Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

ÂŻywotność opon

Wszystko co dotyczy ogólnie felg, opon, kół nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
kaczaban
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 19 mar 2012, 02:28
Lokalizacja: dolnośląskie

ÂŻywotność opon

Post autor: kaczaban » 04 gru 2013, 16:17

Witam :) Mam takie dylemat, w kwietniu kupiłem 2 całkiem nowe opony ContinentalContiPremium2, wydatek 1000zl.Założylem je na przednia oś, a te "gorsze"(praktycznie 7 mm) które już miałem powędrowały na tył. Przejechałem w ciągu 7 miesięcy ok.23 tys km z tego 15tys. trasa.Pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to bardzo niskie spalanie na tych oponach(rekord 5.5l/100)no i własnie...przyszła zima i kupiłem nowy komplet zimówek a letnie wziąłem pod lupę. Po oględzinach opon letnich z przedniej osi stwierdziłem,że nadają sie tylko do wyrzucenia(profil ok. 3 mm) <wnerw> Na 2 dzień pojechalem na ustawienie geometrii kół. Nowy i profesjonalny sprzęt odnotował lekkie odejście od normy, ale było ono tak minimalne, że nie mogło być powodem tak szybkiego zużywania opon(słowa diagnosty).
Pytanie brzmi. Czy to jest normalne, żeby w tak krótkim czasie opony zostały zjedzone,"czy poprostu ten typ tak ma" i co sezon trzeba szykowac pieniadze na gumy??? :|

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 04 gru 2013, 16:39

Opona klasy UHP a taką jest Conti SC2 - ma się zjechać w 35-40k km :) takie jest założenie z tego co wiem :( Za to klei jak szalona, to też prowokuje nas do bardziej agresywnej jazdy, niestety z każdym zakrętem zostawiamy jej kawałek za sobą :(

kaczaban
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 19 mar 2012, 02:28
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: kaczaban » 04 gru 2013, 21:52

Zagór pisze:Opona klasy UHP a taką jest Conti SC2 - ma się zjechać w 35-40k km :) takie jest założenie z tego co wiem :( Za to klei jak szalona, to też prowokuje nas do bardziej agresywnej jazdy, niestety z każdym zakrętem zostawiamy jej kawałek za sobą :(
nie powiem lubie czasem dodusić pedał gazu. Skoro wina może leżec w zbyt miekkiej oponie, to jaką poleciłbys?

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 08 gru 2013, 19:01

Zagór on pisze o CPC - c premium contact to tylko opona średniej półki GENERALNIE SZMATA jej trwałóść to faktycznie 30-40 tyś ale nie przy TYM momencie obrotowym mocy i masie jaką ma 2.7 tdi z FWD .pewno też z indexami było namieszane
c eco contact -niska półka ekonomiczna
c sport contact to UHP o której wspomniał Zagór - jedyna która do czegoś się nadaje.
załóż yokohamę tylko nie a-drive a avs lub advan lub bridgestone uhp np re 50 lub re 70

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga