Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Klima A Econ

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
Ce2ar23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 23 cze 2012, 14:01
Lokalizacja: Radom

[ A6 C5] Klima A Econ

Post autor: Ce2ar23 » 27 sty 2013, 07:42

Witam Koledzy i Koleżanki. Dzisiaj potrzebuje pomocy na temat klimy. wczesniej jak to zauwazylem bylo takie jakby przejscie jak przełączałem z Econ na klime i odwrotnie i czułem że się cos załącza i obroty idą ciut do góry a teraz gdy np włącze econ lub go wyłącze to nic nie slychac ani nic sie nie dzieje i mam takie wrazenie ze caly czas jezdze na klimie. I mam jeszcze jedno pytanko: czy jak mam ta klime włączoną a jade na gazie to pobiera mi wiecej gazu czy benzyny?? bo ostatnio zauwazylem ze benzyna szybciej mi znika. Pomóżcie bo mam wrazenie ze nie przełącza mi na tryb econ chociaz on się świeci. Z góry Dziękuje

Shotgun
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 15 gru 2012, 18:19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Shotgun » 27 sty 2013, 08:40

To normalny objaw bo sprezarka do klimy się nie włączy bo za niska temp. Dlatego obroty pozostają na tym samym piziomie. Z tego co się orientuje sprezarka się włącza dopiero jak jest około 5 stopni na plusie. Co do spalania to tez normalne wszystko zależy jaka masz instalacje gazu jak masz sekwencje to masz w kompie od gazu nastawiona temp. Parownika przy której się przelaczac na gaz. Czuli jak jest zimno to zanim się nnagrzeje parownik to minie trochę i spali wiecej benzyny to normalne.
Pozdro

egoonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 497
Rejestracja: 15 cze 2010, 21:04
Imię: Ernesto
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Munster
Kontakt:

Post autor: egoonn » 27 sty 2013, 11:19

zalacz na maxa w dół i zobacz czy chodzi na klimie czy econie , u mnie zalaczenie jest odczuwalne , jak co to podlacz vaga on prawde powie
na klimie spala wiecej troszke paliwa normalne

[ Dodano: 2013-01-27, 10:20 ]
Shotgun pisze:
ja uzywam non stop i nie zauwazylem zeby sie nie zalaczala ponizej tej wartosci czyli 5 stopni , jak jest zimno to ogrzewam auto z klimy bo duzo szybciej mam cieplo niz z silnika

Shotgun
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 15 gru 2012, 18:19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Shotgun » 27 sty 2013, 13:27

egoonn pisze:zalacz na maxa w dół i zobacz czy chodzi na klimie czy econie , u mnie zalaczenie jest odczuwalne , jak co to podlacz vaga on prawde powie
na klimie spala wiecej troszke paliwa normalne

[ Dodano: 2013-01-27, 10:20 ]
Shotgun pisze:
ja uzywam non stop i nie zauwazylem zeby sie nie zalaczala ponizej tej wartosci czyli 5 stopni , jak jest zimno to ogrzewam auto z klimy bo duzo szybciej mam cieplo niz z silnika
Tak ja tez non stop na klimie jeżdżę ale każdy mechanik ci powie ze sprzezarka nie chlodzi poniżej danej temp. Nie ma takiej opcji chyba ze audi jest inne ale nie sadze. Jazda w zimie na klimie zapobiega tworzeniu się grzyba itd a nie na mu by chodziła wnętrze ja na zewnątrz jest poniżej 5 stopni to chyba logiczne.
Sprezarka są rożne napędzane pańskim i nie a dopiero w momencie zaliczenia klimy zalicza się elektro magnes lub sprzedało i wtedy obciąża silnik.

Pozdro

imm3

Post autor: imm3 » 27 sty 2013, 14:40

egoonn pisze:ja uzywam non stop i nie zauwazylem zeby sie nie zalaczala ponizej tej wartosci czyli 5 stopni , jak jest zimno to ogrzewam auto z klimy bo duzo szybciej mam cieplo niz z silnika
To masz kolego coś nie tak musi być więcej niż 5 stopni żeby sprężarka się załączyła.

Ce2ar23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 23 cze 2012, 14:01
Lokalizacja: Radom

Post autor: Ce2ar23 » 27 sty 2013, 16:55

Witam Koledzy. Dziś u mnie bylo ciepło bo az 8 stopni na plusie i jednak faktycznie wszystko normalnie się załączało. Lecz nadal myślę że ginie mi gdzieś benzynka i wydaje mi się że to przez klimatronika bo caly czas jezdze na włączonym ale na Econ więc nie powinno pobierać benzynki :|

Awatar użytkownika
MaRRcin929
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:28
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tarnowskie Góry / Kalety
Kontakt:

Post autor: MaRRcin929 » 27 sty 2013, 17:17

Przecież bedzie Ci ubywać paliwa bo LPG pali na benzynie

Ce2ar23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 23 cze 2012, 14:01
Lokalizacja: Radom

Post autor: Ce2ar23 » 27 sty 2013, 18:46

Marcin ja wiem o tym ale chodzi mi oto że np dziś zrobilem ponad 300km po autostradach no i jezdzilem caly czas na LPG i uzywalem nawiewu na ECON a po tych 300km widzialem duzą różnice na wkazniku od benzyny.

BO_RADEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:26
Lokalizacja: Łomża

Post autor: BO_RADEK » 27 sty 2013, 19:06

Ce2ar23 pisze:Marcin ja wiem o tym ale chodzi mi oto że np dziś zrobilem ponad 300km po autostradach no i jezdzilem caly czas na LPG i uzywalem nawiewu na ECON a po tych 300km widzialem duzą różnice na wkazniku od benzyny.
Moim zdaniem to nie wina klimy- jeśli śmigasz na Econ to jest wyłączona , moim zdaniem warto przypatrzeć się instalacji LPG .. może masz ustawione tak że podpiera się PB przy określonych obrotach, może reduktor nie domaga-spada ciśnienie co by tez miało wpływ na podpieranie się beny… ja bym klime zostawił a skontrolował instalacje LPG ;)

egoonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 497
Rejestracja: 15 cze 2010, 21:04
Imię: Ernesto
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Munster
Kontakt:

Post autor: egoonn » 27 sty 2013, 19:36

Shotgun pisze:egoonn napisał/a: zalacz na maxa w dół i zobacz czy chodzi na klimie czy econie , u mnie zalaczenie jest odczuwalne , jak co to podlacz vaga on prawde powie

na klimie spala wiecej troszke paliwa normalne



[ Dodano: 2013-01-27, 10:20 ]

Shotgun napisał/a:

ja uzywam non stop i nie zauwazylem zeby sie nie zalaczala ponizej tej wartosci czyli 5 stopni , jak jest zimno to ogrzewam auto z klimy bo duzo szybciej mam cieplo niz z silnika



Tak ja tez non stop na klimie jeżdżę ale każdy mechanik ci powie ze sprzezarka nie chlodzi poniżej danej temp. Nie ma takiej opcji chyba ze audi jest inne ale nie sadze. Jazda w zimie na klimie zapobiega tworzeniu się grzyba itd a nie na mu by chodziła wnętrze ja na zewnątrz jest poniżej 5 stopni to chyba logiczne.

Sprezarka są rożne napędzane pańskim i nie a dopiero w momencie zaliczenia klimy zalicza się elektro magnes lub sprzedało i wtedy obciąża silnik.
imm3 pisze:To masz kolego coś nie tak musi być więcej niż 5 stopni żeby sprężarka się załączyła.
hmm ostatnio bylo -3 caly dzien i rano odpalenie wlaczenie klimy i dziala , tylko ja teraz ustawiam np.+ 24 i czekam az sie nagrzeje i dziala nawet ponizej zera , ale ja nie chlodze teraz tylko cieply nawiew uzywam , niewiem czy to ma znaczenie ?
ANIMAL

qnitus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 30 sty 2012, 11:32
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: qnitus » 28 sty 2013, 07:36

BO_Radek ma racje na 99% wina LPG.
Mam pytanie czy jak robiłeś ta trasę to zdażyło Ci sie przeciągnac auto powyżej 5000 obr/min jeśli tak to zazwyczaj ustawione jest ze LPG odłacza się przy 5000 i auto podpiera sie benzyną (sam tak miałem) i dopiero gazownik zmienił mi programie na 5,5 i jest ok.Druga opcja moze być taka ze reduktor nie wydala i stąd auto podpiera sie beznyna o ile rzeczywiście jest tak jak piszesz bo pamietaj że jest zima i zajmuje ciut wiecej czasu niż latem zagrzanie sie reduktora do temp pracy - pozdrawiam.

imm3

Post autor: imm3 » 28 sty 2013, 14:43

egoonn pisze:hmm ostatnio bylo -3 caly dzien i rano odpalenie wlaczenie klimy i dziala , tylko ja teraz ustawiam np.+ 24 i czekam az sie nagrzeje i dziala nawet ponizej zera , ale ja nie chlodze teraz tylko cieply nawiew uzywam , niewiem czy to ma znaczenie ?
Ogólnie kolego powinno się załączać od 5 stopni wzwyż. W momencie załączenia sprężarki załącza się ten mniejszy wentylator na chłodnicy i powinno być to słychać i lekko czuć po obrotach. Sprawdź sobie czy kreci się czy nie. Ogólnie klimatyzacja nie ma za zadanie grzać może masz elektryczną nagrzewnice ??
Ce2ar23 pisze:Lecz nadal myślę że ginie mi gdzieś benzynka i wydaje mi się że to przez klimatronika


To wina instalacji LPG najprawdopodobniej reduktor jest za słaby albo już kończy swój żywot. Na pewno nie jest to wina klimatronika.

markus71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 29 sty 2013, 14:10
Lokalizacja: wrocław

Post autor: markus71 » 01 lut 2013, 18:35

Witam wszystkich na forum. Zakładałem dzisiaj gaz i podobno nie mam podłączonej sprężarki klimatyzacji w klimatroniku Audi 2002r. Jest za zimno żeby sprawdzić czy klima działa, ale chciałbym spytać jakie podłączenie jest, kolory wtyczek i ewentualnie gdzie przewody idą. Jestem na forum po raz pierwszy z góry więc przepraszam za ewentualne naruszenie regulaminu.

steury
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2012, 18:46
Lokalizacja: Sczecin

Post autor: steury » 10 sie 2013, 20:22

Witam i pozdrawiam. Mama taki problem,gdy jade autostrada,jest prawie ok,powietrze wlatujace do srodka ma temperature otoczenia(econ) ale jesli stane w korku czy jadac po miescie stane na swiatlach czy powiedzmy zgasze na chwile silnik to z nawiewow leci ogien,mimo ze jest na zewnatrz +30 gdy pojade jakies 5km temperatura w nawiewach wraca do normy, to jeden problem,a drugi to klima,napelnilem czynnik tak jak pisze na masce 650g i jest tak: na wolnych obrotach cisnienie na ssaniu jest okolo 1,5 i temperatura z nawiewow potrafi zejsc do 8 stopni, ale przewaznie okolo 12-16 ale na wyzszych obrotach cisnienie rosnie do ponad 3 a temperatura rosnie do 20 - 25 stopni, pomoze mi ktos to ogarnac?? Z gory dziekuje.

[ Dodano: 2013-08-21, 05:33 ]
Chyba nikt tego nie czyta albo nikt nie potrafi pomoc.

skywalker1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 21 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Nuneaton - Szczecin

Post autor: skywalker1977 » 06 sty 2014, 15:13

Gdzie jest napisane w ksiazce auta (instrukcji) ze klima zalacza sie od 5 stopni ?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jezdze ladnych pare lat roznymi autami i nawet w kazdym serwisie klimatyzacji powiedza wam ze klima POWINNA BYC UZYWANA CALY ROK. I nie ma znaczenia ile stopni jest na zewnatrz!!! Dzieki uzywaniu klimy po za sezonem letnim, nie robi sie ch...a z grzybnia w ukladzie, bo uzywamy jednoczesnie ogrzewania, co w polaczeniu z klimatyzacja daje wysuszenie ukladu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga