Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6[All] Czyszczenie tapicerki z naszych zwierzaków

Wszystko co dotyczy ogólnie wnętrza, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Limp_dick

A6[All] Czyszczenie tapicerki z naszych zwierzaków

Post autor: Limp_dick » 20 sty 2009, 22:35

Witam, ostatnio w mojej Niuni zawitały 2 psiaki - na "przegląd" do weterynarza (dobrze ze Avanta mam więc tylko bagażnik był do czyszczenia). Bernardyn i golden to w miarę długowłose zwierzaki i jak to kudłate zwierzaki zostawiły mi masę sierści. Odkurzanie na wiele się niestety nie zdało bo tylko z grubsza dało się to usunąć. A ze mój kuzyn przez jakiś czas pracował przy odnowie i i czyszczeniu tapicerek (cenowo zabijali troszkę ale po odbiorze "nie to auto było"). Dostałem super patent od niego praktycznie 10 min roboty i bagażnik jak nowy był. Mianowicie tak jak przykazał - oni tak to robią - kupiłem 5 arkuszy papieru samoprzylepnego podkreślam ze tylko na sam bagażnik (musi być mocny gdyż ze słabego klej może pozostać na włóknach tapicerki) i metodą przyklej-oderwij wyczyściłem wszystko poprzyklejały się nawet różne insze paprochy.
Operacja szybka, tania (bo za ok 5-6 zł) i naprawdę skuteczna. Mogę dodać ze czyszczenie tapicerki z kudłów bez prania w zakładzie, który się tym zajmuje to ok 50-60 zł. Czyli przebitka jakieś 10 razy. Więc niech niestraszne Wam będzie już przewożenie Waszych futrzaków.

pozdrawiam

Limp_dick

Post autor: Limp_dick » 20 sty 2009, 22:44

Podejrzewałem ze ten patent wielu z Nas się przyda bo: prosto, szybko i tanio :)

lenoks
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:17
Lokalizacja: mrągowo

Post autor: lenoks » 20 sty 2009, 22:52

A przyda się napewno. Sam cząsto walcze odkurzaczem z kudłami mojego labladora i nie należy to do przyjemności. Patent genialny w swojej prostocie :mrgreen:
AKE 2.5 TDI V6 QUATTRO 205 PS

Limp_dick

Post autor: Limp_dick » 20 sty 2009, 23:12

censored, nie odbierz mnie źle (nie wiem jaki materiał tapicerki jest u Ciebie w C5) ale zawilgocenie tapicerki + ciepły nawiew (przynajmniej u mnie w C4) powoduje rozwój roztoczy i grzybków a że małżonka moja uczulona na to jest więc u mnie ta metoda odpada. Raz już musiałem wymienić tapicerkę bagażnika bo Ją zaczęło przytykać po około 50km. I tak co 50 km przystanek, nawet otwarcie szyb nie pomagało. Odkąd czyszczę "na sucho" wszystkie objawy alergii zniknęły.

zalcer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:17
Lokalizacja: słupsk\Bad Nauhaim

Post autor: zalcer » 20 sty 2009, 23:13

dzis robiłem to samo avant i pies co gubił siersc bardzo duzo zeszło włosow przy delikatnym czesaniu tapicerki szczotka drucianąa potem odkurzacz i efekt taki ze zaakceptowałem to jako czysty bagaznik te 40 włosow moze zostac. ale fakt naklejki najlepsze co moze byc aj najprostrze sposoby najlepsze jednak.

Limp_dick

Post autor: Limp_dick » 20 sty 2009, 23:43

Widzę, że wnętrze tak samo jak u mnie skórka + jakiś rodzaj weluru :-D . Więc tylko z czyszczeniem bagażnika problemy czasem są. Ale jak to kiedyś ktoś mądry powiedział :
" Każdy sposób jest dobry - byle by był skuteczny..." :-P
pozdrawiam

PS A czym skórkę czyścisz jeśli można spytać ?

Limp_dick

Post autor: Limp_dick » 20 sty 2009, 23:54

Jasne tylko ze chodziło mi o czyszczenie. Nawilżanie (np. wazeliną) to uwieńczenie czyszczenia jest. Jak będziesz czyścić to polecam przez lato (znowu patent z zakładu od kuzyna) zwykłe szare mydło (bo na naturalnych tłuszczach jest) i lekko zwilżoną ściereczkę a na koniec wspomnianą już wazelinę. Czyszczę tak już od chyba 4 lat i skórka świeża i prawie jak nowa :-P .Ale zaznaczam ze tylko przez lato można tak czyścić w ziemie broń Cię Panie Boże( woda, która zapewne częściowo wsiąknie w tapicerkę zamarzając skrystalizuje się rozsadzając skórę )
pozdrawiam

gość_

Post autor: gość_ » 21 sty 2009, 06:13

do takich rzeczy polecam tez gumowe szczotki
tez swientie sie spisuja
wiem bo kiedys sam korzystalem

Awatar użytkownika
Toperz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 501
Rejestracja: 14 mar 2010, 07:46
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Toperz » 29 cze 2011, 10:06

To ja mam pytanie z innej beczki trochę. Jak pozbyć się plam po oleju z tapicerki?

W zasadzie jak to wiem ale czym? Macie jakieś dobre środki które nie pozostawiają plam?

Pozdro
Toperz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga