 zł/szt.

Jednak mój mechanik mi odradził z kilku powodów - jednym z nich były właśnie te obroty.

Do 3.0 tdi BMK lub ASB obecnie tylko BD ew. AH warto wkładać. !

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga